PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites problemi

atmaca08
10.Nisan.2017, 10:47
Selamlar zj aracımın geçen gün şanjıman yagı ve filtresini değiştirdim, r ye ve d ye aldıgımda vurma gider diye ümit ederken vuruntu hala devam ediyor, ne olabilir sebepleri biraz forumu gezdim ama şaft boşluğundan filan olabilir mi ?

mjz66
10.Nisan.2017, 16:57
Selamlar zj aracımın geçen gün şanjıman yagı ve filtresini değiştirdim, r ye ve d ye aldıgımda vurma gider diye ümit ederken vuruntu hala devam ediyor, ne olabilir sebepleri biraz forumu gezdim ama şaft boşluğundan filan olabilir mi ?
Bir çok şey olabilir Gökhan...bi hafif oturma sesi yapar trak diye ama nasıl bir vuruntu bu? Nasıl ses? Çok mu kütürdetiyor?

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atmaca08
10.Nisan.2017, 17:23
Ses yok vitesi r ye alıyorum araba yerinde sallanıyor vites geçerken sonra d ye alıyorum ondan biraz daha az sallantılı ses filan yok

mjz66
10.Nisan.2017, 18:16
Ses yok vitesi r ye alıyorum araba yerinde sallanıyor vites geçerken sonra d ye alıyorum ondan biraz daha az sallantılı ses filan yok
Şanzımanda sorun var! Sert kalkışta silkeleme? Sallantı vuruntu?

atmaca08
10.Nisan.2017, 19:00
Sert kalkısta sıkıntı yok, bide agır kalkıslarda 1-den 2 ye gecite sallıyor sonrasında sıkıntı yok hız yaptıgımızda da vites geçişleri güzel gerektği yerde düşürüyor hızlanıyor geçiyor filan

silkeleme ve sallantı yok

mjz66
10.Nisan.2017, 20:13
Sert kalkısta sıkıntı yok, bide agır kalkıslarda 1-den 2 ye gecite sallıyor sonrasında sıkıntı yok hız yaptıgımızda da vites geçişleri güzel gerektği yerde düşürüyor hızlanıyor geçiyor filan

silkeleme ve sallantı yok
Kalkış balatalarında bi sıkıntı başlamış olabilir ...! Dik yokuş seçip çeşitli sertliklerde denesene bi...yavaş kalk, çok sert kalk vs...1 den 2 ye atsın ama araba bi şekilde...bi dene bunu önemli testtir, teşhisi koyalım👍

atmaca08
10.Nisan.2017, 20:15
Dik yokus denemesi yapaparımda fren basılı geri ve d konumu alındıgındaki mevzu dik yokustamı deniyeyim 1-den 2 ye geçişi anladım

atmaca08
10.Nisan.2017, 20:19
kalkış balatası resmi filan varmı bulamadım internetten yada nereden temin edebilirim

mjz66
10.Nisan.2017, 20:23
kalkış balatası resmi filan varmı bulamadım internetten yada nereden temin edebilirim
Kalkıp yürüyecen hızlı ya da yavaş, bir yere gider gibi...dik olsun sadece 2'ye atsın araba👍
Kalkış balataları demek şanzıman revizyonu demektir zaten ayrısı gayrısı yok malesef:( Tamir takımı kompledir

atmaca08
10.Nisan.2017, 21:00
Teşekkür ederim dik bayırda yapacagım işlemde nasıl bir hata ile karsılasmam gerekiyor kalkıs balatası bitikse

mjz66
10.Nisan.2017, 21:35
Teşekkür ederim dik bayırda yapacagım işlemde nasıl bir hata ile karsılasmam gerekiyor kalkıs balatası bitikse
Silkeleme yapacak vites değiştirirken