PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1998 ZJ 5,2 kükrettinden ZJ 5,9 gümbürdettin'e yatay geçiş

toporomboz
02.Aðustos.2015, 00:21
Dün başkan mert inde naklen telefondan şahit olduğu zj 5,9 alımını gerçekleştirdim.DATÇA/DALAMAN hattında.
nisan 2015 de zj 5,2 ile tanıştım 25 senelik mercedes sevdası amerikan a dönüştü benim 5,2 aldığımda LPG li idi. az km yaptığımdan benim için anlamı yoktu.bagaj doluluğundan başka işe yaramıyordu ama çok gezenler için elzem olduğu kesinnnn.
bir ara blazer aradım sitem ettiler zj den sonra olurmu diye lincoln navigator aradım hepsi ekmeği yenmiş 1ay önce int ilanında gördüğüm aracı 1 ay sonra almak nasip oldu LPG olmaması ilk tercihim 5,9 olması çift katlı ekmek kadayıfı ....
bu nedenle 1998 grand cherokee aracımı satıyorumilgilenen arkadaşlar için linki vermiştim yine veriyorum....

12321233
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-1998-grand-cherokee-limited-5,2-lpg-li-ve-ruhsata-isli-196525047/detay/

toporomboz
02.Aðustos.2015, 00:28
kükrettine ergun sök şu ön boruları diyordu :) bu sefer hem boru hem basamak arka ve yanlarda :)

ycankes
02.Aðustos.2015, 03:12
Dün başkan mert inde naklen telefondan şahit olduğu zj 5,9 alımını gerçekleştirdim.DATÇA/DALAMAN hattında.
nisan 2015 de zj 5,2 ile tanıştım 25 senelik mercedes sevdası amerikan a dönüştü benim 5,2 aldığımda LPG li idi. az km yaptığımdan benim için anlamı yoktu.bagaj doluluğundan başka işe yaramıyordu ama çok gezenler için elzem olduğu kesinnnn.
bir ara blazer aradım sitem ettiler zj den sonra olurmu diye lincoln navigator aradım hepsi ekmeği yenmiş 1ay önce int ilanında gördüğüm aracı 1 ay sonra almak nasip oldu LPG olmaması ilk tercihim 5,9 olması çift katlı ekmek kadayıfı ....
bu nedenle 1998 grand cherokee aracımı satıyorumilgilenen arkadaşlar için linki vermiştim yine veriyorum....

12321233
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-1998-grand-cherokee-limited-5,2-lpg-li-ve-ruhsata-isli-196525047/detay/

ilandayken görmüştüm bu 5.9'u.Temiz bakımlı diri gibiydi açıklaması uzundu baya sahibide titiz biri gibiydi.Hayırlı uğurlu olsun maşallah. 5.2'Nizde çiçek gibi soran olursa önereceğim ZJ'lerden biri.

FuatD
02.Aðustos.2015, 09:08
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Bu aracı bende Tufan'a önermiştim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

toporomboz
02.Aðustos.2015, 13:53
teşekkürler güzel dileklere
aynen en az benim kadar pirpirikli birisi köpeklerini veterinere götürmek için satın almış;
internetde her şey yalan üstüne kurgulandığından mesafeyi düşünüp insanlar bakmaya cesaret edememiş adamcağızı havaalanında bekletmişler geleceğiz diye nakit yazdığı halde 25bin 6 aylık çek kalanı nakit megane aracımı verim üstüne nakit vs vs Esat beyin yazdıklarının tamamı doğru çıktı.DOĞRU ZAMAN DOĞRU İNSAN DOĞRU YER=MÜKEMMEL NETİCE her eylemde geçerli benim hayat düsturumdur....
geçen senede denizli den 5,2 kükrettini :9 almıştım oda 10 numara sınıfının...AMAAAAAAAAAAA hep derlerdi 5,2 binenin gözü 5,9 da olurmuş diye gerçi ben LPG den dolayı bagajı kullanamadığımdan 5,2 lpg siz bulsam onuda alacaktım fakat 5,9 çok hınzır bir makineymiş insanı tahrik ediyor ayağınızın kontrolü kaybetmesi an meselesi :) birde tüpsüz herşeyi orijinal boyasız kazasız 10 yıl garajda beklediğinden görsel performansı şaşırtıcı ilk sahibi iyi binmiş hakkını vermiş :) KAZASIZ GÜNLER DİLEĞİYLE.........

