PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dodik Takmak

ukymk55
27.Kasým.2015, 10:29
Merhaba,

Dodiklerin varlığı offroad görünüm için olmazsa olmaz. Ofsetli jant takmanın ardından dodik bir eksiklik olarak araçta kendini gösteriyor.
Ancak işin en cilveli kısmı dodikleri takmak için gerekli olan VİDALAMA işlemi. Orjinal çamurlukları delmek hiç işime gelmiyor.
Vidalama yapmadan Dodik takılır mı?
Böyle bir ürün var mı?

Maverick
27.Kasým.2015, 12:18
Merhaba,

Dodiklerin varlığı offroad görünüm için olmazsa olmaz. Ofsetli jant takmanın ardından dodik bir eksiklik olarak araçta kendini gösteriyor.
Ancak işin en cilveli kısmı dodikleri takmak için gerekli olan VİDALAMA işlemi. Orjinal çamurlukları delmek hiç işime gelmiyor.
Vidalama yapmadan Dodik takılır mı?
Böyle bir ürün var mı?

Hocam vidalamayı geç, bildiğim kadarı ile çamurluğu çatır çutur kesiyorlar.

ukymk55
27.Kasým.2015, 12:23
Hocam vidalamayı geç, bildiğim kadarı ile çamurluğu çatır çutur kesiyorlar.

Konuyu kapatabiliriz o zaman :D:D:D

aybarsdnr
27.Kasým.2015, 13:27
Konuyu kapatabiliriz o zaman :D:D:D

Abi dodik takip ileride orijinale donme gibi bir dusuncen olusmayacaksa ki bence dodik taktiktan sonra gorselligin verdigi hazdan dolayi orijinale donmezsin:), bosver kes bic camurlugu ne olacak ki:)

ukymk55
27.Kasým.2015, 14:03
Abi dodik takip ileride orijinale donme gibi bir dusuncen olusmayacaksa ki bence dodik taktiktan sonra gorselligin verdigi hazdan dolayi orijinale donmezsin:), bosver kes bic camurlugu ne olacak ki:)

Evet görsellik 10 numara ama araba orjinal hocam ya. Kıyamam ki... kalsın bakalım şimdilik böyle
O yüzden şu an sildim kafamdan.

K@RUB
27.Kasým.2015, 14:25
Aslında çok isteniyorsa orijinal çamurluklar çıkarılıp yerine çıkma kullanıp dodikle kullanıp orj dönme isteiği doğduğunda o zaman ne olur acaba ?

ama benim asla yapmayacağım bir şey orijinal arabamı bozmam :)

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Aslında çok isteniyorsa orijinal çamurluklar çıkarılıp yerine çıkma kullanıp dodikle kullanıp orj dönme isteiği doğduğunda o zaman ne olur acaba ?

ama benim asla yapmayacağım bir şey orijinal arabamı bozmam :)

Mirkan Åženol
27.Kasým.2015, 19:51
Orijinal olmayan dodiklerde kesme işlemi yapılmıyor. Dodiğin amacı çamurluk yuvasını büyütmek. Amacına uygun olmayan, sırf görüntü olsun diye takılan dodikleri hiç sevmiyor ve tavsiye etmiyorum.

Maverick
27.Kasým.2015, 20:37
Orijinal olmayan dodiklerde kesme işlemi yapılmıyor. Dodiğin amacı çamurluk yuvasını büyütmek. Amacına uygun olmayan, sırf görüntü olsun diye takılan dodikleri hiç sevmiyor ve tavsiye etmiyorum.

Orjinal olmayanları nasıl monte ediyorlar?

Han Solo
27.Kasým.2015, 20:46

yapıitırma var fiber kalıpla yapılanlar çamurluğu kesmeden takılıyordu ama yapıştırıcı sağlam olması lazım

Mirkan Åženol
27.Kasým.2015, 20:56

Koy ve vidala :D kesme biçme yok

Beatrix
Eğer lastikler sürtmüyorsa dodik takmayı gereksiz buluyorum. Bende bir önceki ZJ' den çıkan sapasağlam orjinal Bushwacker' lar vardı. Uzun süre belki yeni zj' ye takarım diye tuttum ama sonrasında tamamen gereksiz bulduğum için sattım gitti ! Sırf görsellik olsun diye çamurlukları kesmeye, delip deşmeye bir türlü içim varmadı. Hele hele orjinal olmayan dodikler en ufak darbede patladığı gibi, kesinlikle orjinali gibi kaliteli durmuyor, son derece ucuz duruyor.

Excalibur
Arkadaslar, epey bir süre dodiksiz dolaşıp baktım olmuyor sonunda dodiklendik.. İyi de ettiğimi sonradan anladım. Tüm ihtiyaçlarıma cevap verdi.

orjinal olmayan yani plastik olmayan.... Fiber olarak birebir demonte edebilirsiniz hiç bir kesme işlemi olmadan sadece vida delikleri ile toplamı 6ad. parcadan olusan işlemi Zj aracımda uyguladım üstelik fiyatı orjnale kıyasla yarısından ucuz.. oldukça ekonomik orj. Plastiğe oranla,

Yapıştırmayı da cok dusundum lakin aracın yapışma ıcın bikacgun yerınden oynatmadan yapısan noktaların oynamaması için şart.

İstanbul anadolu yakasında....İsyeyen arkadaşlara özelden telfon verebilirm, şehir dışı isteyenlere posta ile yolladıklarını söylemişlerdi.

aybarsdnr
27.Kasým.2015, 21:01
Hocam doğru diyorsunuz orijinal araçlarımızı kesmek biçmek ilk başta çok içe sinen bir şey olmayabilir ama unutmayalım ki kullandığımız araçlar 15+ yaşlarda. gerçekten saklanmış, km si çok çok düşük olan bir wj, zj vs. tamam ama onun dışında orijinal boya vs. diye düşünmek bana pek anlamlı gelmiyor. Hatta boya artık özelliğini kaybetme derecesine geldiyse komple boyalı olsun daha iyi bence

epatlak
27.Kasým.2015, 21:53
Orjinal dodikler takılırken tam anlamıyla katliam yapılıyor. Youtube da jeepe montaj videoları var. İçinize siniyorsa yaptırın.

Mobil cihazımdan gönderildi.

Mirkan Åženol
27.Kasým.2015, 22:54
Bence orijinal olsun veya olmasın, takmayın.

Beatrix
27.Kasým.2015, 22:57
Bence orijinal olsun veya olmasın, takmayın.

zaten herkes takıyor, standart oldu ! :)

Mirkan Åženol
28.Kasým.2015, 00:29
zaten herkes takıyor, standart oldu ! :)

Mesela ben 4.5 yükseltme kiti, mog 404'ün portallı aksları ve 405/70 r20 lastiklerle bile dodik düşünmüyorum :D :D :D