PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1996-1998 jeep grand cherokee limited 5,2-5,9 için 0 kumanda

toporomboz
10.Mart.2016, 13:09
GEÇEN SENE ABD DEN SATTIĞIM 5,2 ZJ JEEP İÇİN GETİRTMİŞTİM ÜRÜNÜ1899 JEEP İMİ SATTIKTAN SONRA GELDİ :) 0 KULLANILMAMIŞ PİLLERİ İÇİNDE BİTMESİN DİYE İZOLASYONU AÇILMAMIŞ DURUMDA ÇIKMALARI 200 TL DEN SATILIYOR...ALIP SADECE ARACINIZA TANITIP KODLATIP KULLANACAKSINIZ.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-1996-1998-jeep-grand-cherokee-limited-5,2-5,9-icin-0-kumanda-280102590/detay/

Han Solo
10.Mart.2016, 18:02
benimkinde tek yuvada 2 pil üst üste bunda 2 pil yanyana avrupa versiyona uyar mı dersin...

FuatD
10.Mart.2016, 18:09
benimkinde tek yuvada 2 pil üst üste bunda 2 pil yanyana avrupa versiyona uyar mı dersin...

Arkasındaki mumaraların tutması lazım

FuatD
10.Mart.2016, 18:11

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160310/4556e61b73f47bf0b563c5f7a743334e.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160310/0e31bfe100123f546ce971fdecea4b0a.jpg

toporomboz
10.Mart.2016, 18:39
mert kardeşim arkasındaki numaralar aynı fuat arkadaşınki gibi tıpatıp ve panic buton yok...bilemedim şimdi acaba amerikan versiyon ile avrupa versiyon farklımı benimde 5,9 da üst üste 2 pil ben onu 2x 2016 yerine tek 2032 koydum gitti :) servise soracaksın çünkü kodlama işi serviste onlar bilir trv marka orijinal gelen faturasında 1998 grand cherokee limited için di....
Arkasındaki mumaraların tutması lazım

Han Solo
10.Mart.2016, 19:42
bende panic buton yok ama numaraya bakayım

toporomboz
11.Mart.2016, 14:14
benim 5,9 dada 2 anahtarda panic yok.....panic ler usa versiyonda herhal
bende panic buton yok ama numaraya bakayım

gurcanbulut
18.Mart.2016, 18:45
Amerikan versiyonlarla Avrupa versiyonlar ayrı abiler. Panic butonu olanlar Amerikan versiyon. 2 butonlular Avrupa...
Bildiğim kadarıyla uymuyorlar birbirlerine...

FuatD
18.Mart.2016, 19:20
Kumandasının kömürünün iletkenliği azaldığı için açma ya da kapamada zorlanan var mı? Varsa bu durumun çözümünü nasıl buldunuz?

mjz66
18.Mart.2016, 22:14
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/3c63258e289e6c8bbd843026c7514cd2.jpg

Benim ki avrupa versiyon, buyrun bu da anahtarı:)

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FuatD
18.Mart.2016, 22:22
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/3c63258e289e6c8bbd843026c7514cd2.jpg

Benim ki avrupa versiyon, buyrun bu da anahtarı:)

Levent benimki Kanada versiyon dediğin bir çok yazı bulabilirim bu forumda :) bu arada sanayide bir başka usta gördü arabayı benimki de Kanada üretimimiymiş.

mjz66
18.Mart.2016, 22:24
Levent benimki Kanada versiyon dediğin bir çok yazı bulabilirim bu forumda :) bu arada sanayide bir başka usta gördü arabayı benimki de Kanada üretimimiymiş.
Kanada versiyon değil, Kanada üretimi avrupa versiyon! Montaj kanada yani

FuatD
18.Mart.2016, 22:28
Kanada versiyon değil, Kanada üretimi avrupa versiyon! Montaj kanada yani

Dur dur karışacak iyice yine en iyisi kapatalım bu konuyu :) adamlar amma karıştırmış bu işi, benimki de Kanada üretimi Amerikan versiyon o zaman :) Usta güneşlikte garaj kumanda düğmesi olanlar Kanada dedi bana kendinden çok emin bir şekilde.

mjz66
18.Mart.2016, 22:38
Dur dur karışacak iyice yine en iyisi kapatalım bu konuyu :) adamlar amma karıştırmış bu işi, benimki de Kanada üretimi Amerikan versiyon o zaman :) Usta güneşlikte garaj kumanda düğmesi olanlar Kanada dedi bana kendinden çok emin bir şekilde.
Hiç karışmaz merak etme, dur şimdi sakin:) çoğunlukla Amerika Detroit'de, Kanada'da ve birazda(genellikle limited olmayanlar) Avusturya Graz'da üretildi bizim araçlar 3 fabrikada...Paketine ve siparişine göre aksesuar farklılıkları var sadece...Amerika ve avrupa versiyon diye geçer sadece üretildikleri ve satılacakları coğrafya için...