erolkan
02.Aðustos.2015, 14:38
Hayırlı olsun.Bende görmüştüm ilanlarda..Fethiye ye yolunuz düşerse burada bi inceleme yaparız artık benim wj yle :)

erolkan
02.Aðustos.2015, 14:39
Hemen bi soru sormak istiyorum.Üstteki 4 lü sis lambasının gece görüşe etkısı nasıl?Gerçekten işe yarıyormu yoksa sadece görüntümü?

erolkan
02.Aðustos.2015, 14:40
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Bu aracı bende Tufan'a önermiştim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tufan suzıyıde bırakıyor.. Sonunda grandcherokee alacak ama bakalım hangi modeli :)

toporomboz
02.Aðustos.2015, 15:08
teşekkürler; dilekler için;
tepe sisler görsel şölen stadyum gibi aydınlanıyor ortalık en hoş tarafı açısından dolayı ön kaput dan itibaren ortalık alisamiyen stadı gibi :) birde delmeden silikonla yapıştırmış kablosu kapıdan geçiyor zannedersem mini jeep cherokee lerin tavan aydınlatmasından tavsiye ederim. inşallah fethiye ye yolum düşerse görüşmek isterim 5,2 jeep imi sattığımda antalyada cadillac var onu almaya gideceğim işlem gerçekleşirse dönüşte uğrarım benim 5,2 zj ile başlayan amerikan merakım hızla ilerliyor mercedesten 25 yıl sonra vazgeçeceğim aklıma gelmezdi :) birde benimki off-road değil keyif-road gücü elinizde ayağınızda hissetmeniz vedeeeee VERDİĞİNİZ PARA İLE TERS ORANTILI GÜÇ PRESTİJ KONFORU KOMİK PARAYA ELDE ETMENİZ İYİKİ İNSANLAR HACİMLİ ARABADAN ÇEKİNİYOR YOKSA FİYATLARI ARTAR :)

Hemen bi soru sormak istiyorum.Üstteki 4 lü sis lambasının gece görüşe etkısı nasıl?Gerçekten işe yarıyormu yoksa sadece görüntümü?

Han Solo
02.Aðustos.2015, 15:27
bigün satarsan önce buraya ilan ver ilhan abi güle güle kullan 1 günle kaçırdım valla. :)

erolkan
02.Aðustos.2015, 15:33
Daha sonra üstteki sislerin montaj yeri fotosunuda paylaşırsanız sevinirim. Hepsiburada da bakıyordum bu ürüne.. Ama aydınlatma ve montajı soru işaretiydi kafamda..

Xperia Z

Dragon
02.Aðustos.2015, 22:33
Güle güle kullanın.. Zamanında 90 bin km de ki aracım geliyo hep aklıma :)http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/02/d5d115271e375a9753f980f8ac437afd.jpg

Mirkan Åženol
03.Aðustos.2015, 00:25
Abi o sisleri sök at :D Ben arkadaşımın aracındakileri gördüğüm anda söktüm. :D
Aydınlatmasını da hiç beğenmedim, araca da yakışmıyor. Kaputu ve ön camı parlatmakdan başka bir işe yaradığı yok.
Araç hayırlı olsun bu arada. Jantları da sök :D

toporomboz
03.Aðustos.2015, 13:45
merhaba;
güzel dileklere teşekkürler bilmukabele....ALLAH yoldaki şaşkınlardan hepimizi korusun....
tavan sisleri montaj silikonu ile yapıştırmış kablo soldan kapıdan giriyor fitil üstü ... ben keyif road kullandığım için delici sis değil herhalde ama hoşuma gidiyor evime geldiğimde lunapark gibi aydınlatıyor bahçemi ön kaputuda tabii tercih sizin benim hoşuma gitti ama bull bardakileri sökeceğim bana gereksiz...fethiye ye inşallah yolum düşer güzergahım üzeri değil ama antalyada cadillac var 5,2 mi sattığımda almaya gideceğim dönüşte kesin uğrarım saat uygun olursa..keyifli kazasız günler....

