PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çekme Karavan Arıyorum

bulenttg
04.Kasým.2016, 21:32
Çift dingil,torsiyonlu ve 4 tekerden frenli tip onay ve ruhsatlı karavan arıyorum.
Yurt dışından sıfır ithal etmek bir ev parası:p
Kendi karavanını kendin yap sisteminde;
Yürüyen alt yapı ve şasisi ithal alınıp,üst yapıyı dizayn edip tip onay ve ruhsat işlemlerini yapılabilir,sorun onay ve ruhsatta.

ukymk55
07.Kasým.2016, 09:00
Bursa da bir arkadaşım geçen gün bahsetmişti.
Tek dingildi ama sanıyorum. Eriba mıdır erba mıdır markası öyleydi galiba. 2 aylıktı sanırım.
Dİlerseniz görüştürebilirim.

bulenttg
08.Kasým.2016, 20:04
Teşekkür ederim,benim aradığım sistem imalatı iç piyasada karavan olarak yok,ancak gümrükten veya hasarlı bulma şansın azda olsa olabilir diye yazdım.:)

Han Solo
08.Kasým.2016, 21:27
adria falan var ama rakamlar yüksek ne yazık ki ...yılda kaç gün kullanacaksın ki ...motokaravan daha iyi değil mi yada daha ufak tek dingil çekme karavan. çift dingil karavanlara dünya para verenler var ama bana göre değil eğer haftasonu kullanacaksam pratik hafif olmalı yok yılın 3 ayı gezerim diyorsam da motokaravan olmalı neden çift dingil karavan ?

bulenttg
09.Kasým.2016, 13:36
Moto karavan/Çekme karavan olumlu olumsuz yönleri, teknik ve mali açıdan hesaplar.
Çekme karavan kullanım ve trafik riskleri çok fazla,buna karşın uzun süreli konaklamada çeken aracı meşgul etmiyor.2 yılda vize işlemi,çift dingil zemine sağlam basma ve garanti.
Moto karavan Türkiye için hayli masraflı oldu,önceleri vize-sigorta v.b giderleri bu kadar değildi.Her geçen sene belirsizlik, kullananları bıktırdı.
Bu iki farklı sistem için değişik yorum ve düşünceler oluyor.Şimdi kendi karavanının yapanlar(çekme) 750 kg ruhsat ve vize yok deniyordu,750 kg ( 0 1 ) kodlu ruhsat olmayan sistemde karavan kg olarak imkansız ,750-3500 kg ( 0 2 ) kodlu sistemde tip onay,ruhsatlı ve kalite

bulenttg
09.Kasým.2016, 13:38
kaliteli karavan bulmakta zor.Kendi çekme karavan sistemini yapanlar TUV vizelerinde tip onay-fren sistemi konusunda ne yapacaklar.
Plakalı olanlar ve fren sistemi olmayanlara fren mecburiyeti geliyor.29-10-2014 AT direktifi 71 / 320 / EEC
Sıfır çok pahalı,bakıyoruz olursa gümrükten,yapamıyoruz tip onay yönetmeliği bu konuda şahıs için zor.

Han Solo
09.Kasým.2016, 23:12
Moto karavan/Çekme karavan olumlu olumsuz yönleri, teknik ve mali açıdan hesaplar.
Çekme karavan kullanım ve trafik riskleri çok fazla,buna karşın uzun süreli konaklamada çeken aracı meşgul etmiyor.2 yılda vize işlemi,çift dingil zemine sağlam basma ve garanti.
Moto karavan Türkiye için hayli masraflı oldu,önceleri vize-sigorta v.b giderleri bu kadar değildi.Her geçen sene belirsizlik, kullananları bıktırdı.
Bu iki farklı sistem için değişik yorum ve düşünceler oluyor.Şimdi kendi karavanının yapanlar(çekme) 750 kg ruhsat ve vize yok deniyordu,750 kg ( 0 1 ) kodlu ruhsat olmayan sistemde karavan kg olarak imkansız ,750-3500 kg ( 0 2 ) kodlu sistemde tip onay,ruhsatlı ve kalite

750 kg altı pratik birşey yapmıştım 2 sene evvel...2 taneydi bitanesi bodrumda şimdi

http://www.geze-gen.com/showthread.php/1037-Offroad-karavan-start%C4%B1n%C4%B1-veriyoruz?highlight=ka%C5%9Fif