PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsoff Doğu Karadeniz ve Gürcistan Gezisi

Kasif
19.Mart.2014, 00:56
Başkanımız dahil forumdan birkaç arkadaşımızında üyesi olduğu İstanbul Offroad Kulubü 16-23 Ağustos tarihlerinde bizim yıllardır konuştuğumuz,niyetine girdiğimiz ve yapamadığımız geziyi yapacak.

Şahsım adına 10 senedir hayalimdir karadenizi gezmek bilhassa doğusunu.Birde buna Gürcistanın bakir coğrafyası eklenince bambaşka bir organizasyon oldu.

Muhtemelen buradan Artvin'e olan araçların ulaşımı tırlar ile olacak ve ordan sonraki rota,rehberler eşliğinde ve Mehmet BECCE nin konvoy liderliğinde araçlarla yapılacak.

Üye olan arkadaşlardan kimler katılmayı isteyecek bilmiyorum ama benim niyetim var.Şimdiden planlarını yapmaya başladım.

Sadece kulup üyeleri için yapılacak bu özel gezi için bile İsoff a üye olmaya değer diye düşünüyorum :)

Kimler böyle bir geziye katılmak ister diye merak ettiğim için bu konuyu burada açtım...

Ne dersiniz 1.500 ü araziden toplamda 4.500 km lik bu yolculuğa ???

Han Solo
19.Mart.2014, 01:13
darısı birgün başımıza inşallah yolu açık olsun kulübümüzün. bu seferlik gelemiyorum inşallah bir dahaki sefere diyeyim..aslında kaçmaz bir macera.hem de çok tecrübeli bir kadro ile...

serkan.duran
19.Mart.2014, 09:50
Karadeniz gezmeyi yıllardır çok isterim gerçekten fakat bu sene yıllık izin yok , gerçi vakit var daha hayat ne getirir bilinmez :)

Kasif
19.Mart.2014, 10:04
Kismet diyelim kardesim daha dur bakalim.Belkide beraber gideriz.

Dragon
19.Mart.2014, 10:14
off off hayırlısı kısmet diyelim....

Poseidon
19.Mart.2014, 11:59
Bu gezinin aynını bir çok kez gerçekleştirdim. Bu yıl 24 Ağustos Pazar gunu sabah erkenden oyumu kullanıp yine Karadeniz yollarına düşeceğim. Yolum ve güzergahım Batum'a kadar gidiyor.Eğer gezi fotoğraflarını paylaşırsanız, belki biraz kopya bile çekebilirim.

Kasif
19.Mart.2014, 12:59
Eger bir aksilik olmazda gidebilirsek.Kesinlikle cekeriz.

Maverick
19.Mart.2014, 13:37
Yapılmamış bi wj gelebilir mi ki bu geziye?

Han Solo
19.Mart.2014, 13:51
Yapılmamış bi wj gelebilir mi ki bu geziye?

lastik değişimi ile sanırım gidebilirsin...

monster
19.Mart.2014, 14:04
valla kacirmayin

Kasif
19.Mart.2014, 14:33
Dun aksam konu ile ilgili Mehmet Becce ye epey soru sordum.A\T lastikli standart bir 4x4 gelebilir tabi oyle wolvo mercedes Bmw gibi arazi arabasi oldugunu sananlar degil dedi:)

Maverick
19.Mart.2014, 14:42
Ben de M/T var. Niyetlensek 3500 TL A/T lastik :)

Han Solo
19.Mart.2014, 14:52
Ben de M/T var. Niyetlensek 3500 TL A/T lastik :)

mt daha iyi varsa...at ye gerek yok at lastik sanırım tanesi 350-400 tl civarında

Kasif
19.Mart.2014, 15:01
M/T varsa niye a\t olsun:) A/T bile yeter manasinda dendi asfalt lastigi olmasin diye.

Maverick
19.Mart.2014, 15:10
A/T çamur ve kar için ?

M/T her zemin için?

Ama A/T arazide tercih ediliyor

E bu gezinin de 1500 km/si arazide geçeceğine göre? :)

Han Solo
19.Mart.2014, 15:13
A/T çamur ve kar için ?

M/T her zemin için?