toporomboz
03.Aðustos.2015, 13:52
Abi o sisleri sök at :D Ben arkadaşımın aracındakileri gördüğüm anda söktüm. :D
Aydınlatmasını da hiç beğenmedim, araca da yakışmıyor. Kaputu ve ön camı parlatmakdan başka bir işe yaradığı yok.
Araç hayırlı olsun bu arada. Jantları da sök :D
sevgili mirkan kardeşim iyiki istanbul datça 1000km uzaktayız arkadaşına yaptığın eylemi bana yapma fırsatın yok :)
zevk renk tartışılır dimiii :)
tavan sisleri (ön bull bar sisleri hariç sökeceğim) yan vw amarok orijinal basamaklar..jantlar dersen (5,2 den hassstasıyızzz)
bana no sorun :)
aracı alırken satan kişi üzerinde 17inch mıchlen latitude lastikleri ile almış. ENFES 5 KOL JANTLAR 3000 KM YAPMIŞ hangi modelin bilmiyorum onları paylaşacağım ve satacağım 4 adet yeni lastikleri ile.bu 5,2 silver jantıda sonradan almış 5,9 5 kollusundan bana daha güzel geliyor ...
NETİCE=hayırlı olsun dileklerine canı gönülden eveeettttt diğerlerine hayırrrrrrr diyerek datçadan selamlar mirkan kardeşime....

toporomboz
03.Aðustos.2015, 13:55
güzel dileklere teşekkür ediyorum;plakası ile duruşu ile muhteşem hala duruyorsa iyi bakın durmuyorsa kesin sattığınıza pişmansınızdır.herhalde ........dünyadaki 14286 tane 5,9 dan birisi sizde olacaktı....

Güle güle kullanın.. Zamanında 90 bin km de ki aracım geliyo hep aklıma :)http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/02/d5d115271e375a9753f980f8ac437afd.jpg

y-bsungur
03.Aðustos.2015, 14:01
İlhan Arkadaşım hayırlı ugurlu olsun yeni arabanı bende internette görmüştüm ve benimde dikkatimi çekmişti fakat gezi tatil söz konusu olunca üstünde durmamıştım herşey nasip kısmet meselesi nasip seninmiş çok sevindim kazasız belasız binmek nasip olsun güle güle kullan Allah nazardan saklasın çok güzel görünüyor bu arada bende tatilimi bitirdim yeni Eskişehire döndüm 2700km kazasız belasız sorunsuz bir yolculuk yaptım Hatta datça yolunda yarımada üstünde Datçaya 30 km mesafeden bir arkadaşın hatırına geri Marmarise döndüm nasip olmadı Datçaya gitmek 2700 km de ne arıza ne kaza ne hararet ne chek engine çok şükür şeytan kulagına kurşun problemsiz bir seyahat oldu yakıt yol ve mekan paylaşımlarını yakında yapacagım.
Araban yeniden hayırlı olsun beş yıllık ZJ mden 5,2 DEN ÇOK MEMNUNUM fakat yinede bende bir 5,9 almak istiyorum.

toporomboz
03.Aðustos.2015, 14:16
bigün satarsan önce buraya ilan ver ilhan abi güle güle kullan 1 günle kaçırdım valla. :)
ömürsün mert kardeşim dur yaaa bir kış gelsin kozmetik temizliğini güncellemelerini yapayım keyifini çıkaralım ondan sonra belki diycem sanki zor 14286 adetten birine sahip olmak şans hemde lpg siz saygılı kullanılmış.....bence DENİZLİ istikametine git o makineye bak master dan sorgulat oda orijinal neticede tüpü var onuda ekledinmi fiyatına km de düşük alınabilir...HEM UCUZ HEM İYİ OLACAK= ÖYLE ŞEY YOK İYİ MAL İYİ PARA neticede keyif aracı zaruri ihtiyaç arabası değil ve az var kıymetli yani.....İHMAL ETME AĞUSTOS İÇİ EYLÜL BAŞI $=3 TL helede erken seçim kararı alınır amerika fed faizleri artırdığında 3,15 tl ye önü açık sonra BU FİYATADA BULUNMAZ..(yatırım tavsiyesi değildir :) )
not=1 GÜN İLE KAÇIRDIM DİYOSUN YA senin kafanda pazarlık yapmak niyeti vardı banada söyledin eğer teklif etseydin aracı satmazdı inan....sabit fikirli full+full tok satıcı paraya değer vermeyen vede sözünün arkasında duran bir insan ben jeep i aldığım kadar onu tanıdığım içinde çok mutlu oldum inan arabada yaklaşık 5000 tl lik ilave ekstraları var tomtom navigasyonundan dikiz aynadan geri kamerası amarok basamak jeep bull bar pionerr anfi usb son model müzik set 4 tane 4000 km de yeni lmichlen lastikli 17 inch jant arkada amerikadan gelen köpekler için aldığı(200$ alınmış amerikan polisinin kullandığı çelik kafes ayırıcı ) kaliteli tavan port bagaj bagaj dahil full usa havuz paspasları vs vsvs vs vs.....

