PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zj teybi böyle sökülür

y-bsungur
27.Mart.2016, 23:38
1941 teybimim eski hali alttaki kanal butonlarının bazen tamamı bazen 4/5 nolu butonu ve CD butonu kararmış ve aydınlatması yok olmuştu.1941

Bugün teybi söktüm eve getirdim

ve sonrasını fotolarla anlatayım 1943 ve teybi sökmeye başladım 1944

MUHTEŞEM26
27.Mart.2016, 23:42
duramadın değilmi yıldırım ağbi ben biliyordum :)

y-bsungur
27.Mart.2016, 23:49
önce ön kapak ve sonrasında ince temizlik maksadıyla ön kapak üstündeki ve içindeki tüm parçaları köpüklü suya bastım194519461947 gelelim aydınlatmanın ve kontrolların bulundugu ana kartı iki vida ile ön panelden ayırdım 19481949

- - - Mesaj Birleştirme - - -

Mallesef muhteşem seyret bak neler yaptım ama yaptıgıma degdi

Han Solo
27.Mart.2016, 23:49
eeee sonra...abi şu fotoları photobucketa yüklesen ya daha büyük çıkıyor tek tek tıklamak zorunda kalmıyoruz

y-bsungur
27.Mart.2016, 23:56
Dur başkan acele etme o dediğin nane bende yok Ana kart üzerinde malzeme yorgunluguna ugramış ve kavrulmuş iki adet kırık soket ve üç adet gevşek soket tespit ettim aydınlatmaların neden hiç yanmadıgını ya da zaman zaman yananaların neden zaman zaman yandıgı ortaya çıkmış oldu 19501951 tabiiki yanık iki adet kıl bacak ve yeni kıl bacakları elimde yeni soket olmadıgı için direkt olarak bacaklarından soket yuvasına lehimledim.1952 ve bu arada yıkanan malzemeleri sudan çıkardım19531954ve kapak içi aydınlatmayı yayan beyaz saydam malzeme üzerindeki led yuvalarını kulak pamugu ile ince ayrıntısına kadar temizledim

y-bsungur
28.Mart.2016, 00:09
led leri degişen ana kartı monte ettim ve o halde arabada teste gittim ve aydınlatmalarrrrr..1955195619571958ve iş bitti şimdi sıra toplamada 1959

Han Solo
28.Mart.2016, 00:14
led leri degişen ana kartı monte ettim ve o halde arabada teste gittim ve aydınlatmalarrrrr..1955195619571958ve iş bitti şimdi sıra toplamada 1959

teybi cıplak halde araca goturup soketi taktıktan sonra kontağı çevirdiğindeki yüzündeki mutlu çocuk gülüşünü gözümde canlandırdım bi an :)

y-bsungur
28.Mart.2016, 00:25
Aynen öyle sonuç çok tatminkardı ve geri eve çıkıp teybi topladım özellikle ana kapak altındaki saydam malzeme ve metal iskeleti dikkatli birleştirmek gerekiyor yoksa tuşlar çalışmaz196019611962ve teyp tekrar eski görünümüne kavuşturup tam yerine oturutmadan bir daha arabada denedim ve sonuççççç1963 yarın tertemiz toplayıp bir ikide düzgün foto çekerim,teyp tekrar masanın üzerinde 1964

Han Solo
28.Mart.2016, 00:52
açmışken kulak pamuğu ile cd lensini de temizleseydin biraz bari...

y-bsungur
28.Mart.2016, 01:32
Ayıp ettin temizlemez olurmuyum hatta kaset çalar yuvasınada hava tuttum,zaten sadece ışıklarını değil her yerini kontrol ettim.

ycankes
28.Mart.2016, 01:33
Helal Yıldırım abi.Geçenki derdinden kurtulunca keyfin yerine gelmiş. Net fotoğraf bekliyorum bende.

y-bsungur
28.Mart.2016, 01:50
Sagol yavuzcan bugün pazar ve bizim burada hava da soğuk ve yağmurluydu öğleden sonra başladım akşamı ettim işte bizimkisi tam bir zj sevgisi aldığım günden beri motoru dahil olmak üzere ellemediğim yeri kalmadı desem yeri var. yarın eklerim bir kaç güzel foto.