FuatD
18.Mart.2016, 22:47
Hiç karışmaz merak etme, dur şimdi sakin:) çoğunlukla Amerika Detroit'de, Kanada'da ve birazda(genellikle limited olmayanlar) Avusturya Graz'da üretildi bizim araçlar 3 fabrikada...Paketine ve siparişine göre aksesuar farklılıkları var sadece...Amerika ve avrupa versiyon diye geçer sadece üretildikleri ve satılacakları coğrafya için...

Tamam anlaştık o zaman :)

Ama kumandanın açma düğmesi bugün birden çok zorlanmaya başladı, parmak uçlarım acıyor. Elektrınikçi arkadaş ile 1 saat uğraştık kömürlerden dedi, iletken kağıt koyduk ama yine de olmuyor. Bu problemi yaşayıp çözüm bulan var mı?

mjz66
18.Mart.2016, 22:55
Tamam anlaştık o zaman :)

Ama kumandanın açma düğmesi bugün birden çok zorlanmaya başladı, parmak uçlarım acıyor. Elektrınikçi arkadaş ile 1 saat uğraştık kömürlerden dedi, iletken kağıt koyduk ama yine de olmuyor. Bu problemi yaşayıp çözüm bulan var mı?
Valla ilginç bir durum başıma gelmedi hiç! Bilgilendir bizi de lütfen, bulunur elbet ne olduğu, geçmiş olsun

FuatD
18.Mart.2016, 23:03
Valla ilginç bir durum başıma gelmedi hiç! Bilgilendir bizi de lütfen, bulunur elbet ne olduğu, geçmiş olsun

Açma ve kapama düğmesinin altında basıldığında devreyi tamamlayan kömürler var ve zamanla iletkenliğini kaybediyorlarmış. Sorun belli çözüm yok. Kömürler yenilenemiyor, üzerine yeni parça kömür konduğunda yükseklik tutmuyor, iletken kağıt fayda etmiyor, özetle şu anda kapılar kolay kilitleniyor açmak için parmak uçları acıyıncaya kadar defalarca basmak gerekiyor, çok sinir bozucu bir durum. İşin ilginci bu konuda yukarıda paylaştığım ve amerikadan yeni getirttiğim kumanda da aynı problem var.

FuatD
19.Mart.2016, 12:11

Kumanda problemini hallettim yine aynı şey oldu zor gibi görünen problemin kaynağı en basit şeyden çıktı :) sadece kumandalarınızda orjinal yani iyi marka bir pil kullanın. Takılan ucuz piller tam 3V vermediği ve bizim araçların heryeri gibi kumandaları da eksik kabul etmediği için her basmada çalışmıyor. Pilin tanesine 10 tl bayılıp biraz da temizlik yapınca canavar gibi çalışmaya başladı :)

toporomboz
19.Mart.2016, 13:23
altına karbon kağıdı konabilir ....tv uzaktan kumandasında yapmıştım.......iyi pil kulanmak doğru..ayrıca ben yedek pil ruhsat cebinde bulunduruyorum nolmaz nolmaz :) birde 2016 2 adet yerine tek 2032 taktım...

Beatrix
19.Mart.2016, 15:42
Kumanda problemini hallettim yine aynı şey oldu zor gibi görünen problemin kaynağı en basit şeyden çıktı :) sadece kumandalarınızda orjinilin tanesine 10 tl bayılıp biraz da temizlik yapınca canavar gibi çalışmaya başladı :)

Sen öyle san... :) en fazla 1 ay sonra yine çalışmamaya başlayacaktır.... 1 ay sonra yazarsın buraya... :)

Not: kumanın tuşuna kuvvetli basmak yerine kumandayı bir kaç kez kaportaya vur sonra da yakından cama tut ( hatta cama değdir.. :) )
Daha kolay çalıştığını göreceksin... :)

ya da ;

http://www.geze-gen.com/showthread.php/402-Kumandan%C4%B1z-uzakaktan-kumanda-m%C4%B1-yak%C4%B1ndan-kumanda-m%C4%B1?highlight=uzaktan+kumanda

FuatD
19.Mart.2016, 15:58
Sen öyle san... :) en fazla 1 ay sonra yine çalışmamaya başlayacaktır.... 1 ay sonra yazarsın buraya... :)

Not: kumanın tuşuna kuvvetli basmak yerine kumandayı bir kaç kez kaportaya vur sonra da yakından cama tut ( hatta cama değdir.. :) )
Daha kolay çalıştığını göreceksin... :)

ya da ;

http://www.geze-gen.com/showthread.php/402-Kumandan%C4%B1z-uzakaktan-kumanda-m%C4%B1-yak%C4%B1ndan-kumanda-m%C4%B1?highlight=uzaktan+kumanda

Evet abi ya da kısmı aklımda ilk fırsatta onu da yapacağım :)