PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jeeplerimizde Yangına karşı alınabilecek önlemler..

erolkan
30.Nisan.2016, 10:30
Arkadaşlar sabah forumları dolaşırken bu konu dikkatimi çekti. Sonuçta çoğunluğumuz lpg li ve modeli eski sayılabilecek jeeplere biniyoruz. Tamam yangın yeni yada eski araç pek dinlemez..
Önleme şansımızda pek yok gibi bence. Ama en azından dahada alevlenmesini önlemek adına;
Ben 2lt lik yangın tüpü yerine 6lt tüp almayı düşündüm. Ayrıca wj 25km hızın üstüne geçtiğinde otomatik olarak kilitlenen ve sürücü kapıyı açmadan veya düğmeden iptal edilmeden açılamayan kapı özelliğini iptal ettim..
Bu konu da başka önerileri olan var mı?

Sony Xperia Z5

K@RUB
30.Nisan.2016, 11:02
Ön sürücü koltuğu altı 1 kg, arkada 2 kg olmak üzere iki tüp de ben taşıyorum, aracı aldığımda trafik setini yenileyince aldım, öneririm. Kullanmak kimseye nasip olmasın .

toporomboz
30.Nisan.2016, 14:08
aynen bendede çift tüp var sürücü koltuk altı resimde görüldüğü gibi ve bagajda....ALLAH korusun hepimizi...ama bu küçük söndürücüler ne kadar işe yarar bilemem...erol arkadaşın fikri iyi bişi 6 kglık...2063

Han Solo
30.Nisan.2016, 16:04
Bende 3 tane 2 kg var ama sabitlemedim hepsi bagajda

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

roalex
30.Nisan.2016, 17:42
aynen bendede çift tüp var sürücü koltuk altı resimde görüldüğü gibi ve bagajda....ALLAH korusun hepimizi...ama bu küçük söndürücüler ne kadar işe yarar bilemem...erol arkadaşın fikri iyi bişi 6 kglık...2063

ilhan.abi.cehaletimi.bağışla.tüpü.oraya.nası l.sabitledin.?bende.1.tane.2.kiloluk.var.bagajda.b u.demek.oluyorki.1.tane.daha.2.kiloluk.alcam:)ki.b ana.şart.benden.önceki.sahibi.lpg.dolum.yerini.e ksozun.dibine.yapmış.bir.karış.uzaklaştırdı m.aslında.ben.yerini.değiştirmek.için.gitmişt im.usta.gerek.yok.dedi.tankın.değişmesine.1.sen e.kalmış.o.zaman.değişiriz.birsey.olmaz.dedi.b en.hala.tedirginim.:confused:

Kadir
30.Nisan.2016, 17:47
Bunun için en iyi yöntem özellikle bagajda fireball toplardan bulundurmak motor tarafında ise kaputu açıp hemen motora atmak.

https://www.youtube.com/watch?v=AI8c1j8ALsI&feature=share

Sent from my iPhone using Tapatalk

K@RUB
30.Nisan.2016, 17:48
ilhan.abi.cehaletimi.bağışla.tüpü.oraya.nası l.sabitledin.?bende.1.tane.2.kiloluk.var.bagajda.b u.demek.oluyorki.1.tane.daha.2.kiloluk.alcam:)ki.b ana.şart.benden.önceki.sahibi.lpg.dolum.yerini.e ksozun.dibine.yapmış.bir.karış.uzaklaştırdı m.aslında.ben.yerini.değiştirmek.için.gitmişt im.usta.gerek.yok.dedi.tankın.değişmesine.1.sen e.kalmış.o.zaman.değişiriz.birsey.olmaz.dedi.b en.hala.tedirginim.:confused:

Ooo hocam, biraz sıkıntılı bişey bizim araçlarda egzozun en ucu bile ısınıyor, nasıl onaylanmış acaba yada usta neden öyle yapmış ? tüp ile sisteminizin dolum ağzını de diğer köşeye taşımanız sizin için çok iyi olur, aman dikkat.

roalex
30.Nisan.2016, 17:52
Ooo hocam, biraz sıkıntılı bişey bizim araçlarda egzozun en ucu bile ısınıyor, nasıl onaylanmış acaba yada usta neden öyle yapmış ? tüp ile sisteminizin dolum ağzını de diğer köşeye taşımanız sizin için çok iyi olur, aman dikkat.

valla.bende.anlamadım.burak.tüvtürk.nasıl.onay .vermiş.anlamış.değilim.hiç.farketmedim.daha. doğrusu.dikkat.etmedim.alırken.saol.burak.en.kı sa.zamanda.değiştireceğim...

