PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Online teknik ekip ve Butik jeep garage

y-bsungur
25.Mart.2016, 03:11
Tüm forum üyesi arkadaşlara iki değişik öneride bulunmak ve bu öneriler hakkında görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.

1 :Birincisi geze-gen forum içerisinde Online tamir gibi bir bölüm açsak ve tüm arıza tamir vs konularında bugüne kadar gelmiş geçmiş ne kadar teknik konu varsa Online bir teknik kitaplık yapsak ve ayrıca gönüllülük esası ile işi bilen duayenlerden kurulu bir teknik ekip oluşturarak problemi olan arkadaşların bu ekipten direkt yardım almasını sağlayacak Profesyonel bir çalışma yaratsak :rolleyes: (Örnek benimde zaman zaman takip ettiğim ve üyesi olduğum yabancı Forum Fixya.com gibi )

2 :İkincisi biraz ticari bir hayal ama neden olmasın forumda o kadar üye varız kiminin parası kiminin emeği kiminin bilgi ve donanımı bir kaç zj hastası bir araya gelsek ve Arabası bol bir yerde Butik jeep garaj yada Hobi jeep garaj açsak. :cool:

Düşünce ve takdirlerinize bırakıyorum.

discusmania
25.Mart.2016, 03:52
Tüm forum üyesi arkadaşlara iki değişik öneride bulunmak ve bu öneriler hakkında görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.

1 :Birincisi geze-gen forum içerisinde Online tamir gibi bir bölüm açsak ve tüm arıza tamir vs konularında bugüne kadar gelmiş geçmiş ne kadar teknik konu varsa Online bir teknik kitaplık yapsak ve ayrıca gönüllülük esası ile işi bilen duayenlerden kurulu bir teknik ekip oluşturarak problemi olan arkadaşların bu ekipten direkt yardım almasını sağlayacak Profesyonel bir çalışma yaratsak :rolleyes: (Örnek benimde zaman zaman takip ettiğim ve üyesi olduğum yabancı Forum Fixya.com gibi )

2 :İkincisi biraz ticari bir hayal ama neden olmasın forumda o kadar üye varız kiminin parası kiminin emeği kiminin bilgi ve donanımı bir kaç zj hastası bir araya gelsek ve Arabası bol bir yerde Butik jeep garaj yada Hobi jeep garaj açsak. :cool:

Düşünce ve takdirlerinize bırakıyorum.

2ncisini tam olarak anlayamadım ama ilk öneri süper. Keza teknik konularda daha önce okuduğum teknik bir konuyu bile tekrar bulmakta çok zorlanıyorum..

Mirkan Åženol
25.Mart.2016, 04:16
Yıldırım abi, 800 metrekare direksiz kolonsuz 5 metre tavan boyu olan bir depom ve 500 metrekare kapalı asfalt bahçesi var. Toplam 1300 metrekare. İçinde kiracım var çıksın yer sorun değil. Özel sebeplerden ötürü bir daha kiraya vermeyeceğiz. Yer Eyüp Alibeyköy'de.
İçeriye tamir ve yıkama takımları koyacağım, ortak lift de alabiliriz, çıkması 1000TL civarı.
Geze-gen ortak kullanım alanı olabilir, hiç bir talebim yok. Bu yaz kiracı çıktı çıktı, çıkmadı kan çıkacak zaten :D

Mirkan Åženol
25.Mart.2016, 04:25
Arkadaşlar biraz düşündükten sonra ikinci önerinin amacının dışına taşacağı hissine kapıldım ve İkinci öneriyi şimdilik geri çekiyor ve devre dışı bırakıyorum .

ilk öneri için fikirlerinizi almak istiyorum ONLİNE TEKNİK KİTAPLIK VE ONLİNE TEKNİK EKİP

Abi amacının dışına çıkacağı bir durum yok, yer alet edevat benden. Elimde 2 tamirhane açacak ekipman var. Birilerinin gelip kendi aracını sökmesi veya yıkaması benim için sorun değil. Bizden olsun yeter. Kimseden para isteyecek değiliz.
Bence çok çok iyi olur, çıkma bir dünya parça da yığarız isteyen istediğini alır. Benden komple yürüyen ve sensörler çıkacak mesela.

