PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZJ de Yeni Far Dönemi

y-bsungur
11.Haziran.2016, 23:36
Bir dönemden bu yana led teknolojisi-Aydınlatma sistemleri ve Far Tasarımı Üzerine Ciddi çalışmaları olan bir Arkadaşımla birlikte farklı modellerdeki araçlar için yapılan mevcut çalışmalara ilaveten Öncelikli olarak 93/98 model Grand Cherokee ZJ araçlara yönelik Üç farklı proje üzerinde İş Ortaklığı kurarak Seri üretime Dayalı bir projenin içine girdik.(Diger Modellerdende wj xj talep gelirse kolaylıkla tasarım yapabiliriz)

Amacımız.

İlk Etapta Bakar kör olan ZJ lerimizin orijinal görünümlerinide koruyarak mevcut farları üzerinde yeni bir tasarım planlayıp Performans+Görsellik katarak yeni bir far üretimini hayata geçirmekti ve bunun için kolları sıvadık yaptığımız zorlu çalışmaların sonunda İlk model farımızı tamamlama noktasına gelmiş durumdayız.

Sizlere Yeni farımızın Bazı Özelliklerinden bahsetmek istiyorum

1 : Mevcut tırtıklı Camlı OEM farlarımızın tırtıklı camları atılarak düz cam basımı için büyük emeklerle kalıplar hazırlatıldı ve düz cam basımına geçilerek farlar tırtıklı camlardan kurtarıldı.

2 :Farlarımız içindeki 1990 ların teknolojisiyle yapılmış bulunan ve İlk halojen sistemlerden sayılan ilkel sistem tamamen sökülüp atııldı.

3 :Farlarımız Orijinal Hella Bi xenon mercek ile donatılarak aydınlatma kapasiteleri ve ışık odaklamaları en hassas seviyede yükseltildi bixenon ile uzun kısa farı ampulden degil aynı mercek üzerinden kontrol edebilme yetenegi katıldı.

4 :Farlarımız üzerinde Park lambaları ile devreye giren Şeytan gözü,Gündüz ledi ve Işıklı JEEP Markası sistemi yapıldı.

5 :Farlarımız akım koruma devreleri ile elektrik arızalarına ve farklı akım değişimlerine korunaklı hale getirildi.

6 :Farlarımızın iç ve dış maske kesimleri laser kesim ve Cnc kesim lerle yapıldı.

İlk farımızın tamamlanmış haldeki video görüntülerini çok yakında sizlerle forum üzerinden,ayrıca facebook ve youtube üzerinden paylaşacağız.Siz forum üyesi arkadaşlarımdan en önemli beklentim sizlerden gelecek tavsiye fikir ve görüşleriniz olacaktır,gelen tavsiye talep ve öneriler doğrultusunda model değişiklikleri yapabilme kabiliyetimiz mevcuttur. çünkü biz tek far modeli üzerinde çalışmıyoruz projelerimiz içinde ikinci (led far)ve hatta üçüncü bir far ve ön panjur modelide yoldadır.

İlk kez geze-gen Ailesine özel olarak Farımızın tamamlanmadan önceki BAZI TEST Aşamalarından bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum.

Farlarımızın satışına siparişe öncelikli olarak yakında başlayacağız.21532154215521562154

MUHTEÅžEM26
12.Haziran.2016, 08:21
bir çift ben takayım sonra herkez alacaktır eminim test ne zaman olur görmem lazım canlı canlı :)

y-bsungur
12.Haziran.2016, 11:30
Çok sağol Muhteşem .Sen bu konuda zaten sıra dışısın kardeşim.Atölye senindir.İstediğin farı direk kendin alıp takabilirsin.

Bu çalışmada ilk prototip farın üretiminde kullanmak üzere bize lazım olan far örneği için Kıymetli arkadaşım Muhteşemin kendi aracından çıkmış olan faal durumdaki farlarını hiç sorgulamadan bize vererek ortaya koyduğu dayanışma ve destek çabasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum zaten ortaya çıkan ilk far modelini de onun aracına takarak ve nasipse onun aracı üzerinde Videolarını çekerek sizlerle paylaşacağım.

