PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5,2 'den... 5,9 'a...

Excalibur
16.Ocak.2017, 15:09
Jeep Zj seven arkadaslarimin hep aklini kurcalayan o soruyu merak ediyorum. Özellikle 5,2 den... 5,9 'a geçmis olan arkadaslar veya geçmek isteyen arkadaslar ( + / - ) yönleriyle memnunmusunuz ?

5,9 ' geçip , 5,2 özleyenler var mi

Varsa neden? Yorumlarinizi bekliyorum

toporomboz
16.Ocak.2017, 17:35
:) soru yanlış olmuş.... ne kadar memnunsunuz olmalıydı :)
16 ay 5,2 kullandım yatay geçiş yaptım 5,9 a ;
onroad kullandığım için arazi durumu hakkında hiç fikrim yok.
banada ilk 5,2 yi alırken ki 2014 de çok vardı stock 5,9 almamı istediler amannn canım 700cc farkdan ne olur demiştim.ama öyle diilmiş;gaza daha az basarak yol almaca tok sesi hor hor hor :)
içinin daha kaliteli malzemeden yaılmış olması derileri müzik sistemi vs vs ben konforu için aldığımdan beni ilgilendiren kısmı bunlar
ve uzun yolda kullanırken sanki daha az yakıyor 5,2 ye göre.
ben illaki 5,9 olsun demedim lpg siz 5,2 arıyorken (ki benim 5,2 lpgli idi öyle almıştım)karşıma bu çıktı yerde yakındı makinayı sevdim aldım .halada seviyorum satılık ilanıda var ama zor veririm herhalde..
konu ile ilgisi yok ama aralık sonu satılık ilanı görmüş ilk sahibi aracı geri istiyor ...arkadaki çıkarmadan ve ön koltuktağa monte yangın tüpünden tanımış :) gençliğim onunla geçti dedi.uzunnnnnn sohbet ettik gerçekten çok iyi bakmış araca bursa birlik oto bakımlı egzosu paslandı diye ABD den komple susturucu getirtmiş vites geçişleri rahatsız ettiğinden tamir yerine 0 şanzıman takmış yani esirgememiş hakkını vermiş son model range rover ın yanında 5,9 u da istiyor nedeni hor hor unu özledim dedi :) neticede hep derim DOĞRU (ZAMAN-YER-İNSAN)=Mükemmel sonuç........
veeeeeeee ZJ 5,9 satıldığında özleniyormuş.....
not=5,2 özleyen varmı sorusuna belki ilk sahibi 5,2 sini satıp 2.el 5,9 u aldıktan sonra eski sahipleri araba kasabıysa :)
ahhh keşke 5,2 aracımı satmasaydım der......MAKİNANIN SAYGILI KULLANILMASI BENCE ÇOK ÖNEMLİ...

Han Solo
16.Ocak.2017, 18:00
5.2 aracımı 5 sene dolu dolu kullandım cidd iyol yaptım sonrasında b sene ara vererek 5.9 a geçtim neden? öncelikle tabi ki bu kasada final olarak 1998 yılında sınırlı sayıda üretilmiş olmasıydı. performans güç olarak bi adım önde olması ızgara koltuk vb detay farklılıklar ve uzun vadeli bu aracı saklama arzusunda olduğum için tercih ettim. offroad modifiyesi yapacak olsam 5.2 alırdım 5.9 a kıymamak adına. hoş ufak tefek araziye tabiki giriyorum hatta çizilmiş olması çok rahatsız ediyor ama takılmıyorum boyatır geçerim diyorum. 5.2 yi herkes kullanır 5.9 u ise ağzının tadını bilenler kullanır diye düşünüyorum. amaç keyif ise bu kasanın en keyifli modeli

GC2013
16.Ocak.2017, 21:40
Jeep dünyasında bir laf vardır....5.9 ve diğerleri....

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

toporomboz
17.Ocak.2017, 15:30
5.2 aracımı 5 sene dolu dolu kullandım cidd iyol yaptım sonrasında b sene ara vererek 5.9 a geçtim neden? öncelikle tabi ki bu kasada final olarak 1998 yılında sınırlı sayıda üretilmiş olmasıydı. performans güç olarak bi adım önde olması ızgara koltuk vb detay farklılıklar ve uzun vadeli bu aracı saklama arzusunda olduğum için tercih ettim. offroad modifiyesi yapacak olsam 5.2 alırdım 5.9 a kıymamak adına. hoş ufak tefek araziye tabiki giriyorum hatta çizilmiş olması çok rahatsız ediyor ama takılmıyorum boyatır geçerim diyorum. 5.2 yi herkes kullanır 5.9 u ise ağzının tadını bilenler kullanır diye düşünüyorum. amaç keyif ise bu kasanın en keyifli modeli
aynı günlerde satın aldık 5,9 ları ;En güzel yanıtı mert kardeşim vermiş..
benim gibi seyirlik değil asfaltı arazisi dağ bayır çayır 5,9 unun hakkını dibine kadar binerek veriyor.....birde maddi - manevi bakımlarını esirgemeden yapıyor 5,9 u HAK EDEN gruptan :) kazasız belasız günlerde kullanalım.....

kuzeyli
17.Ocak.2017, 20:48
Bence çok keyifli kullanılan bir araç, ben Rubiconu bu kadar keyifli kullanmadım. Rubiconla cok yolda kalmışlıgım vardır. 5.9 bugüne kadar yolda kalmadım. O nedenle çok iyi bakıyorum. Ömürlük bir arkadaş bence.:)

Excalibur
18.Ocak.2017, 17:21
Güzel cevsplarınızin izinden yol belli oldu.

Sanırım benim gibi 5,2 ciler terfisi 5,9 olacagi aşikar gözükmekte :)