K@RUB
30.Nisan.2016, 17:55
Bunun için en iyi yöntem özellikle bagajda fireball toplardan bulundurmak motor tarafında ise kaputu açıp hemen motora atmak.

https://www.youtube.com/watch?v=AI8c1j8ALsI&feature=share

Acaba bunu motor da bir alana sabitle yemez miyiz ? O zaman çok daha iyi olur diye düşünüyorum devreye girme olasılığı çok daha kısa sürede olur ama motor ısısından devreye girerse o zaman zor olur :)

roalex
30.Nisan.2016, 17:59
Acaba bunu motor da bir alana sabitle yemez miyiz ? O zaman çok daha iyi olur diye düşünüyorum devreye girme olasılığı çok daha kısa sürede olur ama motor ısısından devreye girerse o zaman zor olur :)

işte.o.zaman.altın.kapılarımız.kan.olur:Dalla h.korusun...

Maverick
30.Nisan.2016, 19:58
Cem hocam, lpg tanklarının değişme süresi mi var?

erolkan
30.Nisan.2016, 19:59
Üretim tarihinden itibaren 10 yıl..Benim bildiğim

Sony Xperia Z5

roalex
30.Nisan.2016, 20:05

evet.10.seneymiş.bende.yeni.öğrendim.tankın.ü zerinde.takılma.tarihi.var.burak.inan.hiç.aklım a.gelmezdi.

Maverick
30.Nisan.2016, 20:08
Eyvallah arkadaşlar. Daha yeni simit tank yaptırdım. 10 senem var o zaman.

erolkan
30.Nisan.2016, 20:09
Muyaneye girip iÅŸlettin mi?

Sony Xperia Z5

roalex
30.Nisan.2016, 20:17

Hayırlı olsun Burak güle güle kullan http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160430/97b8bbdb237c55ecbf4aa0601b5c4b3a.jpg burada yazıyor tarihi bu arada

roalex
30.Nisan.2016, 20:20

Sony Xperia Z5
yeni.tank.takınca.muyaneyemi.gitmek.gerek.:confus ed:bunuda.bilmiyordum

mjz66
30.Nisan.2016, 21:43
Zaten arabanın değişme tarihi geldi senin, tank'tan önce gider durmaz😂😂😂

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Excalibur
01.Mayýs.2016, 00:18
valla.bende.anlamadım.burak.tüvtürk.nasıl.onay .vermiş.anlamış.değilim.hiç.farketmedim.daha. doğrusu.dikkat.etmedim.alırken.saol.burak.en.kı sa.zamanda.değiştireceğim...

Aynı durum bende de aynı. Sağda eksoz yaninda. 2014 kasimda Izmir Turk-tuv de hic bir sikinti yasanmadi. O tarihten onceki sahiplerinde de durum ayni. Muhayene ye girmeden önce tank degişim ve bu aksakligi ortadan kaldirmak Farz. Lpg sizdirmazlik testine sokup o belge ile Muhsyeneye gidilecek...

Bu arada bu tüpleri Cirt-Cirt bantla sabitlemek iyi olabilir, acil durumda kolay acilabilmeli.( Allah kimseye göstermesin) Bende de bagli degil.

y-bsungur
01.Mayýs.2016, 00:38
Hangi araç yanarsa yansın tüp filan hikaye .Videoda araç 3 dakikada tamamen kül haline nasıl geliyor kurtarma şansı hiç yok.Siz yanarken tüple kurtarılmış ve yoluna devam eden bir araç gördünüzmü hiç.

