PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardımınıza ihtiyacım var!

Bozkurt
02.Aralýk.2016, 18:46
Bugün aracımla giderken aracın vitesi boşa çıktı. Araç sadece geri gidiyor ileri gitmiyor. Ne D konumunda ne 1-2 konumunda sadece geri gidiyor.
Araç sanayide. Şanzımana elletmeden tavsiyelerinize ihtiyacım var. Telefon numaramı da yazıyorum. İsteyen buradan isteyen cepten arayıp bilgi verebilir. Yarın şanzıman sökülüp dağıtılacak. Ön fikir verebilecekleri bekliyorum. 1998 ZJ 5.2

Icc
02.Aralýk.2016, 19:42
Balata kokusuna benzer bir koku geldimi

Bozkurt
02.Aralýk.2016, 21:49
Araçta koku falan yok. Şanzıman yağı da normal seviyede ve yağ rengi çok iyi.

platin75
02.Aralýk.2016, 22:00
Kontaktan hata kodu almayı biliyorsan bak bakalım nedir kodlar.hata veriyorsa ona göre yol izlemek gerekebilir.selenoid olabilir yada en kötüsü

Bozkurt
02.Aralýk.2016, 22:11
Kontaktan hata kodu almayı biliyorsan bak bakalım nedir kodlar.hata veriyorsa ona göre yol izlemek gerekebilir.selenoid olabilir yada en kötüsü

Forumda bir yerde okumuştum hata kodu okumayı tekrardan bakayım. Buradaki ustalar pek bilmiyorlar. Ankara'da bir ustayla telefonda konuştum. Spiral gibi bir parçadan bahsetti.

Åžehmus
02.Aralýk.2016, 22:35
Arkadaşlar hayırlı akşamlar

Bende gran cherokkee 3.1 dizel aracım var bir hafta önce ışıklarda durduğumda yağ amperi birden düştü arıza lambası yanmaya başladı aracı tekrardan çalıştırdım gaza bastığımda araç stop etti elektrikçiye gittim kurtarıcıyla sigortanın attığını söyledi birkaç sefer çalştı fakat hemen stop ediyordu sonradan yakıt göstergesinin düştüğünü gördük ardından imblozer lambası yandı 2 haftadır aracı çalıştıramıyoruz burda bu arabadan anlayan elektrikçi yok bana yardımcı olabilirmisiniz aracın beynine girişte yapamıyoruz sizdem ricam yardımcı olabilirmisiniz

platin75
03.Aralýk.2016, 07:36
Forumda bir yerde okumuştum hata kodu okumayı tekrardan bakayım. Buradaki ustalar pek bilmiyorlar. Ankara'da bir ustayla telefonda konuştum. Spiral gibi bir parçadan bahsetti.

Bence şanzımanı oralarda elletme toros şanzımanı değil anlamazlar açarlar fakat toplayamazlar toplasalarda düzen tutmaz başını ağırtır.oraya ankaradan yada istanbuldan bir sürü tır kamyon vs geliyor.geri dönüşlerinde yükle arabayı gönder ankara yadA istanbula hem diğer bakımlarınıda yapsınlar hemde şanzımanı yapsınlar.aslanlar gibi kullan

Bozkurt
03.Aralýk.2016, 19:52
Hallettik bugün şanzımanı. Balatalar ve pistonlar yanmış. Burçlarda aşınma olduğu için boşluk yapmış ve balatalara zarar vermiş. Arkadaşla söktük dağıttık topladık taktık. Şükür şuan için sıkıntı yok.

platin75
03.Aralýk.2016, 19:54
sevindirici haber hayırlı olsun

Bozkurt
03.Aralýk.2016, 21:24
sevindirici haber hayırlı olsun

Buna şükür çok masraf çıkarmadı. Teşekkür ederim yardımlarınız için.