Bu konuyu ilk kez bu forumda açarak toplu halde bir arada bulunan zj kullanıcılarına direkt ulaşmayı ve ilk modelle ilgili görüş eleştiri veya farklı talepleri ilk ağızdan duymak ve görmek istiyorum. Alacağımız tepkiler bizim yol haritamızı oluşturacak.Bakalım nasıl bir geri dönüş olacak merak ediyorum.

Mirkan Åženol
12.Haziran.2016, 14:19
Bu işe giriştiğiniz için kutlarım. Benim de aklımda olan, fakat sadece kendim için yapacağım bir projeydi...
Farklı modeller de yapacağınıza inanıyorum. Tavsiyem Amerikan'ın sert hatlarına uygun daha sade modeller de yapın, ki ilk alıcısı ben olayım. :D

toporomboz
12.Haziran.2016, 14:20
ALLAH utandırmasın..iyi ve faydalı bir çalışma...neticeyi merakla bekliyoruz..

y-bsungur
12.Haziran.2016, 21:00
Bu işe giriştiğiniz için kutlarım. Benim de aklımda olan, fakat sadece kendim için yapacağım bir projeydi...
Farklı modeller de yapacağınıza inanıyorum. Tavsiyem Amerikan'ın sert hatlarına uygun daha sade modeller de yapın, ki ilk alıcısı ben olayım. :D

Mirkan öncelikle konuya gösterdiğin ilgi ve model konusundaki önerin için çok teşekkür ederim tabiiki daha farklı model çalışmamızda olacak özellikle daha sade ve sırf yüksek performansa dayalı far çalışmalarımıza da başlamak üzereyiz lakin bu modelimizin fotoğrafları bitmemiş halini ve far içi kapatılmamış camsız haliyle sadece test bremzesindeki fotoğrafları içeriyor yakın zaman da bitmiş halini aydınlatma kapasitesini ve araç üzerindeki görünümünü gösteren videosunuda yayınlayacagız onu izledikten sonraki görüşlerinide paylaşmanı bekliyorum tüm arkadaşların görüşleri bizler için birer referans ve kazanımdır .

y-bsungur
12.Haziran.2016, 21:08
ALLAH utandırmasın..iyi ve faydalı bir çalışma...neticeyi merakla bekliyoruz..

İlhan arkadaşım teşekkür ederim zaten eli ayağı boş durmayan bir adamım aklımın hep bir köşesinde zj ye yönelik bir çalışma ve üretime dayalı bir alanda iş yapmak fikri uzun zamandır vardı ama hangi ürün üzerinde olacağına karar verememiştim şans farlardan yana güldü ve yeni far üretme düşüncesi ile giriştiğimiz bir iş oldu umarım başarılı ve çevremize faydalı oluruz olursa ne ala olmazsa da canımız sağ olsun ne yapalım dedik daldık bakalım.

Han Solo
13.Haziran.2016, 01:07
hayırlı olsun yıldırım abi görüntü çizim agresif kırmızı aydınlatma da çok agresif olmuş araç üzerinde son halini merakla bekliyorum. böyle mükemmel olacaksa bende talip olabilirim yolunuz açık olsun zor bir işe girmişsiniz inşallah seri üretime geçip başarılı olur

y-bsungur
22.Haziran.2016, 22:23
21702171217221732174

Arkadaşların begenilerine sunuyorum hangi tip far zj yi açar .Işıkla Aydınlatma ile ilgili videolar yakın zamanda eklenecektir farlarımız park ışıklarını yaktıgımız an bu şekilde aydınlanacak kırmızı veya amber şeytan gözü hangi rennk derseniz o renk kullanılabilir .Jeep amblemli yada yalın sade vaziyette hangisi sizce zj için uygun ( Farlar test bench deyken alınmış fotolardır farlarımız düz camlı olacaktır.

y-bsungur
22.Haziran.2016, 22:29
21752176217721782179

Arkadaşlar aydınlatma şeytan gözü veya gündüz farı melek ışıgında renk konusunda sonsuz seçeneğimiz var dilerseniz şeytan gözlerini RGB yani istediğiniz renge degişim gösteren aydınlatmada yapabilirim.sadece zenon degil led far dahil olmak üzere tüm far çeşitlerini yapabiliriz Ben far modeli olarak hangisini begendiğinizi merak ediyorum.yada nasıl bir far düşünürsünüz tarif ederseniz yapabiliriz.

y-bsungur
22.Haziran.2016, 22:41
21802181218221832184

Fotograflar bench üzerinden alınmadır Tamamlanmış görüntüler degillerdir..