y-bsungur
25.Mart.2016, 04:30
Vallaha Mirkan Bu Butik Jeep Garaj hep aklımda olan bir şey keşke yapabilsek cümle aleme faydamız olur ama tabii işin bir de ticari yönü var bu nedenle forum olarak bazı kurallarımız var kaş yapalım derken göz çıkarıp umarım bazı kuralları delmemişimdir. Forum olarak genel yaklaşıma bir bakmak lazım bakalım bu konuda degişik görüşler veya fikirler varmı .Bekleyelim bakalım.

İlk öneri için ne düşünüyorsun ONLİNE TEKNİK KİTAPLIK VE ONLİNE TEKNİK EKİP

Mirkan Åženol
25.Mart.2016, 04:36
Vallaha Mirkan Bu Butik Jeep Garaj hep aklımda olan bir şey keşke yapabilsek cümle aleme faydamız olur ama tabii işin bir de ticari yönü var bu nedenle forum olarak bazı kurallarımız var kaş yapalım derken göz çıkarıp umarım bazı kuralları delmemişimdir. Forum olarak genel yaklaşıma bir bakmak lazım bakalım bu konuda degişik görüşler veya fikirler varmı .Bekleyelim bakalım.

İlk öneri için ne düşünüyorsun ONLİNE TEKNİK KİTAPLIK VE ONLİNE TEKNİK EKİP

Abi farzet benim bir garajım var herkes oraya geliyor. Kabul edilirsede gezegen in garajı :D Sıkıntı olacak bir durum yok.

İlk öneri de çok güzel, müzik sistemleri konusunda yardımcı olurum. Benim asıl mevzum uzmanlık alanım da bu :D

y-bsungur
25.Mart.2016, 04:48
Bence süper olur GEZE-GEN JEPP GARAGE .Bakalım Sabah ola hayrola şu an millet uykusunda sinek uçuruyor sitede şu saatte sen ve benden başka kafadan kırık kimse yok.Ergun Abi -Mert başkan ve diger Geze-gen müdavimleri bir uyansın bakalım .

Bakalım ne diyecekler :confused: Ulan ne olmuş Sabaha kadar Atölye kurmuşlar Adınıda bizden çalmışlar yetişin Buba ..:eek:

y-bsungur
25.Mart.2016, 04:54
Atölye işinde çok destek bulabileceğimizi sanmıyorum ama ,ilk öneri bence hem lazım hem de çok işlevsel.her konuda olmasında fayda var buna tüm teknik sistemler dahil müzik sistemide tabiiki

y-bsungur
25.Mart.2016, 04:59
Mirkaaaannn Uyudunmu ne yaptın cevap vericen diye öyle bekleyip dururum ,gözümden uyku akmaya başladı benimde .

Neyse Hadi yarın devam edelim ,iyi uykular ..iyi geceler.

Beatrix
25.Mart.2016, 05:55
1. Teklife yapılan yorumların takibinin takibi sonrasında yorum. :)
2. Daha önce denenmeye çalışıldı, mekan tutma konusunda birlik sağlanılamadı ama üye olan bir usta arkadaşımızın Florya'daki
dükkanında haftada bir gün toplanıldı, sonrasında ilgi azaldı ve dağınıldı... doğal bir gelişim diye görüyorum.

Mirkan Åženol
25.Mart.2016, 12:23
UyumuÅŸum :D

Bu mekanı herkes kendininmiş gibi görürse dağılmaz. Söz veriyorum, bana işinin ehli avukat bulun hemen vekalet verip çıkarayım yerimiz hazır. Geriye dönük 5 yıllık da kira alacak yasal faizleri ile, 300bin TL para yapıyor, lift de benden basınçlı yıkama makinaları köpük tankı kompresör de benden. Elektrik su da benden. Çay da benden.
Mangal da benden :D
Maksat muhabbet olsun :D Şehir dışından gelecek üyeler için yatacak yer de benden :D
Ben sizler ile vakit geçirmeyi çooooook isterim.

