PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmaklık ampulünü nasıl yenileriz

y-bsungur
30.Nisan.2016, 00:19
Arkadaşlar çakmaklık ışığı söndü ZJ lerde çakmaklık ampulünü nasıl yenileriz bilen varmı :confused:

Maverick
30.Nisan.2016, 01:22
http://www.teamgrandcherokee.com/cigarette-lighter-ashtray-reciever-light-bulb-grand-cherokee-1993-1998/

Ampülü buymuş. Sigorta yanmış olabilir mi abi?

y-bsungur
30.Nisan.2016, 01:31
Yok Burak çakmaklık çalışıyor yani sigorta sağlam sadece ampulü yandı ama nasıl degiştiriliyor T.O da bulamadım

toporomboz
30.Nisan.2016, 14:02
Yok Burak çakmaklık çalışıyor yani sigorta sağlam sadece ampulü yandı ama nasıl degiştiriliyor T.O da bulamadımyıldırım arkadaşım işin zor bence sökmeye değmez çünküüüü...torpido gözü dahil komple alt çerçeve çıkacak arkasında girişleri vede sökmesi teferruatlı ben geçen sene 5,2nin ampul kontrol değişiminde hepsini sökmüştüm çetrefilii bir şey değmez ama yol bilgisayarı vs bakımı yapacaksan o zaman sökersin oda aradan çıkar.....

y-bsungur
30.Nisan.2016, 22:20
yıldırım arkadaşım işin zor bence sökmeye değmez çünküüüü...torpido gözü dahil komple alt çerçeve çıkacak arkasında girişleri vede sökmesi teferruatlı ben geçen sene 5,2nin ampul kontrol değişiminde hepsini sökmüştüm çetrefilii bir şey değmez ama yol bilgisayarı vs bakımı yapacaksan o zaman sökersin oda aradan çıkar.....

İlhan arkadaşım tavsiyene uyacagım Torpido gözü alt çerçeve cidden sökmeye değmez zaten ailece sigara kullanmıyan bir aileyiz o nedenle arabada çakmakla hiç işim yok,benim zj nin belkide en orijinal yeri küllüğü ve çakmagıdır (benden önceki sahibide benim gibi yeşilaycıydı)çünkü hiç kullanılmamış durumda,ne zaman o ampul söndü onuda bilmiyorum dün dikkatimi çekti aşagıda halka gibi ışıldıyordu bir baktım körelmiş.

Beatrix
30.Nisan.2016, 23:03
benim zj nin belkide en orijinal yeri küllüğü ve çakmagıdır (benden önceki sahibide benim gibi yeşilaycıydı)çünkü hiç kullanılmamış durumda,ne zaman o ampul söndü onuda bilmiyorum dün dikkatimi çekti aşagıda halka gibi ışıldıyordu bir baktım körelmiş.

kendini suçlamaktan vaz geç..., bu senin hatan değil..., hayat bazen böyle işte.....üzgünüm..... :(

y-bsungur
30.Nisan.2016, 23:18
hayat bazen böyle işte.....üzgünüm.....

Abime ne diyeyim..Çok iyisin Ergun Abimm benim Üzülmene değmez. :D Yeşilaycılık bir yana Çakmağıda çakmağın halkasınıda boşverdim zaten.:cool:

y-bsungur
01.Mayýs.2016, 16:07
Her ne kadar İlhan arkadaşıma tavsiyene uyacağım çakmaklığa dokunmayacağım dedimsede ,hepimizin abisi Ergun abimizin üzülmesine gönlüm razı olmadı :( çakmaklıgı kendi yöntemimle torpidoya filanda ellemeden farklı bir yönden çok kolay bir şekilde söktüm :rolleyes: bozuk ampülünü degiştirdim toplamda bir saatimi alan kısa bir çalışma oldu işte bunlarda gündüz fotoları akşam hava kararıncada ışıklı halini çekip fotografını paylaşacagım.:p 2065 20662067

toporomboz
01.Mayýs.2016, 17:17
Her ne kadar İlhan arkadaşıma tavsiyene uyacağım çakmaklığa dokunmayacağım dedimsede ,hepimizin abisi Ergun abimizin üzülmesine gönlüm razı olmadı :( çakmaklıgı kendi yöntemimle torpidoya filanda ellemeden farklı bir yönden çok kolay bir şekilde söktüm :rolleyes: bozuk ampülünü degiştirdim toplamda bir saatimi alan kısa bir çalışma oldu işte bunlarda gündüz fotoları akşam hava kararıncada ışıklı halini çekip fotografını paylaşacagım.:p 2065 20662067
geçmiş olsun :) herhalde sol alt tarafı söktünüz..klipsle bağlantısı var konsolla bende nasıl bir şey sökmeden oldu diye şaşırdım :) gerçi ben tüm konsol bakımı için ana gövde hariç heryeri sökmüştüm ama sigar küllük için tek parça direksiyon altındaki parçanın sökülmesi yetmiş...yine bişey öğrendik....

y-bsungur
01.Mayýs.2016, 19:44
geçmiş olsun herhalde sol alt tarafı söktünüz..klipsle bağlantısı var konsolla bende nasıl bir şey sökmeden oldu diye şaşırdım

Evet İlhan arkadaşım aynen dediğiniz gibi oldu sol taraftan direksiyon altını sökünce çakmaklık olduğu gibi oracıkta duruyor,ondan sonrası zaten çocuk oyuncağı.belkide zj deki en kolay sökülebilen malzeme diyebilirim.

y-bsungur
01.Mayýs.2016, 20:27
Cigara içmesemde çakmaklığım faaldir 20712072

mjz66
01.Mayýs.2016, 22:59
Biz ruh hastasıyız abi bir kez daha anladım! Bir tane normal adam varsa aramızda dişlerimi sökecem🙈 Türünün son örneği anortikler forumu😂😂😂

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

y-bsungur
01.Mayýs.2016, 23:56
Hahha Haaa Haa GÃœNAYYDINNNN..:rolleyes: