PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selamlar

Keremuyr
20.Mart.2016, 21:47
Aranıza katılmam yeni oldu, 1 aydır da takipteyim.

Kerem, İstanbul / Bakırköy

2009 yılından beri özellikle Jeep leri takipteyim, 1 senedir de abimin aracı ile sahalardayım :)
aracın alınması, bakımları, modifiyesi vs işlerinin yaptırılması ile ilgilenmekteyim. bu 1 sene içinde 2 farklı servis ile bakım yaptırdım ayrıca 4 tanesi ile de bir şekilde tanışmışlığım oldu.

araç 2003 WJ Overland 122k da, 3. sahibiyiz, aldığımızda 104 k da idi.

ayrıca günlük araçlarımız var.

Bu sitede benim için en büyük + Ergun Bey'in de burada olması.
Kendisini başka bir sitede "93-98 arasi ZJ tip Grand Cherokee satin alirken nelere dikkat etmeliyim?" başlıklı yazısından beri takip etmeye çalışırım.

hepimize iyi forumlar

ycankes
20.Mart.2016, 22:10
Hoşgeldiniz.

erolkan
21.Mart.2016, 00:24
Hoşgeldiniz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Han Solo
21.Mart.2016, 00:54
aha bi bakırköylü daha...kerem hoşgeldin..overland 4.7 mi 2.7 mi? bakırköyde neredesin..

Keremuyr
21.Mart.2016, 01:21
teşekkürler beyler

4.7 :) yazmayı unutmuşum, düzeltim şimdi
sahil, yeni mahalle, sen hangi taraftansın

Beatrix
21.Mart.2016, 06:45
aha bi bakırköylü daha...kerem hoşgeldin..overland 4.7 mi 2.7 mi? bakırköyde neredesin..

Aklın yine WJ' lerde değil mi ? :)

Kerem merhaba, hoş geldin, keyifli paylaşımlar...

eay
21.Mart.2016, 09:17
Hoşgeldiniz

Keremuyr
21.Mart.2016, 11:09
hoş bulduk, teşekkürler.

Ergun Bey, yazılarınız ZJ kullanıcıları için büyük şans bence. ileride bir gün olur da WJ ye geçerseniz çok mutlu oluruz :)

tapagazzz
21.Mart.2016, 11:16
hoşgeldiniz,keyifi paylaşımlar

Han Solo
21.Mart.2016, 13:18
teşekkürler beyler

zuhuratbabadayım...senin aracın fotosunu at bakayım kesin görmüşümdür yolda...

Beatrix
21.Mart.2016, 13:39
hoşgeldiniz,keyifi paylaşımlar

Sizde hoşgeldiniz Fadıl bey... :)

tapagazzz
21.Mart.2016, 13:48
Sizde hoşgeldiniz Fadıl bey... :)
Hosbulduk ihtiyar :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beatrix
21.Mart.2016, 13:56
Hosbulduk ihtiyar :)

Siteye nöbetleşe uğruyorsunuz herhalde... :)

tapagazzz
21.Mart.2016, 13:58
Siteye nöbetleşe uğruyorsunuz herhalde... :)
Zaman zaman oyle oluyor maalesef yuruyustu offroadtu yaristi anca klavye basinda bu kadar oluyor :)

pikniktip
21.Mart.2016, 15:24
teşekkürler beyler

hoşgeldin kerem, bakırköy üç oldu

06kd941
21.Mart.2016, 15:53
Kerem bey hosgeldiniz. Ankaradan selamlar

Han Solo
21.Mart.2016, 16:28
hoşgeldin kerem, bakırköy üç oldu

bakırköy bahçelievler
1-mert
2-dinç
3-kerem
4-kadir
5- gurcan
6- ???

Umami
21.Mart.2016, 19:44
Hoş geldin Kerem :)

Bu siteye elbet bir gün Land Rover kullanıcısı üye olacak

bakırköy bahçelievler
1-mert
2-dinç
3-kerem
4-kadir
5- gurcan
6- ???