Han Solo
25.Mart.2016, 12:26
hobi garaj depo işini birkaç sene önce düşündük hatta mekan bile baktık ama istanbul çok büyük dağınık km olarak mesafeler yakın olsada ulaşım sıkıntısı ve kiraya ortak olacak kişilerin de kararıyla vazgeçtik..şu anda bizim için ortak nokta ikitelli sanayi civarı oralarda bir dükkan tutsak nerden baksan 1500 tl kirası olur içine koyacağımız malzeme sıkıntısı yok herkeste birşeyler var sonrasında güvenlik problemi olur hergün açılmayan bir dükkanı gece soyup soğana çevirirler. elektrik su aidat derken 10-15 kişiden düzenli para toplayabilmek lazım zaman için 3-5 kişi ödemeleri sarkıtmaya başlasa kabak tadı verir ara bozulur vs birçok düşünülmesi gereken şey var. ..ama tekrar gündeme alınabilir imkansız birşey değil

Mirkan Åženol
25.Mart.2016, 12:33
Ah be abi, var yerimiz. Kemerburgaz'a 10 dakika mesafede, Maslak sanayiye 10 dakika mesafede :D

Mirkan Åženol
25.Mart.2016, 12:39
http://i829.photobucket.com/albums/zz218/mirkan87/Yeni%20Bit%20Elem%20Resmi_zpsb0segxof.jpg

K@RUB
25.Mart.2016, 12:50
http://i829.photobucket.com/albums/zz218/mirkan87/Yeni%20Bit%20Elem%20Resmi_zpsb0segxof.jpg

Oha benim eve 2 dk sürmez burası, :)

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Oha benim eve 2 dk sürmez burası, :)

Han Solo
25.Mart.2016, 12:58
Ah be abi, var yerimiz. Kemerburgaz'a 10 dakika mesafede, Maslak sanayiye 10 dakika mesafede :D

mirkan yer var da biraz ters ya en uçta ergun abi var gürpınar beylikdüzü bahçeşehir ben bakırköy

Keremuyr
25.Mart.2016, 16:26
iki fikir de çok güzel, geliştirilebilir.
hatta işin ehli bir usta ile anlaşılabilir belki?

takip ettiğim kadarı ile bir çok konuda teknik bilgi sizlerde mevcut.

hayırlısı..

Han Solo
25.Mart.2016, 16:56
iki fikir de çok güzel, geliştirilebilir.
hatta işin ehli bir usta ile anlaşılabilir belki?

takip ettiğim kadarı ile bir çok konuda teknik bilgi sizlerde mevcut.

hayırlısı..

kerem site kuralları gereği yüzümüzün göründüğü avatarlar kullanıyoruz sende yükleyebilirsen seviniriz...

y-bsungur
25.Mart.2016, 19:37
Sayın Başkan ve Kıymetli Modaratörlerimiz. ilk öneri için ne diyorsunuz, forumda oraya buraya dağılmış tonla teknik bilgi var bunun kimisi doğru kimisi yanlış bunları ayıklayıp konu başlıklarına göre bir sıralama altına alsak herkesin faydalanabileceği inanılmaz bir kaynak ortaya çıkacaktır,buna birde gönüllü danışmanlık hizmetini bağlarsak. Türkiyede tek oluruz

Keremuyr
25.Mart.2016, 19:47
kerem site kuralları gereği yüzümüzün göründüğü avatarlar kullanıyoruz sende yükleyebilirsen seviniriz...

inanır mısın bilmem ama tam bu konuya girdiğimde benim fotom nasıl gözüküyor acaba diye düşünürken çıkmadığını fark ettim :)
aslında yükledim ama sanırım yapamamışım, şimdi bakıyorum tekrardan

Han Solo
25.Mart.2016, 19:53
Sayın Başkan ve Kıymetli Modaratörlerimiz. ilk öneri için ne diyorsunuz, forumda oraya buraya dağılmış tonla teknik bilgi var bunun kimisi doğru kimisi yanlış bunları ayıklayıp konu başlıklarına göre bir sıralama altına alsak herkesin faydalanabileceği inanılmaz bir kaynak ortaya çıkacaktır,buna birde gönüllü danışmanlık hizmetini bağlarsak. Türkiyede tek oluruz

