PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zj Elektrik kaçağı

onurmackan
24.Eylül.2016, 19:52
Merhabalar,

bikaç hafta önce elm327 odb2 cihazı aldım. Onu taktım, işlem yaparken once motor calışmıyordu. Vic ekranında check battery yazdı ve akü bitti. Aküm 2 senelik. Takviye cihazımla calıştırdım, bu arada koltuk ısıtmalarından birini de tamir ettim. hatta birkaçgün sonra diğer koltugu da tamir ettim. fakat o gün bugündür akü dolu iken ertesi gün bitmiş oluyor. Koltuk ısıtmalarından diyerek sonradan yaptıgım koltugun ısıtma baglantılarını tekrar söktüm. Multimetre ile yaptığım kaçak kontolünde "Cluster" adlı sigortanın baglı oldugu hattın elektrik çektiğini buldum. Bu sigorta göstergelerin ve iç aydınlatmalardan bazılarını etkiliyor. Nereye yoğunlaşmak gerektiğini bilen var mı acaba?

y-bsungur
26.Eylül.2016, 02:03
Onur aşagıdaki bilgiyi kullanarak sorunu çözebilirsin cluster fuse bir kaç farklı üniteyi kontrol eden sigortadır sigorta numarasından nereyi kontrol ettiğine bakarak sorunu çözmen lazım.Haydi kolay gelsin.

Here is the fuse pinout for the 1996-1998 Jeep Grand Cherokee ZJ:

10a #1: Radio
15a #2: Cigarette Lighter
10a #3: Rear Window Washer On/Off Switch, Body Control Module (BCM)
10a #4: Supplemental Restraint System (SRS) Front Airbags
10a #5: Vehicle Lamp Outage Sensor, Overdrive On/Off Switch, Onboard Diagnostic II System (Computer)
15a #6: Electronic Vehicle Information Center (EVIC) or Graphic Display Module (GDM), Park & Side Marker Indicator Lamps, Overhead Console Display, Lighted Vanity Mirror Visors, Automatic Dimming Rearview Mirror (if Equipped)
20a #7: Body Amp, Instrument Cluster, Body Control Module (BCM)
20a #8: Rear Window Wiper Motor, Liftgate Rear Power Flip-Up Glass Window, Rear Cargo Area Lamp, Trailer Tow Hitch (if Equipped)
15a #9: Parking Brake On/Off Switch
10a #10: Rear Window Defroster On/Off Switch
10a #11: Antilock Braking System (ABS)
10a #12: HVAC System, HVAC System Blower Motor
15a #13: Hazard Warning Lamp On/Off Switch, Turn Signal On/Off Switch
15a #14: Spare Fuse (NOT USED)
15a #15: Spare Fuse (NOT USED)
10a #16: Interior Courtesy Lamps, Glove Box Lamp, Interior Cargo Area Lamp, Underhood Lamp, Dome/Reading Lamps, Visor Vanity Mirror Lamps, Auto-Dimming Rearview Mirror (if Equipped)
15a #17: Radio Display Illumination, Rear Tail Lamps, Graphic Display Module (GDM) Illumination, Parking and Side Lamps, Front Headlamp On/Off Switch, Body Control Module (BCM)
20a #18: Spare Fuse (NOT USED)
15a #19: Passing Lamp
15a #20: Radio, HVAC System, Electronic Vehicle Information Center (EVIC)
15a #21: Front 12V Power Socket Outlet
15a #22: Front Supplemental Restraint System (SRS) Airbags

Fuse Colors:

10a= Bright Red
15a= Light or Bright Blue
20a= Bright Yellow

onurmackan
28.Eylül.2016, 20:34
Onur aşagıdaki bilgiyi kullanarak sorunu çözebilirsin cluster fuse bir kaç farklı üniteyi kontrol eden sigortadır sigorta numarasından nereyi kontrol ettiğine bakarak sorunu çözmen lazım.Haydi kolay gelsin.

