PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'dan Merhaba.

Ferhat
23.Þubat.2016, 14:38
ArkadaÅŸlar Merhaba.

Aranıza yeni katıldım. Adım Ferhat, 29 yaşında İstanbul'da (Aslen Sivas'lıyım) yaşıyorum evi 1 çocuk babasıyım :)
Mesleğim esnaflık temizlik malzemeleri satışı ile uğraşıyorum
Off roada çok fazla ilgim var, İnşallah da önümüzde ki ay 2001 WJ ile aranızda daha aktif olucam.

Şuan kullandığım aracım 2009 Honda Fn2 Type-R 3kapılı bir araç olması nedeni ile 4 yalık kızım ve eşim araca binerken çok zorluk yaşıyorlar. benden önceki sahibi ile el sıkıştım kısmet se önümüzdeki ay verip alıyorum WJ yi.

Tamamen yabancısı olduğum bir araç türü inşallah Doğru seçim yapmışımdır 2001+ WJ ile.
Tabi 40.000TL ye kadar fikir ve önerilerinize açığım :)

Alacağım araça yapmayı düşündüklerim; 4inç yükseltme, uygun ölçüde jant lastik, ön arka tampon, vinç gibi temel off road gereksinimleri.
Araç ile yapacaklarım; Esnaf olduğum için haftada 1 günüm boş. yani haftada 1 gün Belgrad ormanında bulunan off road parkurunda çamura batıp çıkmak. ayda bir ailecek piknik vs etkinliklere gitmek. Yılda bir sefer 2.000km uzun yol yaparım. Yani toplam yılda 3.000 3.500km yol ancak yaparım. geri kalan haftanın 6 günü araç garajda yatar :) (dükkanım evimin altında olduğu için)

sizce Wj yi seçmek ile doğru yolda mıyım. Fikir ve önerilerinize açığım.

Tanışmadan ziyade iç dökme gibi oldu kusura bakmayın, şimdiden çok teşekkür ederim :)

eay
23.Þubat.2016, 18:08
HoÅŸgeldiniz

erolkan
23.Þubat.2016, 19:10
Hoşgeldiniz.Wj bence iyi seçim :)

Ferhat
23.Þubat.2016, 19:11
Hoş bulduk teşekkür ederim :)

Beatrix
23.Þubat.2016, 19:41
Ferhat hoÅŸ geldin,

WJ fena fikir değil, 4 " yükseltme de olabilir, hatta ön tampon ( dolayısı ile vinç ) da olabilir ama arka tampon bence gereksiz.

WJ sahibi olan arkadaşlarımız daha geniş aydınlatır seni.

Aslında aşağıdaki linki baştan sona okusan iyi edersin, ufkunu çok açar bu konuda :)

http://www.geze-gen.com/showthread.php/78-Jeep-Grand-Cherokee-WJ-Kullan%C4%B1c%C4%B1lar%C4%B1-Buraya

Han Solo
23.Þubat.2016, 19:53
ferhat hoşgeldin. evin altı garaj olması güzel istediğin gibi kurcalarsın aracı. bu işte en doğrusu diye birşey yok. neticede keyif alıyorsun hangi araçtan keyif alıyorsan doğru araç odur. fakat yılda 3500 km yapacaksan o kadar para yatırmaya gerek var mı ? 40 binli rakamlara varmadan istediğin ekipmanların olduğu daha uygun fiyata zj de alabilirsin. yedek parça bakım maliyeti wj ye göre az biraz daha uygundur ama wj daha tok diri araç ne de olsa

toporomboz
23.Þubat.2016, 21:13
hoşgeldiniz....inşallah düşündükleriniz gerçekleşir....

serkan.duran
24.Þubat.2016, 00:57
HoÅŸ geldiniz

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kasif
24.Þubat.2016, 21:46
Hosgeldiniz...eger Avrupa yakasinda oturuyorsaniz PerÅŸembe akÅŸami buluÅŸmalarinada bekleriz...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferhat
25.Þubat.2016, 16:57
Merhaba 2gün önce forumdan mail adresimi değiştirdiğim için üyeliğim pasif olmuştu. o yüzden cevap yazamadım kusuruma bakmayın.
Mert beyin yardımı ile yeniden aktifleştirdi üyeliğimi.

Ferhat
25.Þubat.2016, 16:59
ferhat hoşgeldin. evin altı garaj olması güzel istediğin gibi kurcalarsın aracı. bu işte en doğrusu diye birşey yok. neticede keyif alıyorsun hangi araçtan keyif alıyorsan doğru araç odur. fakat yılda 3500 km yapacaksan o kadar para yatırmaya gerek var mı ? 40 binli rakamlara varmadan istediğin ekipmanların olduğu daha uygun fiyata zj de alabilirsin. yedek parça bakım maliyeti wj ye göre az biraz daha uygundur ama wj daha tok diri araç ne de olsa

Hoş bulduk. WJ yi seçme nedenim içinin daha şık olması ve kasanın daha tok durması. aslında ilk baktığım araç L200 dü ama eşimi ikna edemediğim için wj ye döndüm.

Ferhat
25.Þubat.2016, 17:02
hoşgeldiniz....inşallah düşündükleriniz gerçekleşir....

Hoş bulduk çok teşekkür ederim İnşallah :)

Ferhat
25.Þubat.2016, 17:03
Hosgeldiniz...eger Avrupa yakasinda oturuyorsaniz PerÅŸembe akÅŸami buluÅŸmalarinada bekleriz...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoş bulduk Evet Avrupa yakası Etilerde oturuyorum buluşma nerede acaba

entropy
25.Þubat.2016, 23:16
hoşgeldiniz, hayırlı oolsun :)

Han Solo
25.Þubat.2016, 23:49
Hoş bulduk Evet Avrupa yakası Etilerde oturuyorum buluşma nerede acaba

buluşma ikitelli yada sefaköy dilek pastanesinde oluyor iş ne tarafta peki...

Ferhat
26.Þubat.2016, 00:04
İş ev aynı, dükkanım evimin altında :)

Alfonse
26.Þubat.2016, 04:43
HoÅŸgeldiniz...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferhat
26.Þubat.2016, 14:37
HoÅŸgeldiniz...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim Hoş bulduk :)

MUHTEÅžEM26
27.Þubat.2016, 10:45
ferhat hoÅŸgeldin tam yerindesin (uzak gezegen)

Ferhat
27.Þubat.2016, 15:42
ferhat hoÅŸgeldin tam yerindesin (uzak gezegen)

Hoş bulduk çok teşekkür ederim.