Yeşilköy sayılıyor mu?

GC2013
21.Mart.2016, 19:59
Küçükköy Gaziosmanpaşa uyar mı?

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

Han Solo
21.Mart.2016, 21:18
Hoş geldin Kerem :)

Bu siteye elbet bir gün Land Rover kullanıcısı üye olacak

Yeşilköy sayılıyor mu?

ucundan sayılır işte :)

Han Solo
22.Mart.2016, 10:10
Aklın yine WJ' lerde değil mi ? :)

Kerem merhaba, hoş geldin, keyifli paylaşımlar...
Yok valla 5.9 dan cok memnunum her anlamda..ama overland wj de aklimda kalmadi degil

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Han Solo
22.Mart.2016, 10:11
hoş bulduk, teşekkürler.

Ergun Bey, yazılarınız ZJ kullanıcıları için büyük şans bence. ileride bir gün olur da WJ ye geçerseniz çok mutlu oluruz :)
Oyle bi ihtimal yok kerem yillardir ne transfer teklifleri geldi de redettik bilemezsin

Keremuyr
22.Mart.2016, 10:57
Oyle bi ihtimal yok kerem yillardir ne transfer teklifleri geldi de redettik bilemezsin

yapacak bir şey yok o zaman, bizim için üzücü bir haber :)

Keremuyr
22.Mart.2016, 10:59
1914

aracın yükseltmeden önceki hali, şu an bilg de başka foto yok ama son halini eklerim.
araç şu an abim de gebze de duruyor, daha önce buradaydı :)

archway
23.Mart.2016, 14:07
Merhaba arkadaşlar adım Serkan istanbul Küçükçekmece'de oturuyorum bende 1995 zj model ile aranıza katıldım bu formuda Ersin Bey sayesinde öğrendim önceleri gezenbilir de araştırma yapıyordum.Sizlere sormak istediğim benim aracım standart şuan için get yada yükseltme kiti uygulamak istiyorum sizce hangisini uygulamalıyım ? Bana ne önerirsiniz ben daha çok gezi ve camp olayı seviyorum.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Keremuyr
23.Mart.2016, 15:00
Merhaba arkadaşlar adım Serkan istanbul Küçükçekmece'de oturuyorum bende 1995 zj model ile aranıza katıldım bu formuda Ersin Bey sayesinde öğrendim önceleri gezenbilir de araştırma yapıyordum.Sizlere sormak istediğim benim aracım standart şuan için get yada yükseltme kiti uygulamak istiyorum sizce hangisini uygulamalıyım ? Bana ne önerirsiniz ben daha çok gezi ve camp olayı seviyorum.

Merhaba Serkan Bey,

forumda ZJ konusunda uzman çok kişi var, ama öncelikli tavsiyem bu uygulamaları yapmış ve bütün detayları anlatmış olan konuları okumanız. sonrasında aracınız için ne kadar bir bütçe ayıracağınızı belirleyip ilerlemeniz.

benim gördüğüm ve okuduğum kit ile yükseltmenin daha iyi olduğu, burada da iş bütçeye bakıyor, 3500 TL Iron Rock yükseltme kiti + 400 civarı da direlsiyon amortisörü, işçilik + çıkabilecek ekstralar ile 4500-6000 TL arası tutar.

get ile ise çok daha ucuza çıkıyor.

konuları okuyup, bütçeyi belirleyip sonrasında bir başlık açın derim.

Han Solo
23.Mart.2016, 21:59
Serkan geze-gene hosgeldin gezi ve kamp yapacaksan yukseltme bin oyle iste ya :)

discusmania
23.Mart.2016, 22:49
Serkan geze-gene hosgeldin gezi ve kamp yapacaksan yukseltme bin oyle iste ya :)

