PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flowmarter 44 ZJ için Ses yükseltme Önerileri

ukymk55
01.Haziran.2016, 15:10
Merhabalar,
Aracımda flowmaster super 44 takılı durumda. Orjinal katalizörümde var ve o da yerinde duruyor.
Aracımı muayeneden rahatlıkla geçirdim. Ses rolantide de, gazladığınızda da aşırı boyutta değil ama gazladığımızda aşırı olmasa da güzel ses çıkıyor.
Rolantide neredeyse tınılama hiç yok desem yeri var. Hafif bir hör hör hör ses var o kadar. Biraz ara gaz verince ses alıyorum ama yine de o zırıltısını alamıyorum. Bi dodge charger gibide olmaz tabiki ama V8 kullnıcısı olarak biraz benzer ses olsa hiç fena olmaz.

Ama ben istiyorum ki flowmaster ın o güzel ses tınılamasını rolantide de gazlamada da biraz daha net ve kuvvetli bir şekilde alayım. katalizör sökme gibi bir düşüncem yok.

Aklımdan geçen şu;
Acaba FM ın hemen arkasından sonraki çıkışa kadar (benim egsoz çıkış ağzı orjinal değil oval tipta başka bir başlık takılı) olan egsoz boru hattındaki büküm-kıvrım yerlerdeki daralmalar etkiliyormudur. Oval çıkış ağzı etkiliyormudur?
Orjinal tipte çıkış taktırıp boru hattını yeniden 55-60 mm borudan yeniden büktürsem-yaptırsam dahha iyi ses alırmıyım?

Daha farklı öneriniz var mıdır? yoksa olup olacağı budur mu dersiniz?

pikniktip
01.Haziran.2016, 15:43
benim kanatim arka oval çıkış ile flowmaster arası
eğer komple ojinali gibi kalın boru değilse
sesi etkiliyordur.

ayhanozturk
01.Haziran.2016, 19:31
Youtube'ta izlediğim bir videoda, 3" borunun 2,5" boruya nazaran daha iyi olduğu, bilinenin aksine, tork ve HP arttırdığını kanıtladılar...
Haliyle daha güçlü ses alındığını da biliyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=_PVXvHkr-Vs

mjz66
01.Haziran.2016, 20:02
Merhabalar,
Aracımda flowmaster super 44 takılı durumda. Orjinal katalizörümde var ve o da yerinde duruyor.
Aracımı muayeneden rahatlıkla geçirdim. Ses rolantide de, gazladığınızda da aşırı boyutta değil ama gazladığımızda aşırı olmasa da güzel ses çıkıyor.
Rolantide neredeyse tınılama hiç yok desem yeri var. Hafif bir hör hör hör ses var o kadar. Biraz ara gaz verince ses alıyorum ama yine de o zırıltısını alamıyorum. Bi dodge charger gibide olmaz tabiki ama V8 kullnıcısı olarak biraz benzer ses olsa hiç fena olmaz.

Ama ben istiyorum ki flowmaster ın o güzel ses tınılamasını rolantide de gazlamada da biraz daha net ve kuvvetli bir şekilde alayım. katalizör sökme gibi bir düşüncem yok.

Aklımdan geçen şu;
Acaba FM ın hemen arkasından sonraki çıkışa kadar (benim egsoz çıkış ağzı orjinal değil oval tipta başka bir başlık takılı) olan egsoz boru hattındaki büküm-kıvrım yerlerdeki daralmalar etkiliyormudur. Oval çıkış ağzı etkiliyormudur?
Orjinal tipte çıkış taktırıp boru hattını yeniden 55-60 mm borudan yeniden büktürsem-yaptırsam dahha iyi ses alırmıyım?

Daha farklı öneriniz var mıdır? yoksa olup olacağı budur mu dersiniz?
Hepsini o söylediklerin etkiliyor sevgili Uğur! Flowmaster 44 yıkar ortalığı normalde bende de herşey orjinal katalizör de duruyor. Son çıkışta dar ağız ve susturucu olmaz, orjinal olmalı

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ukymk55
02.Haziran.2016, 08:19
Teşekkürler arkadaşlar, orjinal bir çıkış ağzı buldum. Onu taktıracağım.
FM sonrası boru hattındaki Arka tracbar üzerinden olan kavis noktasında bükümde olan daralmalarıda belki yeni hat yaptırarak değiştireceğim. Çünkü o noktada bariz daralma görüyorum.

ycankes
03.Haziran.2016, 15:39
https://youtu.be/QvZIwlG7Nbw çıkışı orjinal.Bu videodan ses hakkında fikir edinebilirsiniz.O dediğiniz rolantideki hırıldama için bulduğunuz orjinal çıkışı taktırırken, susturucudan sonra borusuz halinde bir marş basın.Belki o şekilde elde edebilirsiniz istediğiniz sesi.

erolkan
03.Haziran.2016, 23:06
Bendeki wj de Flowmaster44 + son kat iptal..
https://youtu.be/fAu3xxfigq8
Beni mest eden 2.01dk ses :-)
Bu sesi duymak için kalkışlarda hep basıyorum ;-)

Sony Xperia Z5

Mirkan Şenol
04.Haziran.2016, 01:49
Benimkinin de sesi kısıldı :) kat. da yok :)