PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Termik Arızası nasıl anlaşılır?

erolkan
25.Haziran.2016, 13:00
Arkadaşlar net olarak cevabını bulamadıgım bir sorudur bu..
2000 model 4 7 wj mde termik arızası olup olmadıgı nasıl anlaşılır?
Sıcaklığın 42 derece oldugu Fethiye de sıkışık trafıkte veya klima açıkken hararetin 100 ün üstündeki ince çizgiye gelmesi,bi süre sonra tekrar normal seviyesine dönmesi normalmi?Gerçi dış sıcaklık düşükken bile yavaş gitme sonucuda çıkabiliyor 100 ün üstündeki ince çizgiye..
Ya da hangi durumlar anormaldir veya termik arızasına işaret eder?

Sony Xperia Z5

FuatD
25.Haziran.2016, 13:15
Arkadaşlar net olarak cevabını bulamadıgım bir sorudur bu..
2000 model 4 7 wj mde termik arızası olup olmadıgı nasıl anlaşılır?
Sıcaklığın 42 derece oldugu Fethiye de sıkışık trafıkte veya klima açıkken hararetin 100 ün üstündeki ince çizgiye gelmesi,bi süre sonra tekrar normal seviyesine dönmesi normalmi?Gerçi dış sıcaklık düşükken bile yavaş gitme sonucuda çıkabiliyor 100 ün üstündeki ince çizgiye..
Ya da hangi durumlar anormaldir veya termik arızasına işaret eder?

Sony Xperia Z5

Bende de durum aynı hatta Obd ile net rakam alıyorum 118 e kadar çıkıyor trafikte sonra hemen 100 e kadar geriliyor.

Geri gelmesi bence termiğin çalıştığını gösteriyor çalışmasa yükselmeye devam ederdi dşye düşünüyorum.

erolkan
25.Haziran.2016, 13:17
Şimdi sıcaklıpın geri gelmesinde,termiğin ve klima fanının etkisi nasıl? Yani düşmesinde etken termikse neden yükseliyor,eger klima fano düşürüyorsa neden çıkmadan engellemiyor :-)

Sony Xperia Z5

FuatD
25.Haziran.2016, 13:27
Şimdi sıcaklıpın geri gelmesinde,termiğin ve klima fanının etkisi nasıl? Yani düşmesinde etken termikse neden yükseliyor,eger klima fano düşürüyorsa neden çıkmadan engellemiyor :-)

Sony Xperia Z5

Ben kendimce bizim buralar çok sıcak termik fanı tam hızda döndürse bile dışarıdan destekleyici bir hava akımı olmadan yetmiyor diye değerlendiriyorum, şehir içinde bile bir sonraki ışığa kadar hareket edince 114 e geriliyor hemen sıcaklık durunca 118-119 oluyor.