Here is the fuse pinout for the 1996-1998 Jeep Grand Cherokee ZJ:

10a #1: Radio
15a #2: Cigarette Lighter
10a #3: Rear Window Washer On/Off Switch, Body Control Module (BCM)
10a #4: Supplemental Restraint System (SRS) Front Airbags
10a #5: Vehicle Lamp Outage Sensor, Overdrive On/Off Switch, Onboard Diagnostic II System (Computer)
15a #6: Electronic Vehicle Information Center (EVIC) or Graphic Display Module (GDM), Park & Side Marker Indicator Lamps, Overhead Console Display, Lighted Vanity Mirror Visors, Automatic Dimming Rearview Mirror (if Equipped)
20a #7: Body Amp, Instrument Cluster, Body Control Module (BCM)
20a #8: Rear Window Wiper Motor, Liftgate Rear Power Flip-Up Glass Window, Rear Cargo Area Lamp, Trailer Tow Hitch (if Equipped)
15a #9: Parking Brake On/Off Switch
10a #10: Rear Window Defroster On/Off Switch
10a #11: Antilock Braking System (ABS)
10a #12: HVAC System, HVAC System Blower Motor
15a #13: Hazard Warning Lamp On/Off Switch, Turn Signal On/Off Switch
15a #14: Spare Fuse (NOT USED)
15a #15: Spare Fuse (NOT USED)
10a #16: Interior Courtesy Lamps, Glove Box Lamp, Interior Cargo Area Lamp, Underhood Lamp, Dome/Reading Lamps, Visor Vanity Mirror Lamps, Auto-Dimming Rearview Mirror (if Equipped)
15a #17: Radio Display Illumination, Rear Tail Lamps, Graphic Display Module (GDM) Illumination, Parking and Side Lamps, Front Headlamp On/Off Switch, Body Control Module (BCM)
20a #18: Spare Fuse (NOT USED)
15a #19: Passing Lamp
15a #20: Radio, HVAC System, Electronic Vehicle Information Center (EVIC)
15a #21: Front 12V Power Socket Outlet
15a #22: Front Supplemental Restraint System (SRS) Airbags

Fuse Colors:

10a= Bright Red
15a= Light or Bright Blue
20a= Bright Yellow

Bilgi için teşekkürler, ilgili yerleri söküp kontrol ettim, hiçbirinde sıkıntı yoktu ama nasıl olduysa kaçak yok oldu. :)

Han Solo
28.Eylül.2016, 23:24
Bilgi için teşekkürler, ilgili yerleri söküp kontrol ettim, hiçbirinde sıkıntı yoktu ama nasıl olduysa kaçak yok oldu. :)

ruhu var ruhuuuuu

ukymk55
29.Eylül.2016, 10:24
Merhabalar,

bikaç hafta önce elm327 odb2 cihazı aldım. Onu taktım, işlem yaparken once motor calışmıyordu. Vic ekranında check battery yazdı ve akü bitti. Aküm 2 senelik. Takviye cihazımla calıştırdım, bu arada koltuk ısıtmalarından birini de tamir ettim. hatta birkaçgün sonra diğer koltugu da tamir ettim. fakat o gün bugündür akü dolu iken ertesi gün bitmiş oluyor. Koltuk ısıtmalarından diyerek sonradan yaptıgım koltugun ısıtma baglantılarını tekrar söktüm. Multimetre ile yaptığım kaçak kontolünde "Cluster" adlı sigortanın baglı oldugu hattın elektrik çektiğini buldum. Bu sigorta göstergelerin ve iç aydınlatmalardan bazılarını etkiliyor. Nereye yoğunlaşmak gerektiğini bilen var mı acaba?

Koltuk ısıtmalarının tamiri nasıl oldu?
benimde yapmam lazım,

onurmackan
30.Eylül.2016, 15:14
Koltuk ısıtmalarının tamiri nasıl oldu?
benimde yapmam lazım,

Çok basit ve kullanışlı :) forumda konusu vardı.