Han Solo
22.Haziran.2016, 23:14
abi önde jeep logosu bence olmasın farında logo yazı olan hiç araç görmedim ...parklarda turuncu sarı yanabilir ama hareket halinde kırmızı ışık önde agresif görünüyor ama talebi azaltabilir çok iddialı ve hoşa gitmez diye düşünüyorum. onun dışında kaş olması benim hoşuma gitti alta da aynı kaş asimetrik ters yansıma gibi olabilir mi ortada mercek

y-bsungur
22.Haziran.2016, 23:34
abi önde jeep logosu bence olmasın farında logo yazı olan hiç araç görmedim ...parklarda turuncu sarı yanabilir ama hareket halinde kırmızı ışık önde agresif görünüyor ama talebi azaltabilir çok iddialı ve hoşa gitmez diye düşünüyorum. onun dışında kaş olması benim hoşuma gitti alta da aynı kaş asimetrik ters yansıma gibi olabilir mi ortada mercek

Kırmızı ışık acaba trafiktede çevirme olabilirmi diye düşünüyorum lakin isteyende çok oluyor ve bugüne kadar da hiç çevirme duymadım ama bu şeytan gözü far dünyasının nazar boncugu o olmadan olmuyor çoguda kırmızı istiyor ama bence amber rengi olmalı kaş konusu denenebilir neden olmasın şu an zaten model karmaşası yaşıyoruz ..facebook a bir gir bak .

Han Solo
23.Haziran.2016, 01:00
On tarafta kirmizi muayene trafik cevirme konusunda sikinti olabilir bence de

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FuatD
23.Haziran.2016, 08:06
Abi teknik olarak zor olur mu bilmiyorum ama ben böyle hepsi bir yerde şeklinde olanları beğeniyorum. Çünkü senin yaptığın düz camlı far çok güzel tertemiz olacak onun altında ve yanında olanlar yenisini bile alsak sırıtacak diye düşünüyorum.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160623/4789b3ad0112bd3df0d7615f5458b76e.jpg

oguzhanyasinzer
23.Haziran.2016, 09:29
öncelikLE türkiye de zjlerimiz için bu türde bi çalişma yapilmasi çok gurur verici gerçekten tebrikler, devamini bekliyoruz.

Wj de far sikintimiz yok ama zj lerimizde far sikintimiz var bildiÄŸim kadariyla.

Eğer fiyat çok uçuk olmaz ise kesinlikle alirim hiç kaçirmam.

Görüş öneri eleştiri için önce zj üstünde görsek daha iyi olur gibime geliyor.

Fuat beyin yorumuna katiliyorum tüm parça olursa daha iyi olur.

Ve bu tür farlar muaynede sıkıntı yartır mı?

Tekrar tebrikler elinize sağlik çalişmalarinizin devamini bekliyorum.(takipteyim :) )

Han Solo
23.Haziran.2016, 11:04
Abi teknik olarak zor olur mu bilmiyorum ama ben böyle hepsi bir yerde şeklinde olanları beğeniyorum. Çünkü senin yaptığın düz camlı far çok güzel tertemiz olacak onun altında ve yanında olanlar yenisini bile alsak sırıtacak diye düşünüyorum.

Bak bu acidan hic dusunmedim kesinlikle siddetli hakli dogru tespit

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

y-bsungur
23.Haziran.2016, 11:07
Fuat fotografını paylaştıgın modeli bende çok begeniyorum,lakin bizim yaptıklarımızı birde Araç üzerinde görelim bakalım nasıl görünecek sırtacakmı.önümüzdeki hafta içinde camı takılmış kapatılmış zenon ampulu balastı herşeyi takılı ve bir zj ye monte edilmiş olarak nasipse videolarını paylaşacagım

y-bsungur
23.Haziran.2016, 11:20
Oguzhan ilgin için teşekkür ederim ..bu tür farlar muayenede zenon oldukları için sıkıntı yaratır onunda çaresi muayene öncesi zenon ampulu söküp yerine H4 halojen takıyorsun oldu bitti.