Beatrix
28.Mart.2016, 06:38
bizimkisi tam bir zj sevgisi aldığım günden beri motoru dahil olmak üzere ellemediğim yeri kalmadı desem yeri var.

İşte sırf bu yüzden uzun yıllar ZJ kullandıktan sonra yine gidip tıpatıp aynı modeli aldım :)

Bazıları nasıl oluyorda çamaşır değiştirir gibi araba değiştiriyorlar anlamıyorum...

toporomboz
28.Mart.2016, 13:18
yıldırım arkadaşım ellerine sağlık bu işi teyp tamircisine götürsen asla uğraşmazdı. yada yalap şap yapardı :) reklam filmi vardı bi abi konuşuyordu emekliyim vaktim çok uğraşırım haaa diye :)
Sagol yavuzcan bugün pazar ve bizim burada hava da soğuk ve yağmurluydu öğleden sonra başladım akşamı ettim işte bizimkisi tam bir zj sevgisi aldığım günden beri motoru dahil olmak üzere ellemediğim yeri kalmadı desem yeri var. yarın eklerim bir kaç güzel foto.

y-bsungur
28.Mart.2016, 21:51
Teybimin yeni görüntüsü 19651966196719681969

y-bsungur
28.Mart.2016, 22:05
yıldırım arkadaşım ellerine sağlık bu işi teyp tamircisine götürsen asla uğraşmazdı. yada yalap şap yapardı :) reklam filmi vardı bi abi konuşuyordu emekliyim vaktim çok uğraşırım haaa diye :)

İlhan arkadaşım .Adam doğru söylemiş tam beni tarif etmiş 19701971197219731974bende emekliyim vaktim var doğru söze ne denir emeklide vakit bol zj ile uğraşmak için ideal durum.Vakit ve İlgi şart.

Han Solo
29.Mart.2016, 00:40
gündüz bile yanıyo ışıklar ama cd düğmesi yanmıyo bide üstte bi düğme daha yanmıyor noldu ki

y-bsungur
29.Mart.2016, 01:50
Valla mert tam 9 tane ışıgı var ve yerleride ortada duruyor yani hangi ışıgın hangi dügmeleri aydınlattıgıda açıkca görünüyor ayrıca hepsi faal ve ışıl ışıl yanıyor önü açık haldeki resimlerdede gördügün gibi hepside yanıyor dügmelerdede bir sıkıntı yok gerçekte dediğin CD ve diger lambada yanıyor ama ben fotografı çektiğim yer tam karanlık bir yer degil tepemde kocaman sokak lambası var ve aracın içi aslında olması gerekenden daha aydınlık ondan dolayıda tam ve düzgün fotograf çekemiyorum,ayrıca yanmazsada kendi bilir benden bu kadar dahada ugraşmam bu görünüm bana yeter.19751976

y-bsungur
29.Mart.2016, 02:10
Mert gündüzü beklesen olmazmıydı gecenin bu saatinde verdin uyuzu şu lamba niye yanmıyor yat yata bilirsen ahanda şimdi gecenin bu saatinde arabanın başına iniyorum..

y-bsungur
29.Mart.2016, 05:27
Allah Allah hepsini yenilemiştim ama cidden o butonlar tekrar sönmüş teybi yeniden söktüm ve bir inatla sabaha kadar ugraştım o ledleri tekrar yeniledim ve sabahın 05:26 sındayım işte sonuç197719781979[/AıTTACH][ATTACH=CONFIG]1980

y-bsungur
29.Mart.2016, 05:39
gündüz bile yanıyo ışıklar ama cd düğmesi yanmıyo bide üstte bi düğme daha yanmıyor noldu ki

Mert Bu gecemi yedin ama yinede sagol .Nasılolsa yaptım kafasında olduğum için teybi taktıktan sonra dikkatimi yoğunlaştıramadım sanırım birde resimleri akşam hava kararınca çekmiştim yorgunluktanmı dalgınlıktanmı neden hiç uyanmadım ,iyiki uyardın da yeniden elden geçirdim sadece power butonunun ışık rengi elimde aynı renkten led kalmadıgı için biraz farklı bir renk taktım oda power olmasına özel oldu.

ukymk55
29.Mart.2016, 08:07
Yıldırım abi maşallah iyi uğraşıyorsun. Ellerine sağlık.