Allah hepimizin araçlarını evini barkını görünür görünmez kazadan beladan korusun.

https://www.youtube.com/watch?v=4MWsydPgo3g

Han Solo
01.Mayýs.2016, 00:39
Motorda degil futbol topu pinpon topu koyacak yer bile az

Han Solo
01.Mayýs.2016, 00:40
Zaten arabanın değişme tarihi geldi senin, tank'tan önce gider durmaz😂😂😂

Katiliyorum daha diri yeni bir 5.2 ne bileyim 5.9 olur 4.0 olur yelpaze genis sec begen al

K@RUB
01.Mayýs.2016, 00:47
Motorda degil futbol topu pinpon topu koyacak yer bile az

O da var baÅŸkan :)

mjz66
01.Mayýs.2016, 00:50
Katiliyorum daha diri yeni bir 5.2 ne bileyim 5.9 olur 4.0 olur yelpaze genis sec begen al

Gider 2004 WJ alır şimdi model yükselttim der birde şimdi😂😂😂

Maverick
01.Mayýs.2016, 00:57

Sony Xperia Z5

Hayır, muayene tarihi yaklaşırken yaptıracam. Ama projesi bende.

Hayırlı olsun Burak güle güle kullan

Sağolasın hocam.

Zaten arabanın deÄŸiÅŸme tarihi geldi senin, tank'tan önce gider durmazï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿ ½ï¿½ï¿½ï¿½

Gider 2004 WJ alır ÅŸimdi model yükselttim der birde ÅŸimdiï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿ ½ï¿½ï¿½ï¿½

Arabanın 5 senelik bakımını yaptım. Değişmediğim yağ, burç, parça vs. kalmadı. Tertemiz mis gibi biniyorum. 2004 Overland'lar da piyasaya düşmeye başladı mı buna tam güzel bi proje yapar, Overland'ıma da taksi gibi binerim.

ZJ? Hmm, geriye adım atmayı sevmem.

mjz66
01.Mayýs.2016, 01:00
Hayır, muayene tarihi yaklaşırken yaptıracam. Ama projesi bende.

Sağolasın hocam.

Arabanın 5 senelik bakımını yaptım. Değişmediğim yağ, burç, parça vs. kalmadı. Tertemiz mis gibi biniyorum. 2004 Overland'lar da piyasaya düşmeye başladı mı buna tam güzel bi proje yapar, Overland'ıma da taksi gibi binerim.

ZJ? Hmm, geriye adım atmayı sevmem.
5 günde bozuluyor o ceset ne bakım yaparsan yap kardeşim, dikiş tutmuyor artııııkkk:) kurtul şu wj sevdasından, asla bir ZJ OLAMAZ!!!

Maverick
01.Mayýs.2016, 01:03
Sunroof'u dökülen, çamurluk sinyali düşen, tavan döşemeleri sarkan...

WJ'me küfredenin WK2'si olsa.

mjz66
01.Mayýs.2016, 01:35

Sen bittin! Mert taşı yedi kafaya, yanına komaz bunu!!!

Excalibur
01.Mayýs.2016, 01:40
Hangi araç yanarsa yansın tüp filan hikaye .Videoda araç 3 dakikada tamamen kül haline nasıl geliyor kurtarma şansı hiç yok.Siz yanarken tüple kurtarılmış ve yoluna devam eden bir araç gördünüzmü hiç.

Allah hepimizin araçlarını evini barkını görünür görünmez kazadan beladan korusun.

İşin özünü siz söylediniz Yıldırım agbi . Amin diyorum.

Pasif önlem de olsa, herkesin içini biraz rahatlattığı aşikar.

roalex
01.Mayýs.2016, 03:01

allah.korusun.amin.amin.

Han Solo
01.Mayýs.2016, 13:33

sunroof dökülmüyor bi kere olması gerektiği gibi yaza girerken aracın yaşını da gözönüne alarak bir bakım hakkı olacak ki ömrü uzun olsun..senin aracı 3 sene sonra göreceğiz.

çamurluktaki badem sinyal düştüyse sebebi var ...videoyu iyi izle bakalım neden düşmüş..senin wj ile hayal edemeyeceğin şeyler bu videodakiler :)

https://www.youtube.com/watch?v=FcTdhvFZHhM

tavan döşemesine gelince senin aracın 3 yıl sonrasında tavanına bakacağız nasıl olacak kaldı ki benim tavanın sadece şofor ve yolcu tarafında baş kısmında hafif sarkma vardı gerisi davul gibi dergin dimdik duruyordu yapıştırıp idare etsin demek yerine komple kumaşı yeniledim

bu arada benim zj senin araçtan 3 yaş yaşlı km olarak daha yüksek daha eski teknoloji ama benim kapı fitillerinden ses gelmiyor ve hala fabrikadan çıktıığı gibi ...senin wj gibi henüz tofaşcıdan kapı fitili alıp takmadım zj ye :))) yeni fitillerin nasıl ses yapıyor mu :)

