PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haydi lpg enjektör renklerini kontrol etmeye

y-bsungur
18.Aralk.2015, 05:43
Gözüme uyku girmedi internette gezinirken lpg sistemelerinde ilgimi çeken bir şey okudum ve sizlerle paylaşmak istedim ,lpg enjektörleri kullanıldıkları aracın silindir başına düşen beygir gücüne göre farklılık içeren bir renk kodu taşıyorlarmış şayet bu renk kodu sizin aracınızın silindir başına düşen beygir gücüne uygun değilse enjektörde araca uygun degilmiş

Önce hesap nasıl yapılıyor : beygir gücü/silindir sayısı : çıkan sonuç silindir başına düşen beygir gücü.

zj için : Sanırım 5,2 zj 221 beygir olsa gerek 221/8: 27,625 hp

şimdi resimdeki tabloya bakalım

1747 çıkan sonuca göre enjektör rengimiz ortaya çıkmış durumda egerki bu renk farklıysa arabamızdaki enjektör aracımıza uygun degil.

zj ye göre hangi marka sistem olursa olsun enjektör rengi kesinlikle portakal rengi olacak :oegerki sarı filan olursa çok daha süper olabilir fakat renk maviyse :confused:o enjektör bu arabada hep maksimum seviyede çalışsa dahi yetersiz kalacagından ortaya pek çok performans kayıpları ortaya çıkacaktır.

Haydi araç başına lpg enjektör renklerini kontrol etmeye :)

K@RUB
18.Aralk.2015, 08:05
Portakal rengi benimkisi 8 adet , bu konu ile kafamdaki bu soruyu da elediğin için teşekkürler Yıldırım abi :)

ukymk55
18.Aralk.2015, 08:54
Bu renk enjektörün neresinde? Bizimki klasik kırmızı enjektör.
Ama bu ay enjektörlerimi, borularımı, komple yeniliyorum inşallah.
EK olarak Bizim NOZUL çapı ne olmalı?

Bu arada bir LPG parçası satıcısı ile görüştüm. internette çok malzeme satan biryer. ATİKER gold için v8 lere uygun değil dedi ecu yapısı enjektör yapısı felan. Eski sistemler, fast sistem sistem en uygunuymuş... dedi..

ukymk55
18.Aralk.2015, 09:57
Gözüme uyku girmedi :)

Genelde banada öyle oluyor :D aklımdaysa dön Allah dön yatakta.
Yıldırım abi sen bursa tarafında gelmezmisin hiç.?

erolkan
18.Aralk.2015, 11:09
Bu renk enjektörün neresinde? Bizimki klasik kırmızı enjektör.
Ama bu ay enjektörlerimi, borularımı, komple yeniliyorum inşallah.
EK olarak Bizim NOZUL çapı ne olmalı?

Bu arada bir LPG parçası satıcısı ile görüştüm. internette çok malzeme satan biryer. ATİKER gold için v8 lere uygun değil dedi ecu yapısı enjektör yapısı felan. Eski sistemler, fast sistem sistem en uygunuymuş... dedi..

Her markanın kendine göre enjektör tipive rengi var. Bence standartlaştırmak yanlış renk olarak. Bence önemli olan hızı ve kullanılan nözülün çapı,regülatörün kapasitesi vs..
Zaten gold sistemde gri achf enjektörler,safefast veya microfast sistemi kullanıyor atiker. Bende takmadan önce çok araştırmıştım ki önceki aracımda piyasanın en iyi markası olarak görülen prins kullanmıştım..

Xperia Z

y-bsungur
18.Aralk.2015, 13:16
Sabahtan ilk işim bende enjektörlere koştum baktım :confused:,benimkilerde Portakal rengi çıktı:D,ilk defa LPG de bir şeyim uygun çıktı:rolleyes: Hayret.

erolkan
18.Aralk.2015, 13:19
Sabahtan ilk işim bende enjektörlere koştum baktım :confused:,benimkilerde Portakal rengi çıktı:D,ilk defa LPG de bir şeyim uygun çıktı:rolleyes: Hayret.
Abi hadi aklını biraz karıştırayım 😁
Enjektörün uygun diyelim ama sadece enjektör le olmuyorki;kullanılan regülatör kapasitesi yeterli mi,enjektör nozulleri iyimi,ecu ayarları nasıl vs.. Gibi sorular...

Xperia Z

y-bsungur
18.Aralk.2015, 13:22
Yıldırım abi sen bursa tarafında gelmezmisin hiç.?

Gelicem abicim küçük sanayiye arka difler için gelmem lazım bir aralar arabanın arkadan kasıntı ver ugultu geliyordu fakat baya oluyor arabanın arka tekerleri yerden kaldırdıktan sonra kasılma ugultu ses soluk kesildi ama acaba ne olduda ses kesildi kafamda soru işareti.

y-bsungur
18.Aralk.2015, 13:25
Abi hadi aklını biraz karıştırayım
Enjektörün uygun diyelim ama sadece enjektör le olmuyorki;kullanılan regülatör kapasitesi yeterli mi,enjektör nozulleri iyimi,ecu ayarları nasıl vs.. Gibi sorular...

Xperia Z

Erol çok haklısın ben zaten lpg yi gözden çıkarmıştım senin sayende tekrar ilgilenmeye başladım zaten ilk defa lpg de bir şey benim zj de düzgün çıktı benim sistemde bir enayilik var ve bunun bulunması lazım artık ayarımı kaçık enjektör çalışma hızlarımı düştü ne varsa var.benim bu işe vakıf bir ustayla bunu elden geçirtmem lazım

ukymk55
18.Aralk.2015, 14:49
Gelicem abicim küçük sanayiye arka difler için gelmem lazım bir aralar arabanın arkadan kasıntı ver ugultu geliyordu fakat baya oluyor arabanın arka tekerleri yerden kaldırdıktan sonra kasılma ugultu ses soluk kesildi ama acaba ne olduda ses kesildi kafamda soru işareti.

Abi benim defransiyeli yaptırdığım yere gidebiliriz.
Özel mesaj atıcaktım ama senin kutu doluymuş atamadım.

y-bsungur
18.Aralk.2015, 23:05
Abi benim defransiyeli yaptırdığım yere gidebiliriz.
Özel mesaj atıcaktım ama senin kutu doluymuş atamadım.

Ugur çok teşekkür ederim her zaman bir tanıdık olması daha iyidir tabiiki gideriz neden olmasın benim difransiyel mutlaka açılıp bakılmalı birde hazır gitmişken otomotik şanzuman yagını filtresini filanda değiştirmek istiyorum..ben mesaj kutusunu boşaltıcam özelden bilgi gönderebilirsin .