Sormak istediğim detay var.
Benim ses açma kapama düğmesi saçmalıyor. açarken kısıyor bazen hiç kısmıyor. kısarken açıyor vs. kronik sorun düğme bozulmuş.
Yaptırmak için gittim. adam dediki teyp kodunu biliyon mu dedi? kaldım öyle.
Bizim teypler kod istiyor mu?

Han Solo
29.Mart.2016, 09:52
Heh simdi oldu iste kusura bakma yordum seni de :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Han Solo
29.Mart.2016, 09:54
Yıldırım abi maşallah iyi uğraşıyorsun. Ellerine sağlık.

Sormak istediğim detay var.
Benim ses açma kapama düğmesi saçmalıyor. açarken kısıyor bazen hiç kısmıyor. kısarken açıyor vs. kronik sorun düğme bozulmuş.
Yaptırmak için gittim. adam dediki teyp kodunu biliyon mu dedi? kaldım öyle.
Bizim teypler kod istiyor mu?
Kod mod yok devammm

ukymk55
29.Mart.2016, 10:35
Eyw abi sağol.
Sıfır sıkıntı :D

y-bsungur
29.Mart.2016, 20:24
Ben eksik iş yapmaktan hiç hoşlanmayan titiz ve takıntılı adamın tekiyim o nedenle dün gece mecburen degiştirdiğim power butonun rengini yeni led alarak tekrar orijinal rengine çevirdim 19811982198319841985

Beatrix
29.Mart.2016, 20:28
Ben eksik iş yapmaktan hiç hoşlanmayan titiz ve takıntılı adamın tekiyim o nedenle dün gece mecburen degiştirdiğim power butonun rengini yeni led alarak tekrar orijinal rengine çevirdim 19811982198319841985

Yıldırım, ne kadar keyifli bir hale getirdin şu Cherokee' ni..., tam "yeme de yanında yat ! " misali seyretmeye doyum olmuyor değil mi ? Keyfini çıkart dostum...

y-bsungur
29.Mart.2016, 21:13
Aynen öyle Ergun Abi hani etraftan birileri benim cherokeemle nasıl haşır neşir olduğumu görünce işin içini bilmediğinden görmemişin oğlu olmuş çekmiş koparmış muhabbetine bağlar ama işin aslı öylede değil daha öncesindende bir kaç tane arabam oldu ama bunun apayrı bir yeri var aslında her arabama titiz davranmışımdır lakin zj nin yeri apayrı,valla evde eşim ve kızlarımda zaman zaman zj yüzünden benimle arada ugraşırlar ,off amman be şu zj kadar kıymetimizde yok muhabbetleri alıp başını gidiyor.:o tabii bu işin latifesi ama zj cidden aileden bir parça.

Dün gecenin ikisinde Mert bir eksiği gösterdi vallahi yatamadım in aşağı çık yukarı derken bir baktım sabah ezanı okunuyor.

Vallahi idda ederimki şu an zj min durumu aldıgım zamanki durumundan çok çok daha iyi durumda ..

Han Solo
29.Mart.2016, 22:06

ışıklar eksiksiz yanınca acayip keyifli oluyor ya...sadece benim araç değil seninkini bile ışıl ışıl görmek acayip keyif veriyor manyak mıyız neyiz ya...

Beatrix
29.Mart.2016, 22:13
manyak mıyız neyiz ya...