Online kütüphane nasıl olacak peki burası zaten kütüphane gibi hemen herşey var

y-bsungur
25.Mart.2016, 20:09
Doğru Mert ne ararsan var ama her biri bir yerde,bu karışıklığı ortadan kaldırdığımız zaman zaten kütüphane kendiliğinden oluşmuş olur fakat bu düzenleme forumda nasıl yapılır bilemiyorum ama yapılabilirse çok iyi ve çok kullanılışlı müthiş bir kaynak olur..Ama Abi bunu nasıl yapacaz bu zor bir iş derseniz onada yapacak bir şey yok.bu forumu forum yapanda zaten aramızdaki paylaşma ve yardımlaşma duygusuyla karışık kuruşuk da olsa bence herkesin fikrini paylaşma arzusu

Yapamazsakda düzeltemesekde burada bir forum var ve bu forum bizim forumumuzdur.

Beatrix
25.Mart.2016, 20:50
Yıldırım, aslında kütüphane falan bahane , forumda geyik şahane... .)

Fixya gibi siteler de sadece sorulara cevaplar var, kendi aralarında sohpet yok, oysa forumlarda bilgi verenin haricinde başka izleyicilerde konuya katılmanın yanısıra kendi aralarında konu ile ilgili sohpetlere girebiliyorlar. Bir cam sileceği problemi ile başlayan bir konu başka yönlere dağılıp matrak sohpetlere gidebiliyor. Sonuçta ilgi duyduğumuz bir konuyu bahane edip bir çatı altında bir anlamda aile oluyoruz.
Aslında sitede bir konuyu arayıp bulmak zor değil, önemli olan açılan bir konunun altında başka konulara girmemek, zaten dikkat ederseniz konu içinde başka bir konu açıldığı zaman hemen onu ayırıp başka bir başlık altında açıyoruz. Dikkat etmemiz gerek bu. masa üstünü düzenli kaldırırsak sonradan aradığımızı kolay buluruz. Yeni açılan konularda tag'lar çok önemli, bir çoğunuz bu tag'lara takılıp kendinizi bu sitede buldunuz.

Ayrıca ; " ZJ hakkında sormak istedkleriniz " diye bir konu başlığı var, aslında bu başlığın açılması hataydı, bu başlığı dondurma taraftarıyım, çünkü bu başlık altında sorulan her şey aslında ayrı birer konu. Ayrı birer konu başlığı altında olmalı. Aynı şey WJ 'ciler içinde geçerli, Bu iki konu başlığı ,içinde yok olup giden birbirine karışan o kadar çok konular varki.

Üzerinde düşünelim..., örneklerine daha fazla takılıp tecrübe kazanalım, boşverin demiyorum, neden olmasın ? diyorum... irdileyelim bakalım nasıl işliyor sistem.

anlayamazsınız... :)

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/atv/klima%20kontrol/12439188_10207334400931562_1775975570442707021_n_z pswfpwwwq9.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/atv/klima%20kontrol/12439188_10207334400931562_1775975570442707021_n_z pswfpwwwq9.jpg.html)

y-bsungur
25.Mart.2016, 21:19
Sen çok yaşa Ergun Abi dediğin gibi kütüphane bahane geyik şahane :p,işte canlı örneği dün gece gözüne uyku girmeyen bir Eskişehirli :cool: sabahın üçünde ortaya iki öneri attı 2 sayfadır yazıp duruyoruz dahada ne kadar yazarız Allah bilir. :confused:

Aslında ben bu forumda aradığımı öyle yada böyle bulurum zaten yazılanların içine mutlaka Maydonoz olmuşumdur nasıl olsa bir yerden hatırlarım.:rolleyes:

Bu sistem üstüne çok komik bir fıkra var ama biraz bel altı o nedenle yazmaktan vazgeçtim yanlış anlaşılmak istemem ..;)

Fotoyu yeni gördümm Abi yazdıracanmı bana denizaltı nasıl su almıyor..

discusmania
25.Mart.2016, 22:56
Abi farzet benim bir garajım var herkes oraya geliyor. Kabul edilirsede gezegen in garajı :D Sıkıntı olacak bir durum yok.