Yakında Araç üzerindeki videoyuda paylaşacagım .

K@RUB
23.Haziran.2016, 22:34
Yıldırım abi arabayı sattım, siz şimdi kronik sorun aydınlatmayı çözdük diyorsunuz olmadı ama :) ellerine sağlık kimin emeği var ise

y-bsungur
23.Haziran.2016, 22:51
Yıldırım abi arabayı sattım, siz şimdi kronik sorun aydınlatmayı çözdük diyorsunuz olmadı ama :) ellerine sağlık kimin emeği var ise

Teşekkür ederim zj yi satan mutlaka bir tane daha alır gör bak sende alırsın o zaman sanada bir çift far veririz.

archway
24.Haziran.2016, 08:24

Kesinlikle çok güzel bunlardan toplu alsak mı acaba :)

resulözuçan
24.Haziran.2016, 15:59
Fuat beyin paylaşımı gerçekten güzel ne kadar acaba uygun ise bende düşünebilirim. Yerli ürün yapan arkadaşlarında eline sağlık bu tarz bir ürün yapabilirler mi acaba

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FuatD
24.Haziran.2016, 16:21
Fuat beyin paylaşımı gerçekten güzel ne kadar acaba uygun ise bende düşünebilirim. Yerli ürün yapan arkadaşlarında eline sağlık bu tarz bir ürün yapabilirler mi acaba

Amerikada kargosu dahil ampulleri hariç çifti 250 dolar civarında.

resulözuçan
24.Haziran.2016, 16:23
250 olunca gümrük vergisi de olur toplu getirilse fiyat düşer mi acaba yada Türkiye'de satan yokmu

FuatD
25.Haziran.2016, 19:52
250 olunca gümrük vergisi de olur toplu getirilse fiyat düşer mi acaba yada Türkiye'de satan yokmu

Türkiyede satan göremedim, toplu olursa da bir ithalatçı ile anlaşıp ona getirtmek gerekir herhalde.

Bülent
26.Haziran.2016, 22:22
Öncelikle böyle bir konuya parmak bastığınız için tebrik ediyorum
Bütün olması hem avantaj hemde dez avantaj alt ayakları kırık olduğu zaman farlar sinyaller sallanıyor ayrı olmasının avantajı mesela sinyal kırıldı sadece sinyali değişebiliyorsun bütün olunca sallanma riski azalıyor fakat her hangi bir darbede kırıldığı zaman komple değişiyorsun tabiki bu avantaj ve dez avantajlar göz önünde bulundurmamız gerekiyor mesela ben geçen gün sağ sinyal değiştim yan sanayi 65 tl idi bakalım fiyatlar nerelerde çıkacak farların sallanmasından rahatsızım farların önünü göstermemesinden rahatsızım biraz daha fazla para ödeyebilirim bu konular hallolursa

MUSTAFA UYANIK
13.Aralýk.2016, 15:34
yıldırım bey benimde 1997 model grand cherokem var ve farlarından menmun değilim eğer far imalatınız bitti ise ben almak isterim eskişehirde ikamet ediyorum

y-bsungur
14.Aralýk.2016, 20:44
Mustafa bey özelden mail gönderdim ..Bildirileriniz bölümüne bakınız lütfen

resulözuçan
20.Aralýk.2016, 14:25
Far konusunu bende merak ediyorum durum nedir

y-bsungur
20.Aralýk.2016, 18:08
özelden mesaj yazdım resul..

Excalibur
20.Aralýk.2016, 22:44
Yildirim aÄŸbey bende rica etsem :)

y-bsungur
22.Aralýk.2016, 23:11
Ömür sanada Özelden yazdım.

Megatekno
08.Ocak.2017, 01:10
Merhaba arkadaşlar ne oldu bu konunun Sonu acil farlarımı değişmem Laz'ım önerisi olan varmı

DEŞİFRE
08.Ekim.2017, 03:14
hoca nooldu proje be? valla görüntü şahane. şatış varsa bi çift almak isterim jeep logolu olanlardan.

Swordfish35
29.Aralýk.2017, 10:37
1997 ZJ 4.0 GC aldim ve farlarin aydinlatma performansi cok kotu malesef, proje ile ilgili bilgi alabilirmiyim,
Ozelden lutfen..