ha bide koltuk ısıtmaları var mı yok mu ısıtma var da düğme mi yok düğme var da ısıtma mı yok yoksa hepsi mi yok var da çalışmıyor mu nasıl bi kaos olm o öyle ... ben açınca ısıtıyor da ondan sordum hani 3 yaş teknoloji farkı var ya... cam çerçeveleri ne durumda pul pul dökülüyor dimi ultra nano yeni teknoloji

toporomboz
01.Mayýs.2016, 17:36
cem kardeşim bu sistem mercedes lerde var ... herhalde benden önceki sahibi aynı sistemi uygulamış ben böyle aldım ama çok kullanışlı bir sistem;montaj kasası ile tüp 2 parça halinde sıkıştırma aparıtı ile tüp sabitleniyor alması takması çok kolay ALLAH kullandırtmasın cümlemize.....

roalex
01.Mayýs.2016, 19:58
cem kardeşim bu sistem mercedes lerde var ... herhalde benden önceki sahibi aynı sistemi uygulamış ben böyle aldım ama çok kullanışlı bir sistem;montaj kasası ile tüp 2 parça halinde sıkıştırma aparıtı ile tüp sabitleniyor alması takması çok kolay ALLAH kullandırtmasın cümlemize.....

ilhan.abi.çok.teşekkür.ederim.kovalıcam.bu.dur umu.evet.abi.allah.kimseye.kulandırmayı.nasip... .

GC2013
01.Mayýs.2016, 20:27
Bu zj/wj icin hood liner/isolater dedigimiz kaput alti sungerden nerede bulabiliriz. Bu malzeme zamanla parca pincik oluyor. Yenilemek motor yangını icin onlem olabilir

Tap tapa tapa tap... Tap tap

Maverick
01.Mayýs.2016, 20:54
Bu zj/wj icin hood liner/isolater dedigimiz kaput alti sungerden nerede bulabiliriz. Bu malzeme zamanla parca pincik oluyor. Yenilemek motor yangını icin onlem olabilir

Tap tapa tapa tap... Tap tap

Serkan Abi, o isi yapan firmalar var. Arac ses yalitim yaz bulursun. Ozel malzemeler ile kaput, kapi, tavan dahil her yeri kapliyorlar.

GC2013
01.Mayýs.2016, 21:01
Serkan Abi, o isi yapan firmalar var. Arac ses yalitim yaz bulursun. Ozel malzemeler ile kaput, kapi, tavan dahil her yeri kapliyorlar.

Yok kardeşim ben orjinal ölçülerde, yangın çıktığında, bağlantılarından kopup, motorun üstüne düşmesi için istiyorum, wj in motor ses yalıtımı bence yeterli. Bir de eskimiş iyice, yağmur çamur derken. Kapı, taban gerek yok

mjz66
01.Mayýs.2016, 22:55
sunroof dökülmüyor bi kere olması gerektiği gibi yaza girerken aracın yaşını da gözönüne alarak bir bakım hakkı olacak ki ömrü uzun olsun..senin aracı 3 sene sonra göreceğiz.

çamurluktaki badem sinyal düştüyse sebebi var ...videoyu iyi izle bakalım neden düşmüş..senin wj ile hayal edemeyeceğin şeyler bu videodakiler :)

https://www.youtube.com/watch?v=FcTdhvFZHhM

tavan döşemesine gelince senin aracın 3 yıl sonrasında tavanına bakacağız nasıl olacak kaldı ki benim tavanın sadece şofor ve yolcu tarafında baş kısmında hafif sarkma vardı gerisi davul gibi dergin dimdik duruyordu yapıştırıp idare etsin demek yerine komple kumaşı yeniledim

bu arada benim zj senin araçtan 3 yaş yaşlı km olarak daha yüksek daha eski teknoloji ama benim kapı fitillerinden ses gelmiyor ve hala fabrikadan çıktıığı gibi ...senin wj gibi henüz tofaşcıdan kapı fitili alıp takmadım zj ye :))) yeni fitillerin nasıl ses yapıyor mu :)

ha bide koltuk ısıtmaları var mı yok mu ısıtma var da düğme mi yok düğme var da ısıtma mı yok yoksa hepsi mi yok var da çalışmıyor mu nasıl bi kaos olm o öyle ... ben açınca ısıtıyor da ondan sordum hani 3 yaş teknoloji farkı var ya... cam çerçeveleri ne durumda pul pul dökülüyor dimi ultra nano yeni teknoloji
Ahahaa son yılların en büyük kapağı🙈 Utancımdan forumdan ayrılırım bunun üzerine yaa, bırak cevap yazmayı...!!! Aracı filan satarım yeminle😂😂😂