İlk öneri de çok güzel, müzik sistemleri konusunda yardımcı olurum. Benim asıl mevzum uzmanlık alanım da bu :D

Müzik sistemi mi? Mirkan haftaya amfimi, basımı tweeterlarımı alıp sana geliyorum :)

y-bsungur
25.Mart.2016, 23:42
Herşeye rağmen gördüğüm bir gerçekte şu oldu ki keşke Istanbul da yaşasaydım kesinlikle Hoby garage için en başta Mirkan olmak üzere istekli birkaç arkadaşla bu işe mutlaka girişirdim ben Eskişehir de yim ve bu konularda burada bir tek Muhteşemle ciddi konuşmalarımız oluyor ama burada bizden başka kimse yok.

Mirkan Åženol
26.Mart.2016, 00:26
Müzik sistemi mi? Mirkan haftaya amfimi, basımı tweeterlarımı alıp sana geliyorum :)

Profosyonelim, en kralını yerim ama bedensel engelliyim :D montajı yapamam :D
Montajı tarif ederek sana yaptırırım :D

y-bsungur
26.Mart.2016, 00:30
Mirkan bizim infinity teyplerin kafasını hiç söktünmü yada sökülüyormu bir bilgin varmı iç aydınlatmalarını yenileyecegim.

Kadir
26.Mart.2016, 00:45

Katılıyorum krsinlikle [emoji39]

Sent from my iPhone using Tapatalk

discusmania
26.Mart.2016, 00:47
Profosyonelim, en kralını yerim ama bedensel engelliyim :D montajı yapamam :D
Montajı tarif ederek sana yaptırırım :D

Ne demek kardeşim, zaten işin zor kısmı bağlantıların nasıl yapılacağını bilmek :) Bende orjinal infinity amfi ve orjinal teybi duruyor, 2nci amfi bağlantısı yapılabilir değil mi?

Mirkan Åženol
26.Mart.2016, 03:14
Ne demek kardeşim, zaten işin zor kısmı bağlantıların nasıl yapılacağını bilmek :) Bende orjinal infinity amfi ve orjinal teybi duruyor, 2nci amfi bağlantısı yapılabilir değil mi?

Orijinal teypde rca çıkışı olmadığı için çevirci kullanmak gerekir. Kaliteli bir çevirici olmazsa hiç güzel ses alamazsın.

Beatrix
26.Mart.2016, 03:39
http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/Ayazaga/Ekran%20Alnts_zpsizpvbt1f.png (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/Ayazaga/Ekran%20Alnts_zpsizpvbt1f.png.html)

Yıldırım, gördün mü bak ? tam da demek istediğim bu ; şimdi Fixya gibi bir yerde zıplayabilirmisin konu içinde başka muabbete ? :):):)

y-bsungur
26.Mart.2016, 05:14
Yok abi ne gezer bu konuda çok haklısın.Ben yaklaşık 3 senedir fixya üyesiyim üye olduktan 1 sene sonra filandı bende gönüllü oldum ve banada arızalar göndermeye başladılar fakat orada 3 level var ben daha ilk leveldeyken canımı çıkarmaya başladılar(Merak ettim bak ..Şimdi siteye girdim verdiğim bilgilerle tam 15331 kişiye yardımcı olmuşum) öyleki neredeyse her hafta en az 3/5 kalem soru gelmeye başlamıştı,şöyle bir sıkıntı var ne yapmalıyım,yok şu malzeme arabanın neresinde yok şu kodun açılımı ne .Boş kaldığım zamanlarda onlara cevap yetiştirecem derken pek çok şeyide ögrenmiş bulundum işin tek işe yarar tarafıda o oldu ama son 9/10 aydır 15 günde bir kere ancak ziyaret ediyorum gönderilen sorulara da son 9 aydır cevap vermiyorum diye artık soru filanda göndermiyorlar.

