PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zj için biraz bilgi istiyorum 😅

Salih atamer
29.Haziran.2016, 19:04
Öncelikle herkese merhabalar ben 19 yaşında bir zj 5.2 sahibiyim ve Kuzey Kıbrıs'ta yaşıyorum. Arabamı aldığımda üstünde sadece lastik vardı çamur lastiği olanlardan ve hiç yükseltme filan yok araba orjinal sadece lastik var kısacası ilk öncelikle arabayı off-road icin hazir duruma getirmek istiyorum. En kısa yoldan hızlı bir şekilde yapilacaklar listesi gibi fikirlerinizi alabilirmiyim deneyimli abilerimden lütfen ? 😅😄👍🏼

Bülent
29.Haziran.2016, 19:12
Babanın parası varsa şipşak halledebilirsin 😀

Perdeci,Avcı,Zj ci

Kadir
29.Haziran.2016, 21:18
Bana sorarsan kıyma orj haline sakla gözün gibi bak harcadıkca harcarsın ve binmeye doyamazsın stock zj candır gerisi bitmek bilmeyen maceradır [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Salih atamer
29.Haziran.2016, 22:39
Yeni bir heycan yaşamak gerek ama cunku bir tane daha stock zj var birtanesini yapmak istiyorum full donanımlı off-road için 😄

y-bsungur
30.Haziran.2016, 01:57
O zaman kesenin agzını açıcan , ne kadar para o kadar donanım.

Salih atamer
30.Haziran.2016, 02:26
Önce nelerden başlamam gerek onu bilmiyorum ama

oguzhanyasinzer
30.Haziran.2016, 13:24
Tavsiyem
yükseltme kiti jant lastik (!)
demir tampon -vinç
dif. Kilit. ZJ LERİN BAZISINDA ZATEN ARKADA KİLİT VAR.
Arazi için istiyorsan

şekil şükül olsun dersen
yükseltme kiti jant lastik (!)
dodik
snorkel
tavan sepeti sis lambalari
moon visor
görüntü için yeterli.

Bundan sonra yapilacak çok şey var ama ana hatlariyla böyle.

Eğer soğukda karla mücadele edeceksen kar lastiği ve kürek ana malzeme :)

BAŞLANGIC OLARAK YÜKSETLME KİTİ JANT VE LASTİK LE BAŞLA BENCE. :)

Salih atamer
30.Haziran.2016, 22:05
Yükseltme kitini sipariş verdim 7" long arm premium 😅 Buna uygun/ideal olan lastik ve jant fikirleriniz nelerdir ?

Kadir
30.Haziran.2016, 23:19
Yükseltme kitini sipariş verdim 7" long arm premium [emoji28] Buna uygun/ideal olan lastik ve jant fikirleriniz nelerdir ?

Kıbrısa gelişi ve gümrük durumu nedir ?
Nerden verdin siparişi

Salih atamer
01.Temmuz.2016, 16:31
Gümrükleme şirketimiz olduğu için geliş ve gümrük sorunu yok, offroadaksesuar.com sitesinden İstanbul'da yaşayan arkadaşımın evine gönderdim o kontrol edip bana kargoyla göndericek

Kadir
01.Temmuz.2016, 18:32
Gümrükleme şirketimiz olduğu için geliş ve gümrük sorunu yok, offroadaksesuar.com sitesinden İstanbul'da yaşayan arkadaşımın evine gönderdim o kontrol edip bana kargoyla göndericek

Amerikadan neden satın almadın daha kolay olurdu

Salih atamer
01.Temmuz.2016, 21:30
Geliş süresi filan çok uzun sürecekti ve geldiğinde gümrük memurları tek tek bütün parçaları açıp sayıp öyle teslim edecekleri için istanbulda tanıdık memurlara kontrol ettirilip direk bana ulaşacak

Kadir
02.Temmuz.2016, 15:08
Geliş süresi filan çok uzun sürecekti ve geldiğinde gümrük memurları tek tek bütün parçaları açıp sayıp öyle teslim edecekleri için istanbulda tanıdık memurlara kontrol ettirilip direk bana ulaşacak

Güle güle kullan o zaman

oguzhanyasinzer
04.Temmuz.2016, 09:41
35 37'' ye kadar lastik takabilirsin sanırım(daha büyükde olabilir bilmiyorum) takabildiğin kadar büyük tak yükseltmen biraz fazla :) daha havalı durur.

bf mud yada SUPER SWAMPER BOGGER yada SILVERSTONE MT-117

üçünden birinin büyük ebat lastikleri harika duracaktır :)

bende bf mud 35' var. karda çamurda yarı yolda kalmadık. ses falanda yapmıyor uzun yoldada memnunum diğerleri için tecrübem yok.

Kasif
08.Temmuz.2016, 16:45
Bence araciniza herhangi birsey yapmadan önce musait oldugunuz bir Persembe akşami Geze-Gen Persembe toplantisina katilin derim.Çok çok 2 saat kaybeder bizimle tanişmiş olursunuz :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bülent
08.Temmuz.2016, 21:31
Her perşembe toplantı varmı?
Varsa saat ve yer neresi bende katılmak isterim

Perdeci,Avcı,Zj ci

archway
09.Temmuz.2016, 08:19
Her perşembe toplantı varmı?
Varsa saat ve yer neresi bende katılmak isterim

Perdeci,Avcı,Zj ci

Günaydın Bülent genelde her perşembe oluyor Sefaköy dilek pastanesinde.

Bülent
09.Temmuz.2016, 08:20
Günaydın teşekkürler