Günaydın ! http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/ikonlar/troest.gif (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/ikonlar/troest.gif.html)

y-bsungur
29.Mart.2016, 22:13
Ergun abininde onayladıgı üzere aynen DELİYİZ ZJ DELİSİ zj nin eksiksiz olması cidden çok büyük keyif veriyor vallaha dün gece sabahı zor ettim sabah hemen led almak için elektronikciye koştum dayanamadım rengini tekrar değiştirdim yoksa rahat edemezdim inanki bu arada dediğin gibi senin aracın benim aracın vallahi farkı yok inanki orada olsam ve senin arabanda bir eksik görsem hiç düşünmeden onu düzeltirim ,biz burada muhteşemle aynı frekansdayız birbirimizin arabası için elimizden geleni yapıyıyoruz.

Hatta hiç tanımadıgım bir adamın zj sini görsem hemen arabayı gözle dedekte ediyorum hatta yakınına gidip baktıgım dahi oluyor neyi var neyi yok eksiği fazlası bence bu resmen zj takıntısı .

Beatrix
29.Mart.2016, 22:21
Hatta hiç tanımadıgım bir adamın zj sini görsem hemen arabayı gözle dedekte ediyorum hatta yakınına gidip baktıgım dahi oluyor.....

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/diff%20kece/notalar-anlamlari_zpszs9lamch.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/diff%20kece/notalar-anlamlari_zpszs9lamch.jpg.html)

y-bsungur
29.Mart.2016, 22:33
Abi öldürcenmi sen beni yaaaa. geberdim gülmekten , Cidden deliyiz biz abi bunu benim ev ahaliside söylüyor sen kafayı kırdın bu zj yle diyorlar.

Eeee aslında şarkı dogru söylüyor hangi zj kullanıcısı yolda bir başka zj görse sanki tanıdığı biriyle karşılaşmış gibi yada kimki acaba der gibi ya da tanışmak ister gibi bakmıyormu şahsen biz burada anlık da olsa bakışlarla flört ediyoz yani

Kadir
29.Mart.2016, 23:20
98 avp versiyonlarda orj teyp modeli hangisi acaba ?
Cd li mi yoksa cd kaset mi yada sadece kasetli olan model mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

ycankes
29.Mart.2016, 23:41
98 avp versiyonlarda orj teyp modeli hangisi acaba ?
Cd li mi yoksa cd kaset mi yada sadece kasetli olan model mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kadir abi sadece kasetli olması lazım. Arka koltuk altındaki CD Changer opsiyonel mi onu bilmiyorum ama ön konsolda cd girişi olmamalı.

Kadir
29.Mart.2016, 23:43
Kadir abi sadece kasetli olması lazım. Arka koltuk altındaki CD Changer opsiyonel mi onu bilmiyorum ama ön konsolda cd girişi olmamalı.

Ben aynı model de bi ikitane gördüm biri cd li diğeride cd ve kasetliydi kafam karıştı

ycankes
29.Mart.2016, 23:58
Ben aynı model de bi ikitane gördüm biri cd li diğeride cd ve kasetliydi kafam karıştı

CD ve Kaset ikisi beraber olanlar amerikan versiyon teybi.Hatta onların frekansları değişikti avrupa teybine göre.Sadece CD'li teyp Levent abi'nin arabasında gördüm bende bir tek.

Han Solo
30.Mart.2016, 00:11
teyp düğmesi falan lazım olan varsa bende yedek parçalık bi teyp var cd kısmı bozuk diğer kısımları parçalanabilir yani

Kadir
30.Mart.2016, 00:12
teyp düğmesi falan lazım olan varsa bende yedek parçalık bi teyp var cd kısmı bozuk diğer kısımları parçalanabilir yani

Başkan cd kısmı yapılmıyor mu benim teyp durumunu biliyosun orj hale getirmek istiyorum

Han Solo
30.Mart.2016, 00:54
Başkan cd kısmı yapılmıyor mu benim teyp durumunu biliyosun orj hale getirmek istiyorum

anakartı bozuktu zamanında 2 teybin sağlam parçaları ile tek teyp yapmıştım önceki zj de.. ondan kaldı bu