Hayırlı olsun Serkan bey, bende aracımı yeni aldım ve alır almaz bir hevesle bu konuları çok düşünmeye başladım, acaba yükseltme mi yapsam, vinç mi alsam şunumu yapsam bunu mu yapsam diye. Galiba aracı yeni alan herkes ilk bunları düşünüyor :) Bence bu şekilde kamp ve gezilerine git ve sonrasında ne yapmak istediğine ihtiyacına göre karar ver. Keza ben öyle yapacağım :)

archway
24.Mart.2016, 16:45
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim yorumları ve verdikleri bilgiler için aslında benim aklımdan ilk geçen standart hali ile binmek daha sonra ise yapmak istediklerimi sırasıyla yapmak ☺️
İlk önce lastik almalıyım herhalde bana ne önerirsiniz ? Arazide yada bir yerde kalmamak için vinç de gerekiyor sanırım tepeye lamba da koymak istiyorum... Sizlerin yorumları neler olur ? Ayrıca merak ettiğim bir soruda buradan organize olup gezilere yada camplara gidiliyormu ? Herkese teşekkürler ☺️

Han Solo
24.Mart.2016, 17:26
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim yorumları ve verdikleri bilgiler için aslında benim aklımdan ilk geçen standart hali ile binmek daha sonra ise yapmak istediklerimi sırasıyla yapmak ☺️
İlk önce lastik almalıyım herhalde bana ne önerirsiniz ? Arazide yada bir yerde kalmamak için vinç de gerekiyor sanırım tepeye lamba da koymak istiyorum... Sizlerin yorumları neler olur ? Ayrıca merak ettiğim bir soruda buradan organize olup gezilere yada camplara gidiliyormu ? Herkese teşekkürler ☺️

illa istiyorsan tamponun içine veya önüne bir vinç koyabilirsin ama tepeye lambaya gerek yok tabi görsellik açısından keyfin bilir.. gezi kamp işini burada organize ediyoruz genele açık herşey zaten yakında birşeyler yaparız mutlaka ...

archway
28.Mart.2016, 11:59
Kerem bey teşekkür ederim cevabınız için dün kemerburgaza gittim oradaki kişiler de bana get işine girme araç sallanır dediler al bir kit onu yaptır dodik te taktırma dediler :) anladığım kadarıyla bu iş bana 4000 liraya patlıyacak :)

archway
28.Mart.2016, 12:01
Hoşbulduk Mert :) bu kadar sıcak karşılanmayı beklemiyordum benim niyetim de aslında yükseltme yapmadan binmek ama kardeşim illa yaptıralım diyor gezi ve camp olayını sevdiğimiz için :)

archway
28.Mart.2016, 12:03
Merhaba Burak bey,
benim amacımda aslında öyle yapmak tı ama ilk yapacağım işlem öne vinç takmak olacak bu tecrübeyle sabitlendi :) İstanbul'un neresindensiniz bir pazar yada hafta içi buluşup fikir alışverişinde bulunsak yardıma ihtiyaç duyuyor insan :)

archway
28.Mart.2016, 12:05
Mert başkan bu vinç olayında bana yardımcı olabilirsin ne marka olması lazım ? gizli vinç yaptıranlarda varmış onlarıda okudum birde kaçlık ve hangi marka almak lazım ?

ycankes
28.Mart.2016, 12:05

Merhaba Hoşgeldiniz :)

Han Solo
28.Mart.2016, 12:22
Kerem bey teşekkür ederim cevabınız için dün kemerburgaza gittim oradaki kişiler de bana get işine girme araç sallanır dediler al bir kit onu yaptır dodik te taktırma dediler :) anladığım kadarıyla bu iş bana 4000 liraya patlıyacak :)
Geldin kemerburgaza ugrasaydin keske bizde oradaydik ..

Han Solo
28.Mart.2016, 12:23
Mert başkan bu vinç olayında bana yardımcı olabilirsin ne marka olması lazım ? gizli vinç yaptıranlarda varmış onlarıda okudum birde kaçlık ve hangi marka almak lazım ?
Marka butceyle orantili

Keremuyr
28.Mart.2016, 13:32

rica ederim Serkan Bey,
dün bende niyetlendim ama gidemedim, artık bir sonraki organizasyona inşallah.
kit için de mesaj attım.