Ama A/T arazide tercih ediliyor

E bu gezinin de 1500 km/si arazide geçeceğine göre? :)

at all terrain ..kar çamur toprak asfalt için... mt onun bi üstü araziye daha yatkın çamurlu yollarda daha dişli olduğu için avantajlı ters yani

akiva
19.Mart.2014, 15:16
Hakan yaklaşık maliyet bellimi?
Konaklama vs. nasıl planlanıyor?

Maverick
19.Mart.2014, 15:23
at all terrain ..kar çamur toprak asfalt için... mt onun bi üstü araziye daha yatkın çamurlu yollarda daha dişli olduğu için avantajlı ters yani

Haydiii, ben tam tersi sanıyordum.

Elimde temiz M/T 4 adet lastik var. İsteyen? :)

Ben şu görünümü güzel yazısı beyaz lastiklerden istiyorum :)

Han Solo
19.Mart.2014, 15:50
Haydiii, ben tam tersi sanıyordum.

Elimde temiz M/T 4 adet lastik var. İsteyen? :)

Ben şu görünümü güzel yazısı beyaz lastiklerden istiyorum :)

marka ebat üretim tarihi nedir

Maverick
19.Mart.2014, 15:53
marka ebat üretim tarihi nedir

Marshal Matrac STX M/T

Tarihini bilmiyorum. Bakayım. Beyaz yazılı A/T lastiğin var mı başkanım? :)

Kasif
19.Mart.2014, 16:47
Karadeniz cografyasi icin Beyaz yazili lastik tercih sebebiymis zaten...yayla yollarida daha basarili oldugu soyleniyor:):):)

Han Solo
19.Mart.2014, 16:51
Marshal Matrac STX M/T

Tarihini bilmiyorum. Bakayım. Beyaz yazılı A/T lastiğin var mı başkanım? :)

evet var da ebat sana uymaz

anarchist
19.Mart.2014, 17:11
Zaman yok :(

erdovvan
19.Mart.2014, 19:45
bir aksilik olmaz ise ağustos ayı sonu ve eylül'ün ilk haftası yaklaşık 10 günlük kamplı kaçkar zirve planım var. gidecek olan dostlarla rastlaşırız umarım.

Maverick
19.Mart.2014, 20:31
Karadeniz cografyasi icin Beyaz yazili lastik tercih sebebiymis zaten...yayla yollarida daha basarili oldugu soyleniyor:):):)

Yok ben guzel gozuktugu icin istemistim :) Siyah-beyaz olayi da var tabi :)

Explorer-En
19.Mart.2014, 22:18
Hakan ben de bir ekleme yapayım.Bu gezinin niteliği ile ilgili Zor Yollar 62-68. bölümleri izlemenizi tavsiye ederim.Aklınızda gezi ile ilgili soru kalmaz.Ben de birinci programdan itibaren youtube dan izliyorum.Tam da bu günlerde Gürcistan bölümünü bitirdim.Çok keyifli görünüyor.Akaryakıt ucuz.

68.BÖLÜM Macahel'de, Mehmet Becce'nin, ormanın geri almış olduğu yoldan, Bayar'ın köyüne inişi çok keyifli görünüyor.:)

http://www.youtube.com/watch?v=5bR00K0RGbU

Han Solo
19.Mart.2014, 23:42
Sadece ucuz akaryakit almak icin bile giderdim be zevklidir depoyu fulle 20 tl

Maverick
20.Mart.2014, 00:01
Sadece ucuz akaryakit almak icin bile giderdim be zevklidir depoyu fulle 20 tl

Neeeey? :)

BER-ŞAH
20.Mart.2014, 00:03
Vatandaşlar araçlarının deposuna benzin doldurmak için günübirlik Gürcistan’a gidiş-geliş yapıyor.
Fiyatlar yarı yarıya…
Türkiye’de benzin fiyatlarının her geçen artmasından yakınan vatandaşların özellikle hafta sonu Gürcistan benzinliklerine gidiyor. Türkiye’de litresi 4.35 lira olan mazotun litre fiyatı Gürcistan’ın Ahıska ilinde 2.75 lira, 4.97 lira olan benzin litresi ise 2.5 liraya satılıyor.
Ucuz yakıt alan Türk vatandaşları araçlarını takoz üzerine çıkararak depolarının tam dolmasını sağlıyorlar.