Kadir
30.Mart.2016, 00:57
anakartı bozuktu zamanında 2 teybin sağlam parçaları ile tek teyp yapmıştım önceki zj de.. ondan kaldı bu

Hımm bakalım ebay falan bulucam temiz bişi

mjz66
30.Mart.2016, 05:23
CD ve Kaset ikisi beraber olanlar amerikan versiyon teybi.Hatta onların frekansları değişikti avrupa teybine göre.Sadece CD'li teyp Levent abi'nin arabasında gördüm bende bir tek.
Yağmur sensörlü olanını gördün mü peki:)?

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir
30.Mart.2016, 05:30
Yağmur sensörlü olanını gördün mü peki:)?

O nasıl bişi [emoji36]

mjz66
30.Mart.2016, 05:33
O nasıl bişi [emoji36]
Haha:) sabah sabah sarma Kadir, kıyamam:)
yağmur başladığında kendi kendine çalışıyor ve şiddetini ayarlıyor silecekler:) kafa basacak bir iş değil günümüzde bile:)!!!

Kadir
30.Mart.2016, 05:41
Haha:) sabah sabah sarma Kadir, kıyamam:)
yağmur başladığında kendi kendine çalışıyor ve şiddetini ayarlıyor silecekler:) kafa basacak bir iş değil günümüzde bile:)!!!

Bozuktur o sana öyle gelmiş bi elktirikçiye git baktır bide hava atıyon en bakımlı benim zj diye [emoji23]

Bende yaptırcam hatta start stop düğmeside takıcam işte [emoji36]

Uykumu kaçırdın şimdi yaw gece gece

mjz66
30.Mart.2016, 05:46
Bozuktur o sana öyle gelmiş bi elktirikçiye git baktır bide hava atıyon en bakımlı benim zj diye [emoji23]

Bende yaptırcam hatta start stop düğmeside takıcam işte [emoji36]

Uykumu kaçırdın şimdi yaw gece gece
Muhahaha:) sarma dedim ama uyardım:)!
yapmış adam 96 senesinde kardeşim ben napim, gırtlak doldurmuş arabayı:) Sağ sol dikiz aynalarım da uzun far vurunca kararmıyor deme sakın bak!? O kadar da değildir heralde...

K@RUB
30.Mart.2016, 07:10

Benim de sadece Cd girişli :)

FuatD
30.Mart.2016, 07:14

Başkan bana radyosunun tuneri lazım

Han Solo
30.Mart.2016, 11:54
Başkan bana radyosunun tuneri lazım
Nasil bisey foto varsa at sokup gondereyim

FuatD
30.Mart.2016, 12:18
Nasil bisey foto varsa at sokup gondereyim

Başkan foto yok, sen radyo kısmında bir şey sökmediysen kalanları komple gönder elektronikçime göstereyim olursa ilgili parçayı alırız.

Kadir
30.Mart.2016, 12:27
Muhahaha:) sarma dedim ama uyardım:)!
yapmış adam 96 senesinde kardeşim ben napim, gırtlak doldurmuş arabayı:) Sağ sol dikiz aynalarım da uzun far vurunca kararmıyor deme sakın bak!? O kadar da değildir heralde...

Şimdi senin antende de şıkır şıkır çalışıyodur [emoji780]

Bak bu işin sonu kötüye gidiyo haberin olsun uykumu da kaçırdın zaten [emoji16]

Neyse o zaman ben aynalardan sökmeye başlayım devamı gelir [emoji849]

K@RUB
30.Mart.2016, 14:30

Sizin otomatik anten çalışmıyor mu ? :)

- - - Mesaj Birleştirme - - -

Sizin otomatik anten çalışmıyor mu ? :)

mjz66
30.Mart.2016, 17:38

Çalışıyor da ben söktüm, küçük cop anten taktım yerine...nefret ederim oldum olası araba da anten işinden, hep söktüm bugüne kadar fişlerini de çektim:)