PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Afyondan merhaba

Cgrmzk
16.Þubat.2017, 09:53
Merhaba,
Aranıza afyon-sandıklıdan katılıyorum, öğretmenim. Kışları işten dolayı sandıklı, yazları bodrumda ikamet ediyorum. 27 yaşındayım. 2004 model 2.7 crd grand cherokee araca sahibim. Tatillerde, haftasonları v.s fırsat buldukça kendi çapımda ufak tefek dağlık tepelik yerleri geziyorum. Araçta takoz(yaklaşık 3cm) dışında herhangi bir modifikasyon yok. Forumu araçla ilgili yaşadığım problemler hakkında araştırma yaparken keşfettim. Güzel bilgiler edindim, aranıza katılmak istedim.
Saygılar.

eay
16.Þubat.2017, 10:13
HoÅŸgeldiniz

Cgrmzk
16.Þubat.2017, 10:31
Teşekkürler.

archway
16.Þubat.2017, 11:48
Hoşgeldiniz aramıza iyi vakit geçirmeler

toporomboz
16.Þubat.2017, 14:31
doÄŸru adrestesiniz...keyifli forumlar....

Kasif
16.Þubat.2017, 16:10
HoÅŸgeldiniz...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Han Solo
16.Þubat.2017, 16:49
hocam hoÅŸgeldin ...keyifli forumlar dilerim..elin anahtar tutuyordur inÅŸallah

Cgrmzk
16.Þubat.2017, 17:26
Hoşgeldiniz aramıza iyi vakit geçirmeler
Teşekkür ederim.

Cgrmzk
16.Þubat.2017, 17:28
doÄŸru adrestesiniz...keyifli forumlar....
Teşekkür ederim.

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

HoÅŸgeldiniz...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim.

Cgrmzk
16.Þubat.2017, 17:31
hocam hoÅŸgeldin ...keyifli forumlar dilerim..elin anahtar tutuyordur inÅŸallah
Teşekkür ederim. Elimden geldiğince araçtaki ufak tefek problemleri kendim çözmeye çalışıyorum. Tabi elden bir şey gelmeyince mecbur servis yolu gözüküyor. Yaşadığım bölgede aracımı güvenerek teslim edeceğim servis sıkıntısı yaşıyorum. Bu durum gerçekten can sıkıcı.

ahimrek
21.Þubat.2017, 09:44
Aramıza hoş geldiniz...

Cgrmzk
22.Þubat.2017, 23:07
Aramıza hoş geldiniz...
Teşekkür ederim.

çavuş
28.Þubat.2017, 11:55
hoş geldiniz ögretmenim :D

Afyondan kaymak ve sucuk isteriz :D

Askerligi orada yapmış biri olarak özledim yani :D

Maverick
03.Mart.2017, 03:01
Aramiza hosgeldiniz. 3 cm takozdan sonra ne gibi sorunlar yasadiniz?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cgrmzk
12.Mart.2017, 13:03
hoş geldiniz ögretmenim :D

Afyondan kaymak ve sucuk isteriz :D

Askerligi orada yapmış biri olarak özledim yani :D

Hoş buldum teşekkür ederim :)
Siz isteyin hemen adrese göndereyim kaymak ve sucuğu :)

Askerliği afyonun neresinde yaptınız? :)

Cgrmzk
12.Mart.2017, 13:18
Aramiza hosgeldiniz. 3 cm takozdan sonra ne gibi sorunlar yasadiniz?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoş buldum teşekkür ederim.
Araç takozluyken virajlarda yol tutuşla ilgili problem yaşıyordum. Düz yolda süratlendiğimde çok fazla tedirginlik yaşamasam da özellikle virajlarda yol tutuştan memnun değildim. Ayrıca bizim baş belası problemimiz olan death wobble olayının sebeplerinden bir tanesinin de bu yükseltmeden kaynaklandığı düşünüyorum. Death wobble'ı defalarca yaşadım. En sonunda takozları sökmeye karar verdim. Ayrıca alt rot-üst rot başlarını, ön alt-üst denge kolları burçlarını, track bar'ı da orijinaliyle değiştirdim. Bu işlemlerden sonra death wobble'dan kurtuldum. Şu anda aracı takozsuz orijinal yüksekliğinde kullanıyorum, aracın tepkileri fark edilir şekilde iyileşti. Örneğin kasis geçişlerinde yumuşadı. Yol tutuşu özellikle virajlarda fark edilir derecede iyileşti. Sanki otomobil kullanıyormuşum gibi bir his olmuştu özellikle takozları söktüğüm ilk gün. Ayrıca araçta takoz varken muhtemelen açı değişmesinden ve parçanın da eski olmasının etkisiyle şaftta uğultu problemiyle karşılaştım. Bu uğultu gaza basınca kesilen, ayağımı gazdan çektiğimde ortaya çıkan bir uğultuydu. Bu uğultuyu da şaft kafalarını yağlayarak yok ettik. Fakat ben uğultunun tekrar çıkacağını düşünüyorum. Çünkü yağlama geçici çözüm, şaft kafasındaki bilyalar araç takozluyken bozuk açıyla çalışma, ayrıca kilometrenin de etkisiyle aşınmıştır diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda şaft kafalarını değiştirmeyi düşünüyorum.

çavuş
13.Mart.2017, 14:21
Hoş buldum teşekkür ederim :)
Siz isteyin hemen adrese göndereyim kaymak ve sucuğu :)

Askerliği afyonun neresinde yaptınız? :)

Acemilik çobanlar
usta:ŞUHUT karaadilli kasabasında