Orada böyle muhabbet yok abi, ben zj ile ilgili bilgi ararken tesadüfen buldum ve öylesine takıldım,yalnız şu bir gerçekki bu forum ABD yapımı bir forum ve adamlar Dünyanın her yerinden tecrübe ve bilgi sahibi yada merak sahibi insanlara Teknoloji üzerinden.Araç sevgisi üzerinden.mekanik üzerinden (forumda her model ve türden Arabalar hakkında ne ararsan var fakat açılımları sadece arabalarla sınırlı degil tüm teknik-mekanik-kimyasal-fizik- en basit cep telefondan tut aklına ne gelirse) ulaşmanın kolay ve gönüllü ücretsiz bir yolunu bulmuş durumdalar adamlarda benim ev adresime kadar tel numarama kadar her şey var,hatta arada bir teşekkür mali gönderip halimi hatırımı soruyorlar böyle ince yönleri de var.Ne diyeyim insan doğası gereği sırtının sıvazlanmasından hoşlanıyor.bence çok başarılı bir Teknoloji ve bilgi toplama politikası uyguluyorlar.

Hani diyordum belki bizde böyle bir yapılanmanın en azından amatör olarak içine girebilirsek en azından kendi ülke sınırlarımız içerisinde bir şeylerin öncüsü olabiliriz neden dersen bana göre elimizde müthiş bir imkan var bizim üyesi bol TEKNİK bilgi donanımı yüksek zeki,yaratıcı ruhu gelişmiş kabiliyetli,kafası çalışan paylaşımcı ve muhabbetli forum üyelerimizde ülke geneline yayılmış durumda ve kendi aramızdaki muhabbet bize her türlü yetip artıyor ama biz bu olanağı daha yararlı şekillerde de kullanabiliriz diye düşünüyorum.

Ben kendi adıma şu sözü verebilirim ve sözümün de arkasında dururum öyleki forumdan tek yüz yüze tanıştığım kişi bizim buradan Muhteşem olsa da yazıştığım ve hatta telefonla görüştüğüm forum üyesi arkadaşları yolda görsem tanıma imkanım olmasa da her üyemize eşit uzaklıkta ve eşit yakınlıkta olan bir kimseyim ve bu topluluğun sahip olduğu her türlü teknik-mental ve fiziki gücünü daha faydalı daha etkili şekilde kullanarak Ülke genelinde örnek projelere imza atabiliriz bu bence bizim bir arada bulunmamızın bir başka ve en önemli nedeni olmalı,bu sebeple insan yaşantısına kaliteli katkılar sağlayacak tüm projelerde elimden geleni yapmaya hazırım.

Han Solo
26.Mart.2016, 20:05
Mirkan bizim infinity teyplerin kafasını hiç söktünmü yada sökülüyormu bir bilgin varmı iç aydınlatmalarını yenileyecegim.

sökülüyor abi kolayca ampuller kabak gibi ortada... teybi söküp sehpaya koy göreceksin bir kaç vidalık işi var...

y-bsungur
27.Mart.2016, 02:14
Sökülüyor ve ampuller kabak misali ooo iyi haber .. ilk fırsatta el atacagım..

archway
28.Mart.2016, 08:24
Günaydın arkadaşlar bu form'da yazdıklarınızı ve paylaşımlarınızı severek okuyorum herkese teşekkür ederim.Sizlere sormak istediğim benim aracım 5.2 ve aracıma yükseltme kiti uygulamak istiyorum sizce hangi markayı uygulamalıyım? Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? fiyat ne olur ?