Han Solo
03.Aðustos.2015, 14:18
güzel dileklere teşekkür ediyorum;plakası ile duruşu ile muhteşem hala duruyorsa iyi bakın durmuyorsa kesin sattığınıza pişmansınızdır.herhalde ........dünyadaki 14286 tane 5,9 dan birisi sizde olacaktı....

duruyo da biraz mutasyona uğradı ...

https://www.youtube.com/watch?v=wA5ylwdS7Cg

Han Solo
03.Aðustos.2015, 14:21
ömürsün mert kardeşim dur yaaa bir kış gelsin kozmetik temizliğini güncellemelerini yapayım keyifini çıkaralım ondan sonra belki diycem sanki zor 14286 adetten birine sahip olmak şans hemde lpg siz saygılı kullanılmış.....bence DENİZLİ istikametine git o makineye bak master dan sorgulat oda orijinal neticede tüpü var onuda ekledinmi fiyatına km de düşük alınabilir...HEM UCUZ HEM İYİ OLACAK= ÖYLE ŞEY YOK İYİ MAL İYİ PARA neticede keyif aracı zaruri ihtiyaç arabası değil ve az var kıymetli yani.....İHMAL ETME AĞUSTOS İÇİ EYLÜL BAŞI $=3 TL helede erken seçim kararı alınır amerika fed faizleri artırdığında 3,15 tl ye önü açık sonra BU FİYATADA BULUNMAZ..(yatırım tavsiyesi değildir :) )
not=1 GÜN İLE KAÇIRDIM DİYOSUN YA senin kafanda pazarlık yapmak niyeti vardı banada söyledin eğer teklif etseydin aracı satmazdı inan....sabit fikirli full+full tok satıcı paraya değer vermeyen vede sözünün arkasında duran bir insan ben jeep i aldığım kadar onu tanıdığım içinde çok mutlu oldum inan arabada yaklaşık 5000 tl lik ilave ekstraları var tomtom navigasyonundan dikiz aynadan geri kamerası amarok basamak jeep bull bar pionerr anfi usb son model müzik set 4 tane 4000 km de yeni lmichlen lastikli 17 inch jant arkada amerikadan gelen köpekler için aldığı(200$ alınmış amerikan polisinin kullandığı çelik kafes ayırıcı ) kaliteli tavan port bagaj bagaj dahil full usa havuz paspasları vs vsvs vs vs.....

abi fabrika çıkışlı araç aldın ne kozmetiği daha sana yapacak bişey kalmamıştır o araçta

toporomboz
03.Aðustos.2015, 14:25
yıldırım arkadaşım güzel dileklere çok teşekkürler,
lpg olayından bagaj kullanamam nedeniyle chevrolet blazer peşine düştüm ordan lincoln navigator e bakındım ama içime sinen araba bulamadım ekmeği yenmiş makinalardı.5,2 de olsa lpg siz düşünmeye başladığımda bu ilan denk geldi ben hep derim DOĞRU ZAMAN DOĞRU YER DOĞRU İNSAN=MÜKEMMEL NETİCE... keşke datça ya gelebilseydiniz :) sorunsuz kazasız belasız keyifle tamamladığınız için şanslısınız. ne güzellll tatil güzel şey biz 25 senedir tatil heyecanı yaşamıyoruz hep tatil yerindeyiz :)
not=bana diyorlardı 5,9 farklı diye hadi canım diyordum içimden 700 cc den nolcak diye :) ama öyle dilmişşş bu haylaz adamı tahrik ediyor sesi ile 472 nm torku ile birde içinde kullanılan malzeme çoookkk farklı tavan döşeme kumaşı kenarları açık dil kumaş farklı deriler her tarafı DANA derisi kullanışlı kolay deforme olmayan türden yani gerçekten farklı helede 5,2 kullanıp 5,9 a transfer olunca bu fark belli oluyor.İNŞALLAH NASİP OLUR DÜNYADAKİ 14286 adet 5,9 dan birisi....kazasız günler tekrar hoşgeldin......

