PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YouTube'da "Bu ses nereden geliyor" adlı videoyu izleyin

burak1972
09.Aðustos.2015, 19:49
Bu ses nereden geliyor: https://youtu.be/qWs7CtBU944

burak1972
09.Aðustos.2015, 19:51
Herkese iyi forumlar. Adım Burak , Karabük de yaşıyorum. Yaklaşık 2 ay önce nihayet 2000 model 4.7 v8 wj ime kavuştum. Aracım 193.000 km de uzerinde tartarini tüp var. Ben aracın 3.sahibiyim benden önceki sahibi gerçekten temiz bakmış araca bakımları düzenli yapılmış. Sorun şu ki aracı aldığımda motordan bir ses geliyordu önceki sahibi sesi gidermek için ekzantrik setini, itecekleri (kadehler), alt üst kapak contasını orjinalleri ile değiştirmiş ancak ses yine de gitmemiş ve bu şekilde de yaklaşık 10.000 km binmiş. Aracın gidişinde en ufak bir sorun yok yağ falan eksiltme yok. Sadece ses rahatsız ediyor. Ankara'da Tuna garaja götürdüm ses için subaplar dan olabilir dediler açtılar ancak sorun ordan değilmiş dediler ve bu sana sıkıntı yaratmaz dediler.Yine ankarada bir başka usta sorun piston kol burcunda o vuruyor dedi yani motor açılacak dedi. Motor açılması pahalı bir islem tamam ama gerçekten gereklimi . Videoda ki sesi dinleyip değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Mirkan Åženol
10.Aðustos.2015, 00:20
Araç benzinde iken de bu kadar sesli mi? Ben lpg enjektörünün aynı sesi yaptığına şahit oldum.
Ama sübap sesi bu.

burak1972
10.Aðustos.2015, 00:36
Subaplara baktılar bir şey yok dedi Ankarada Tuna servis. Motorun altından geliyor dedi. Bir usta da piston kol burcu sesi dedi. İyice kafam karıştı.

burak1972
10.Aðustos.2015, 00:49
Araç benzinde de lpg de de aynı sesi yapıyor hocam.

Maverick
10.Aðustos.2015, 14:45
Bunun biraz daha azı benden de geliyor 1.5 senedir arabayı aldığımdan beri var. Ama benim aracın motoru daha önce yapılmış. Ben ona bağlamıştım.

pikniktip
10.Aðustos.2015, 17:32
bende buna benzer bir ses var ama sadece
motor soğukken ilk çalıştırmada geliyor sonra ses yok.
benim ses alttan geliyor gibi ama sanki katalitik konvertör egzost cıvarı

burak1972
10.Aðustos.2015, 21:07
Youtube da bir kaç video izlemiştim Amerikalılar bu tip sesler için değişik yağ katkıları kullanıyor ve yorumlara göre başarılı oluyor. Böyle ürün kullanan varmı acaba yada gerçekten işe yarar mı acaba.

burak1972
20.Aðustos.2015, 20:31
Arkadaşlar çarşamba günü Ankara'da Akgün aydın servise gittim. Akgün usta sesin piston lardan geldiğini söyledi yaklaşık 8-10 bin TL fiyat çıkardı piston sekman değişecek kapak rektifiye edilecek dedi. Bu fiyatın içinde 2000 TL işçilik dahil. Bir başka tanıdık motor ustası sadece vurma yapan piston değişir ortalama 3-4 bin TL tutar dedi. Kafam karıştı valla. 8 10 bin çok yorar beni. Bide bukadar fark garip geldi biraz.

ycankes
20.Aðustos.2015, 21:22
Arkadaşlar çarşamba günü Ankara'da Akgün aydın servise gittim. Akgün usta sesin piston lardan geldiğini söyledi yaklaşık 8-10 bin TL fiyat çıkardı piston sekman değişecek kapak rektifiye edilecek dedi. Bu fiyatın içinde 2000 TL işçilik dahil. Bir başka tanıdık motor ustası sadece vurma yapan piston değişir ortalama 3-4 bin TL tutar dedi. Kafam karıştı valla. 8 10 bin çok yorar beni. Bide bukadar fark garip geldi biraz.

Demek ses pistonlardanmış. Başka güvenilir işinin ehli amerikanci ustalardanda fiyat alın. Karabükte herhangi bir motor ustası dediyse bu bahsettiğiniz 3-4000 TL'yi bence dokundurtmayın dokundurup pişman olan 2-3 kişi örnek verebilirim.

burak1972
20.Aðustos.2015, 22:57
Hayır Karabük deki usta lardan degil.Ankarada tanıdığım bir motor ustası dedi. Zaten oda ilk dinleyiste anlamıştı sesin pistonlardan geldiğini. Ama oda Akgün usta da bunun sadece ses yapacağını beni yolda bırakmaya cağını soyledi. Birda Akgün de ER diye kendi getirdiklerini söyledikleri bir yağ katkısı attırdım sesi biraz azalttı sanki. Bilemiyorum karar veremedim henüz biraz daha Araştırayım diyorum malum konuşulan az bir para değil.

Maverick
21.Aðustos.2015, 11:24
Hayır Karabük deki usta lardan degil.Ankarada tanıdığım bir motor ustası dedi. Zaten oda ilk dinleyiste anlamıştı sesin pistonlardan geldiğini. Ama oda Akgün usta da bunun sadece ses yapacağını beni yolda bırakmaya cağını soyledi. Birda Akgün de ER diye kendi getirdiklerini söyledikleri bir yağ katkısı attırdım sesi biraz azalttı sanki. Bilemiyorum karar veremedim henüz biraz daha Araştırayım diyorum malum konuşulan az bir para değil.

Sadece ses için 10.000 TL büyük rakam. Sıkıntı yaratacak birşey değilse bence uğraşma. Ben de seslere takığımdır ama rakam büyük.

y-bsungur
21.Aðustos.2015, 13:27
Sesin hangi pistondan geldiğini tespit edebiliyorlarmı o daha iyi nokta atışı olur gibi

burak1972
21.Aðustos.2015, 13:31
%90 sürücü tarafındaki piston hocam.