PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 95 Grand Cherokee - Soğuk Motorda İlk Marş

K@RUB
12.Temmuz.2015, 08:51
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımın motoru soğuk iken marşa bastığımda hemen basmıyor uzatmalı olarak marşa basıyorum yada hiç almıyor gözlemlediğim kadarı ile gaz ve benzini motor kabul etmiyor kesiyor, o durumda ise geçen marşa bastığımda almadı lpg göstergesinde bulunan tuş ile direk gazla marşa bastım aldı, bu yakıtı içine çekip motora iletmeme sorunu hakkında bilgisi olan varmıdır?

Teşekkürler

Maverick
12.Temmuz.2015, 12:50
Benim WJ de bazen ilk seferde hemen almıyor, biraz marşı uzun basılı tutup, gaza basmam gerekiyor.

Benimki bildiğim kadarı ile benzin pompası ilk çalışırken geriye benzin kaçırıyor.

Şunu bir deneyin; Kontağı açın, marşa basmayın, kapatın tekrar açın, 3-4 kere bunu yapıp ondan sonra çalıştırın. Bunu sürekli her çalıştırmada yapın, eğer sorun geçerse bahsettiğim olaydır sebebi.

K@RUB
12.Temmuz.2015, 13:37
Hemen dediğinizi uygulayacağım, motor soğuk olduğunda ne tepki verecek merak ediyorum, teşekkür ederim

mjz66
12.Temmuz.2015, 14:03
Hemen dediğinizi uygulayacağım, motor soğuk olduğunda ne tepki verecek merak ediyorum, teşekkür ederim

Benzin pompasi degisecek...

Sent from my iPhone using Tapatalk

K@RUB
12.Temmuz.2015, 19:41
Benzin pompasi degisecek...

Maliyeti hakkında bilginiz varmıdır ?

Kontağı peş peşe açıp kapatmam işe yaramadı, bayram sonrası yaptırmayı düşünüyorum

mjz66
12.Temmuz.2015, 19:43
Maliyeti hakkında bilginiz varmıdır ?

Kontağı peş peşe açıp kapatmam işe yaramadı, bayram sonrası yaptırmayı düşünüyorum

150 - 200 lira maksimum

K@RUB
12.Temmuz.2015, 19:56
150 - 200 lira maksimum

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, acil durumlarda ortada kalmamak adına yaptıracağım, böyle olmuyor adamı sinirden yiyip bitiriyor 😃 :)