ahimrek
28.Mart.2016, 10:04
Herkese merhaba; iyi günler, iyi haftalar.... Garage güzel fikir ancak işletmesi zor ve sadece istanbul da olabilecek bir oluşum bence. Çünkü diğer şehirlerde birer ikişer kişiyiz aktif olan. Gelelim forum olayına ergün abinin de dediği genel konu başlıkları altında aradığını bulmak imkansız oluyor. Ben aradığımda bulayım diye, gerekli gördüğüm sayfaları pdf olarak pc me kayıt ediyorum. Forum da oluşturulacak bilirkişi heyeti tarafından markalar altında sorunlar çözümleri başlığı altıda detaylandırma yapılabilir. Örneğin Mekanik Problemler, Elektronik Problemler, Kaporta, Modifikasyon vb. gibi ana başlıklar oluşturulup, konuları düzenledikten sonra; açılan konuları da takip ederek yönlendirme yapılması bir çok şeyi çözebilir gibi geliyor bana. Genel başlıklar bir çok değerli bilgiyi yutuyor için de :) Ayrıca geyik muhabbetini de unutmayalım dediğim olay teknik mevzular diğer başlıklarda muhabbet olmaz ise olmaz sıkılırız.... :)

Han Solo
28.Mart.2016, 12:25
Günaydın arkadaşlar bu form'da yazdıklarınızı ve paylaşımlarınızı severek okuyorum herkese teşekkür ederim.Sizlere sormak istediğim benim aracım 5.2 ve aracıma yükseltme kiti uygulamak istiyorum sizce hangi markayı uygulamalıyım? Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? fiyat ne olur ?
Bunun icin ayri bir baslik acip once.aracin fotolarini at da keyifle bakalim duruma :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KARADAG
28.Mart.2016, 13:16
UyumuÅŸum :D

Bu mekanı herkes kendininmiş gibi görürse dağılmaz. Söz veriyorum, bana işinin ehli avukat bulun hemen vekalet verip çıkarayım yerimiz hazır. Geriye dönük 5 yıllık da kira alacak yasal faizleri ile, 300bin TL para yapıyor, lift de benden basınçlı yıkama makinaları köpük tankı kompresör de benden. Elektrik su da benden. Çay da benden.
Mangal da benden :D
Maksat muhabbet olsun :D Şehir dışından gelecek üyeler için yatacak yer de benden :D
Ben sizler ile vakit geçirmeyi çooooook isterim.

Mirkan; ağzına yüreğine sağlık.Bu gayretin ziyadesi ile takdire şayan.Aslında tamda gönlümden geçen atölye sevdasını yeniden canlandırdın.Ancak bu heveslerin zamanla azaldığı ilgisizlikten şevklerin kırıldığı defaatle yaşanmış örnekleri de vardır.Yinede bir yerden başlayıp mümkün olduğunca makul çerçevede adına her ne denecekse aidat, bağış vb gibi bir hesap havuzu oluşturulup genel giderlerin sağlanması ve bu düşüncenin devamlılığı ye yaşaması için olmazsa olmaz 1. kuraldır.Böyle bir olgu ile başlanırsa aidatlarını ödeyen insanlar sahiplenme içgüdüsü ile daha fazla gayret gösterir.Bedava olan hiçbir şeyin kıymeti harbiyesi yoktur.Benim naçizane düşüncem bu yöndedir.

Bülent
23.Mayýs.2016, 14:51
Bence her ikiside güzel olur benim gibi araç hakkındabilgisi olmayanlar her türlü bu sitede bilgi bulabilir
Garaj işi daha güzel olur fakat içinin dolması lazım mesela aylık aidat ödenir bir nevi sigorta olarak düşününülebilinir toplanan para larla herkezin araçlarındaki eksikşer giderilir yada daha kısa anlatayım bayanların yaptıkları gün gibi yapılır her ay 1 kişinin eksikşeri tamamlanır

Kadir
23.Mayýs.2016, 17:22
Bence her ikiside güzel olur benim gibi araç hakkındabilgisi olmayanlar her türlü bu sitede bilgi bulabilir
Garaj işi daha güzel olur fakat içinin dolması lazım mesela aylık aidat ödenir bir nevi sigorta olarak düşününülebilinir toplanan para larla herkezin araçlarındaki eksikşer giderilir yada daha kısa anlatayım bayanların yaptıkları gün gibi yapılır her ay 1 kişinin eksikşeri tamamlanır

Hımm fikir güzel de başkan bizde tükkan bul [emoji23]