PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grand Cherokee zj 5.2 Orjinal Teyp'e Extra Anfi ve Sub Buffer Bağlamak mümkün mü?

musty.skr
06.Mayýs.2016, 14:05
Merhabalar,
Başlıkta belirttiğim için müsaadenizle direk konuya giriyorum.:o

Araç Bilgileri;
-Grand Cherokee zj 5.2 Avrupa versiyon kaset çalar arkada 6'lı CD changer.

Soru;
-Orjinal Teyp'e mevcut elimde olan Anfi ve Sub Bufferi bağlamak mümkün mü?
Mümkünse nasıl yapabiliriz? :confused:

Aracın orjinal anfisi duruyor ve çalışıyor, mevcut hoparlorleri besliyor.
Bağlamak istediğim anfi ile sadece Sub bufferı desteklesek yeterli.

-Buna ek olarak bagajdaki LPG tankını mdf ile kabin bass görüntüsü vermek istiyorum, hatta anfi işini çözersem sadece görüntüsü değil sub bufferide kabine yerleştirebilirim.
Benzer çalışmanızı paylaşırsanız bizde artılarını eksilerini görerek daha verimli bir çalışma başlatabiliriz.

Saygılarımla. :cool:

Han Solo
06.Mayýs.2016, 15:10
Lpg tankiyla bass ayni kabinde yapan bi arkadas vardi rahmetli oldu ...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

musty.skr
06.Mayýs.2016, 18:07
Zj mi ararken baktığım bir araçta vardı o arkadaş mı rahmetli oldu acaba [emoji23]
Şaka bir yana o arkadaş LPG tankının olduğu bölümün üstüne sandık gibi kapak yapmış menteşeli tanka müdahale için, bass'ıda sağa doğru çıkma yapıp L yapmış tüpden içerden bağımsız olmuş. L kısmı bagajı biraz daraltmış o yüzden ben L değilde düz yapmak istiyorum. Eğer olmazsa sadece bass görüntüsü veririm gizli müdahale kapaklı bassıda kendi kabiniyle koyarım bagaja.

Bahsettiğim zj'de ki kabinin benzer çizimi

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160506/ba19ddf616e431a24609ae940deb97d4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Han Solo
06.Mayýs.2016, 19:30
Bassin miknatisi titresimi lpg tankiyla ayni kabinde bana tehlikeli geliyor.ha boyle L seklinde birbirinden uzak olabilir ama bagaj zaten ufak bi de kabinlerle kutularla kapatmak ne derece gerekli bilmiyorum bana cok ters geliyor. Gurcanin da bagajin yarisi bass kabini boydan boya anca 2 sandalye koyabiliyod bagaj bitiyor

musty.skr
06.Mayýs.2016, 21:13
Bassin miknatisi titresimi lpg tankiyla ayni kabinde bana tehlikeli geliyor.ha boyle L seklinde birbirinden uzak olabilir ama bagaj zaten ufak bi de kabinlerle kutularla kapatmak ne derece gerekli bilmiyorum bana cok ters geliyor. Gurcanin da bagajin yarisi bass kabini boydan boya anca 2 sandalye koyabiliyod bagaj bitiyor

Lpg tankının sağına sığmaz solunda da yedek lastik var, bagajda tüp görüntüsünü sevmiyorum o yüzden en mantıklısı tüpün üstünü kamufle etmek. Eğer orjinal teyp'e anfi bağlanıyorsa bassıda bağımsız bagaja kendi kabiniyle koymak.
Eski aracımda da, bagaj gerektiğinde bassı söküp eve bırakıyordum. Zj'de de gerektiğinde sök bırak mantığıyla ilerleyebilirim, port bagajda var

Han Solo
06.Mayýs.2016, 23:43
Lpg tankının sağına sığmaz solunda da yedek lastik var, bagajda tüp görüntüsünü sevmiyorum o yüzden en mantıklısı tüpün üstünü kamufle etmek. Eğer orjinal teyp'e anfi bağlanıyorsa bassıda bağımsız bagaja kendi kabiniyle koymak.
Eski aracımda da, bagaj gerektiğinde bassı söküp eve bırakıyordum. Zj'de de gerektiğinde sök bırak mantığıyla ilerleyebilirim, port bagajda var

portbagaj varsa ok...bas da sök tak olması daha iyi ..stepne de vazgeçilebilir...patlak tamir spreyi daha az yer kaplıyor malum..

musty.skr
08.Mayýs.2016, 00:26
portbagaj varsa ok...bas da sök tak olması daha iyi ..stepne de vazgeçilebilir...patlak tamir spreyi daha az yer kaplıyor malum..

