PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 94 zj şanzıman karteri yağ sızıntısı

kenan20
06.Aðustos.2016, 19:20
Herkese denizliden selam. Son 1 aydır boğuştuğum sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. Şanzımana bakım yapıldıktan sonra karter muhafazasını taktık sıcakken yağ sızıntısı yok fakat aracı otoparka bırakıp sabah aracın başına geldiğimde altında 200 250 gr kada yağ görüyorum ve doğru sanayiye:) karter contası değişiyor yine aynı conta yeşil cotayla değişiyor silikon yapılıyor yine aynı sorun ne yaptısak olmadı daha önce böyle bir sorun yaşayan oldumu bu konu hakkında acil yardımınıza ihtiyacım var

Han Solo
07.Aðustos.2016, 12:40
geçmiş olsun sinir bozucu bir durum.. başıma gelmedi ama conta dışında ne olabilir acaba merakayım bende

kenan20
07.Aðustos.2016, 17:56
Karter mi yamuk anlamadımki bi türlü :) yada karteri yerine takarken fazlamı sıkıyorlar çözemedim gitti bitürlü.

Han Solo
08.Aðustos.2016, 14:23
Karter mi yamuk anlamadımki bi türlü :) yada karteri yerine takarken fazlamı sıkıyorlar çözemedim gitti bitürlü.

evet yamuk da olabilir bak

kenan20
14.Aðustos.2016, 15:51
yeni orjinal karter kapağı geldi yeni bir mantar contaya sıvı conta sürüp yerine taktık kuruması için 5 6 saat bekledik yağı ilaver ettik sabah uyandığımda yine aynı manzara altında yine contadan karter kapağının yanından damlayan yağla karşılaştım :) biyerde bi sıkıntı var ama çözemedim.bu mantar contanın üzerine sıvı conta sürmektemi hata? siz sürüyormusunuz?

oguzhanyasinzer
15.Aðustos.2016, 08:56
yeni orjinal karter kapağı geldi yeni bir mantar contaya sıvı conta sürüp yerine taktık kuruması için 5 6 saat bekledik yağı ilaver ettik sabah uyandığımda yine aynı manzara altında yine contadan karter kapağının yanından damlayan yağla karşılaştım :) biyerde bi sıkıntı var ama çözemedim.bu mantar contanın üzerine sıvı conta sürmektemi hata? siz sürüyormusunuz?

abi teÅŸhisi doÄŸru yapabilecek baÅŸka bi ustaya baÅŸvurun.

bakış açısı önemli.

yoksa arabada olur olmadık tüm yağla ilgili parçalar değişir :) başımıza geldiği için söylüyorum.

teşhisi düzgün koyacak bir usta :)

Han Solo
15.Aðustos.2016, 13:44

bi tuhaflık var nasıl sürülür bilmem ama sen değil usta bilecek bunu gittiğin usta kimse değiştir abi deneme yanılma yoluna girildiyse bitmez o yol

hanci.06
15.Aðustos.2016, 21:38

Üstad böğle durumlarda aracın yağ sızıntısı yapan bölgesine balata sprayı sıkılır ve beklenir sonra yağın nerden geldiği tespit edilir bu kadar basit bi olayı ustan atlıyor ise yanlış anlama ama gerçek bi usta bulman gerek,yapılması gerekeni bir kere yaptığını düşünüyorsa bu usta sonrasında da karterin çatlak olduğunu söylemeli o çatlağı göremezsin kılcal olur yağı öyle bi sızdırırki her yerine yayılır bu çatlak genelde tapa deliğinde olur az bi ihtimalde darbe nedeni ile yüzeyde olabilir bu işle uğraşan elektrostatik kaynak yapan yerlerde bakıp buluyorlar önce temizlenir sonra mazot konur alttan pürmüzle ısıtıp beklerler eğer çatlak ise temizlenen yüzey yağlanmaya başlar..
Geçmiş olsun

Hepsini istiyorum..

kenan20
16.Aðustos.2016, 00:14
Usta konusunda otomatik şanzıman üzerine yaşadığım yerde çok alternatifimiz yok.işin ilginç tarafı işinin arkasındada durmuyor peşinden koşup duruyorum.yine devam ederse atlayıp izmire gitmeyi planlıyorum altı üstü bir yağ kaçağı üstüne düşülmüyor düpedüz. Burdan sonucu yine yazarım çok teşekkür ederim ilgilenen herkese.