Beatrix
02.Mayýs.2016, 06:40
yeni fitillerin nasıl ses yapıyor mu ??? :)

Koltuk ısıtmaları var mı yok mu ısıtma var da düğme mi yok düğme var da ısıtma mı yok yoksa hepsi mi yok var da çalışmıyor mu nasıl bi kaos olm o öyle ... ben açınca ısıtıyor da ondan sordum hani 3 yaş teknoloji farkı var ya... cam çerçeveleri ne durumda pul pul dökülüyor dimi ultra nano yeni teknoloji

https://www.youtube.com/watch?v=HydXqAp9Pe0

Maverick
04.Mayýs.2016, 18:03

Koltuk isitma var mi derken?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160504/fc657237646c8ff4ceeddfdb1b41996a.jpg

Sizde Quadra-Drive mi var bu arada yoksa NO-Drive mi? :)

Evet sizin kapı fitillerinden ses çıkmaması güzel bir olay. Aracın içinden gelen şangırtılar şungurtular dışardan gelen sesleri iyi bastirip iceri almasini engelliyor :)

BaÅŸka da bir ÅŸey demem :))))

Han Solo
04.Mayýs.2016, 19:03
Koltuk isitma var mi derken?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160504/fc657237646c8ff4ceeddfdb1b41996a.jpg

Sizde Quadra-Drive mi var bu arada yoksa NO-Drive mi? :)

Evet sizin kapı fitillerinden ses çıkmaması güzel bir olay. Aracın içinden gelen şangırtılar şungurtular dışardan gelen sesleri iyi bastirip iceri almasini engelliyor :)

BaÅŸka da bir ÅŸey demem :))))

hayaller değil gerçekler lazım

erolkan
04.Mayýs.2016, 20:33
hayaller değil gerçekler lazım
Gerçekler bende var :-)

Sony Xperia Z5

Excalibur
21.Mayýs.2016, 14:21
Pasif önlem gibi gözüksede, yinede önlem almak iyidir.

Cirt bantlar tuafiyecilerde var metre ile satiliyor bilmeyenler için alabilirler. Iki cirt banti birbirinin uzerine dikmeden ust ve alttan yerlestirip sag koltuk önune rahatça takilabiliyor. Rahatca cekip cikartilabiliyor. Her hangi bir delme, yapiştirma yok.

Tabii Sol tara içinde yapicam.

Tabi Allah korusun, kimsenin başına gelmesin.

http://i722.photobucket.com/albums/ww226/denizcimimar/1%20geze-gen/13249534_10153880655258813_1939387558_n_zpsy2rii8o w.jpg (http://s722.photobucket.com/user/denizcimimar/media/1%20geze-gen/13249534_10153880655258813_1939387558_n_zpsy2rii8o w.jpg.html)

Han Solo
25.Mayýs.2016, 00:03
cırt bant aklıma gelmemişti bak. cırt kelepçe bikaç kere denedim ama tak çıkar zor oluyor bide bi zaman sonr kesiliyor cırt kelepçe ...

Excalibur
25.Mayýs.2016, 00:59
cırt bant aklıma gelmemişti bak. cırt kelepçe bikaç kere denedim ama tak çıkar zor oluyor bide bi zaman sonr kesiliyor cırt kelepçe ...