Yedek lastiği depoya bıraksam, çakmaklık dan çalışan pompa var araçta yanına bu sprey tamir kitlerinden alsam spreye ne kadar güvenebilirim? Jeep'te hiç kullanma fırsatı buldunuz mu? Lastiğe zarar verdiğini söyleyenlerde var :confused:
Benim bir kere kullanma fırsatım oldu Bmw 3.20i lastik janta kadar inmişti küçücük bir tüp tamir kiti lastiği neredeyse tam şişkinliğe ulaştırdı en az 25 bar olmuştur lastik, çok şaşırmıştık.
ZJ de yedek lastik bagajda gerçekten büyük yer kaplıyor, bagaj değil LPG tankı zaten o tam baş belası. Keşke benzin deposunun olduğu yere koysalarmış. (şuan ki yürürlük buna izin veriyorsa tabi) seneler önce bir aracımızın benzin deposunu 60lt ise 15lt yapıp açılan boşluğa lpg tankını koydurmuştuk gizli olmuştu

KARADAG
09.Mayýs.2016, 12:10
Mustafa; benim araçta hertz ses sistemi mevcut bu şekilde projelendirilmiş.Tavsiye amaçlı diğer arkadaşlara da örnek olması açısından daha önceleri de paylaşmıştım ancak yinelemekte fayda var (atölye HalilSolak) bir görüşün derim20792080

musty.skr
09.Mayýs.2016, 13:08
Mustafa; benim araçta hertz ses sistemi mevcut bu şekilde projelendirilmiş.Tavsiye amaçlı diğer arkadaşlara da örnek olması açısından daha önceleri de paylaşmıştım ancak yinelemekte fayda var (atölye HalilSolak) bir görüşün derim20792080

Ersin selam,
Sağ kısımdaki fileli boşluk güzel değerlendirilmiş elimdeki bass'ı söküp denicem oturuyor mu diye, oraya uygun çerçeve yoktur diye tahmin ediyorum uydurmuş takmış güzel olmuş. Tüpüde güzel kapatmış altında mdf mi var.
Peki orjinal teyp lemi kullanıyorsun? Eğer öyleyse alpın anfiden hariç anfi bağlımı araçta.

KARADAG
09.Mayýs.2016, 13:52
Evet orj teyp var aracta kendi anfisi dutuor ayriyeten 5 kanallı anfi ve audıson işlrmci ile baglsmış işçilik on mumara bas super ayrıca bas ın girdiği boslugu izole etmiş ses titreşimi zırıltı yapmasın diye orjinal olsasncak bu kadar okurdu herhalde

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

musty.skr
09.Mayýs.2016, 14:43
Evet orj teyp var aracta kendi anfisi dutuor ayriyeten 5 kanallı anfi ve audıson işlrmci ile baglsmış işçilik on mumara bas super ayrıca bas ın girdiği boslugu izole etmiş ses titreşimi zırıltı yapmasın diye orjinal olsasncak bu kadar okurdu herhalde

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Audıson ses işlemcisiyle her hoparlöre ayrı ayrı ayar yapılabiliyormuş, orjinal sistemden çok güzel net sesler alınabiliyormuş, ama anlamadığım ikinci anfiyi orjinal sisteme bu cihaz sayesinde mi bağladı yoksa bu ses işlemcisi olmasa da bağlaya bilir miyiz?
Bu arada sisteminiz eminim çok güzel ses veriyordur kaliteli olmuş beğendim.