İlhan Arkadaşım hayırlı ugurlu olsun yeni arabanı bende internette görmüştüm ve benimde dikkatimi çekmişti fakat gezi tatil söz konusu olunca üstünde durmamıştım herşey nasip kısmet meselesi nasip seninmiş çok sevindim kazasız belasız binmek nasip olsun güle güle kullan Allah nazardan saklasın çok güzel görünüyor bu arada bende tatilimi bitirdim yeni Eskişehire döndüm 2700km kazasız belasız sorunsuz bir yolculuk yaptım Hatta datça yolunda yarımada üstünde Datçaya 30 km mesafeden bir arkadaşın hatırına geri Marmarise döndüm nasip olmadı Datçaya gitmek 2700 km de ne arıza ne kaza ne hararet ne chek engine çok şükür şeytan kulagına kurşun problemsiz bir seyahat oldu yakıt yol ve mekan paylaşımlarını yakında yapacagım.
Araban yeniden hayırlı olsun beş yıllık ZJ mden 5,2 DEN ÇOK MEMNUNUM fakat yinede bende bir 5,9 almak istiyorum.

toporomboz
03.Aðustos.2015, 14:39
abi fabrika çıkışlı araç aldın ne kozmetiği daha sana yapacak bişey kalmamıştır o araçta

mert kardeşim ben bulurum :) kış ğelencesi olarak fuji kükrettin....deri döşeme lambalar boya taş vurmaları incik boncuk işleri vs vs keyifli yapılacak işleri var aracın akü yeni lastikler 03-2015 tüm yağlar antifriz 6 ay önce değişmiş acil şu an bişi yok...CİMPİRİK ARACINA BAKMAYAN YAPACAĞI MASRAFI ESİRGEYEN biri değil....2. EL DE bu çok önemli ben yıllarca 2. el mrcds (12 tane) değiştirdim sahibine önem veririm adam mrcds e biner çıkma buji sorar serviste ben şahit oldum :) SATIN ALDIĞIN KİŞİ İLE EVLENMEYECEKSİN AMA SATAN KİŞİNİN ARACA BAKIŞI ÖNEMLİ.......

kuzeyli
03.Aðustos.2015, 16:01
Yeni aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde güle güle kullanın:)

dreamer98
03.Aðustos.2015, 16:16
İlhan abi aracın hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın İnşallah. WJ 4.7 ve ZJ 5.9 sahibi olarak ikisindende vazgecemiyorum.İkisininde yeri farklı.
ZJ 5.9 un verdigi keyif daha farklı,gaza basarken duydugum biraz daha fazla homurtulu egzos sesi insana işte bu dedirtiyor,koltuklarda kullanılan farklı deri ve diger farklılıklar,az üretildigi içinde benim için çok farklı bi yere sahip.Ön panjur ve kaput ızgaraları da araca farklı bi hava katıyor.Araçlarıma gözüm gibi bakıyorum.Bende senin gibi titizim abi ve 2. el istedigimiz gibi içimize sinen araç bulmak kolay değil,bulduguna sevindim.İyi bi secim yapmıssın abi.

toporomboz
03.Aðustos.2015, 17:42
selçuk arkadaşım teşekkürler kazasız günler hepimize.....

toporomboz
03.Aðustos.2015, 17:43
söylediklerinin hepsi doğru dileklerine teşekkürler... doğu zaman+insan+yer=işlem tamamdır kazssız keyifli günler......

İlhan abi aracın hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın İnşallah. WJ 4.7 ve ZJ 5.9 sahibi olarak ikisindende vazgecemiyorum.İkisininde yeri farklı.
ZJ 5.9 un verdigi keyif daha farklı,gaza basarken duydugum biraz daha fazla homurtulu egzos sesi insana işte bu dedirtiyor,koltuklarda kullanılan farklı deri ve diger farklılıklar,az üretildigi içinde benim için çok farklı bi yere sahip.Ön panjur ve kaput ızgaraları da araca farklı bi hava katıyor.Araçlarıma gözüm gibi bakıyorum.Bende senin gibi titizim abi ve 2. el istedigimiz gibi içimize sinen araç bulmak kolay değil,bulduguna sevindim.İyi bi secim yapmıssın abi.