Tabii cırt bantı kelepçe çakı, bıçak vbg kesmeden çıkartmak büyük çapariz, bu cırt şerit bant ise çekince takılmadan hemen ele geliyor

degrente
25.Mayýs.2016, 08:28

Cirt bantlar tuafiyecilerde var metre ile satiliyor bilmeyenler için alabilirler. Iki cirt banti birbirinin uzerine dikmeden ust ve alttan yerlestirip sag koltuk önune rahatça takilabiliyor. Rahatca cekip cikartilabiliyor. Her hangi bir delme, yapiştirma yok.

http://i722.photobucket.com/albums/ww226/denizcimimar/1%20geze-gen/13249534_10153880655258813_1939387558_n_zpsy2rii8o w.jpg (http://s722.photobucket.com/user/denizcimimar/media/1%20geze-gen/13249534_10153880655258813_1939387558_n_zpsy2rii8o w.jpg.html)

Ben acı tecrübeyle yaşadım. Yolda giderken araç aniden motor kısmından tutuştu.Allahtan olay itfaiyenin tam önünde olduda anında müdahile ile çok basit atlattım.Yoksa bir 5.9 tarihe kavuşacaktı.Şimdi aracımda 2 yangın söndürme bulunduruyorum ve kullanım tarihlerine dikkat ediyorum.

Excalibur
25.Mayýs.2016, 09:49
Ben acı tecrübeyle yaşadım. Yolda giderken araç aniden motor kısmından tutuştu.Allahtan olay itfaiyenin tam önünde olduda anında müdahile ile çok basit atlattım.Yoksa bir 5.9 tarihe kavuşacaktı.Şimdi aracımda 2 yangın söndürme bulunduruyorum ve kullanım tarihlerine dikkat ediyorum.

Aman Allahım, büyük geçmiş olsun :( İtfaiye önünde olması tamamen mucize.

Sizin yaşadığınız hepimize örnek. Hadise nasıl gerçekleşti, anlatabilirmisiniz. Nasıl tutuştu.?

degrente
25.Mayýs.2016, 10:00
Saolun,olayın gerçekleştiği gün bir gezi esnasında derin bir dere geçişi yapmıştım o sırada nasıl olduğunu anlayamadığım şekilde şanzuman su almış eve geri dönerken şanzumandaki su aşırı ısınmayla kaynamaya başlıyor ve yağı motora atıyor işte o an yağ alev alıyor.Arkadan gelen arkadaşım uyarısıyla aracı sağa çektiğimde motor kısmından duman çıkmaya başladı.O anda olayı gören itfaiye çalışanları tüplerle hemen müdahale ettiler.Aracın motor kısmındaki sol tarafta silecek suyu deposu buji kabloları ve bazı kablolar alevden dolayı zarar gördü.Bu olay sonrası tüm sol tarafta bulunan alevden en ufak bile zarar gören tüm parçalar orjinalleri ile değişti şanzuman sıfırlandı.

archway
25.Mayýs.2016, 14:25
Çok geçmiş olsun Cenk bey

FuatD
25.Mayýs.2016, 15:15

Ömür bey, sağ koltuk önü için kaç kg'lık tüp ideal?

Excalibur
25.Mayýs.2016, 15:33
Ancak 1kg Tüp ölçüleri koltuk önü için altı üstü tam oturuyor, bu şekil uygun olmakla beraber oturan kişi içinde rahatsızlık vermiyor.
tüp ağzı özellikle içe bakması ise; iner binerken bir şekilde takılmalar olmasın ve mekanizma kazara açılmasın diye.

FuatD
27.Mayýs.2016, 16:30
Ömür bey'in cırt bantlı çözümü ile 1 kg'lık yangın söndürücüyü taktım.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/62fc3c71765f3195a199c0692a12173e.jpg

GC2013
05.Aðustos.2016, 22:57
Cabuk acilabilen kelepçe kullanin, cırt kaza anında firliyormus:(

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

FuatD
06.Aðustos.2016, 07:37
Cabuk acilabilen kelepçe kullanin, cırt kaza anında firliyormus:(

O kelepçeye bir bakayım, teşekkür ederim.

archway
07.Aðustos.2016, 10:48
Dün akşam E-5 ten gelirken gördüm bir Nissan jeep yanıyor du motor bölümünden o an aklıma geldi bende tüp olmadığı ve hemen tüp alımını yapmam lazım.Kelepçe fikri güzelse aslında hemen yaptırmak lazım bu konuda önerisi olan arkadaşlarımız varmı ?

Yavuz Fero
15.Aðustos.2016, 11:27
Koltukta nereye ve nasıl takıyorsunuz??

GC2013
15.Aðustos.2016, 11:33
Koltukta nereye ve nasıl takıyorsunuz??

WJ için ön sürücü/yolcu koltuğunu biraz yükseltip raya takılacak şekilde dizayn ediyoruz yeniden.