PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Denizli den merhaba....

ahimrek
07.Temmuz.2015, 09:37
Uzun zamandır hayalim olan 4x4 aracı. 1-2 ay önce aldım. Forum forum dolaşırken geze-gen i buldum. Güzel bir bilgi deposu çok şey öğrendim şimdiden. Bu ara da tanışma derken konu kayması oldu. Denizli den Ali Harun imrek ben 34 yaşında kendi işini yapmaya çalışan bir makina mühendisiyim. Araç proje ve son 3 senedir çeki demiri satış-montajı yapıyorum. Bu arada aracım 1994 Model Grand Cherokee Limited V8 5.2....

Han Solo
07.Temmuz.2015, 15:47
ali hoşgeldin. çok iyi oldu bu konuya hakim birinin gelmesi. proje çeki demiri çok önemli bizim için.zaman içinde sorularımız olacak sana bu konuda..araç nasıl sıkıntı var mı

Kasif
07.Temmuz.2015, 16:00
Hosgeldin Ali. Hepimizin sana soracak birseyleri olabilir ;)

ahimrek
07.Temmuz.2015, 17:13
Elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım hakim olduğum konularda. Araçla ilgili illaki ufak tefek sorunlar var. 21 yaşında olacak o kadar. 2 hafta önce vize yaptırdım. O zaman el freni tutmuyordu balataları değiştirdim. Ağır offroad şimdilik pek dikkat çekici gelmiyor o yüzden araçta çok büyük değişiklikler yapmayı planlamıyorum. 2" get yükseltme yapıp aracın yürüyenini düzelttim mi bence bir sıkıntı görünmüyor. Biraz araştırdım ama yine de direk cevap verebileceğiniz bir konu olursa diye çözüm üretmeye çalıştığım sorunları kısa yine yazayım
- Soğukken araç LPG ye geçtiğinde rölantide ise stop ediyor. Seyir halinde fark etmiyorsun bile geçişi. Araç ısındı park ettin bir kaç saat durdu tam soğumadı ama LPG geçme sıcaklığında yine stop ediyor. Hadi bunu kabullendik kırmızı ışıklara yaklaşırken durmaya yakın az az araç gaz veriyor soğukken daha hissedilir, ısındıkça pek hissedilmiyor. Prins Sıralı sistem var bu arada. LPG cilerin verdiği cevaplar pek tatmin etmeyince kendimiz kontrole başladık birde ne görelim regülatördeki vakum hortumu takılı değil. Onu takınca yukarıda anlattığım duruma geldi daha önce daha çok gaz verip bırakıyordu. daha sık stop ediyordu. Neyse LPG ci amcalar bunuda görmeyince bende dedikleri pek aklıma yatmadı. Biri sistem 10 sene olmuş hepsi değişecek diyor bir başka bişey... Bence sorun regülatörde ve tamir takımıyla iş bitecek ama LPG ci amcalar olmaz değişmesi lazım diyor bakalım zaman ne gösterecek.
- Vin ekranı hiç çalışmıyor söktüm baktım galiba önceden bir tamir görmüş. Lehim atığı falan görünmüyor ama müsait zamanda tekrar söküp komple sonradan lehimlenen kablolar falan var onları kontrol edicem.
- Genelde yapmasa da arada sırada tam tur dönüşlerde sağ önden küt küt ses geliyor. 2 haftadır falan hiç ses yok.
- ilk kalkışta geri vites sonra d ye al kalk hafifte direksiyon herhangi bir yöne dönükse sol önden bir küt sesi geliyor. Bu sesler için söküp bakılacak önler.

gibi gibi..... ;)

ahimrek
07.Temmuz.2015, 17:20
Geçen hafta duyduklarım sonrasında deli olduğum kanaatına vardım . aracı ankaradan bir telefon görüşmesine istinaden gidip kendim baktım aldım ve geldim. Denizli de bir offroad furyasıdır gidiyor sokaklarda kocaayaklar dolaşmaya başladı. Bir arkadaş adanadan almış gelmiş zj 40bin tl ye motor bloğunda 6-7 tane çatlak varmış, araç yolda geziyor diye alt takımlara bakmış vatandaş kiti kendi yapmış falan falan.... Bunları duyunca deli olduğumu düşündüm hiç servise götürmeden aldığım için.

Han Solo
07.Temmuz.2015, 17:42
Geçen hafta duyduklarım sonrasında deli olduğum kanaatına vardım . aracı ankaradan bir telefon görüşmesine istinaden gidip kendim baktım aldım ve geldim. Denizli de bir offroad furyasıdır gidiyor sokaklarda kocaayaklar dolaşmaya başladı. Bir arkadaş adanadan almış gelmiş zj 40bin tl ye motor bloğunda 6-7 tane çatlak varmış, araç yolda geziyor diye alt takımlara bakmış vatandaş kiti kendi yapmış falan falan.... Bunları duyunca deli olduğumu düşündüm hiç servise götürmeden aldığım için.

bazı şeyler kısmet. yalnız blokta çatlak varsa satan arkadaş ayıp etmiş iade etme yoluna gitsin 40 bin tl korkunç bir para zj için. çatlağı bile bile kimse o parayı vermez. yazık olmuş. hele ki alt takımı vatandaş kendi yaptıysa kolay kolay düzelmez o araç. yazık günah 40 bin tl etmez orjinal kiti olmayan bi araç. keşke önce bi araştırsaydı

Han Solo
07.Temmuz.2015, 17:48
[QUOTE=ahimrek;20147]Elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım hakim olduğum konularda. Araçla ilgili illaki ufak tefek sorunlar var. 21 yaşında olacak o kadar. 2 hafta önce vize yaptırdım. O zaman el freni tutmuyordu balataları değiştirdim. Ağır offroad şimdilik pek dikkat çekici gelmiyor o yüzden araçta çok büyük değişiklikler yapmayı planlamıyorum. 2" get yükseltme yapıp aracın yürüyenini düzelttim mi bence bir sıkıntı görünmüyor. Biraz araştırdım ama yine de direk cevap verebileceğiniz bir konu olursa diye çözüm üretmeye çalıştığım sorunları kısa yine yazayım
- Soğukken araç LPG ye geçtiğinde rölantide ise stop ediyor. Seyir halinde fark etmiyorsun bile geçişi. Araç ısındı park ettin bir kaç saat durdu tam soğumadı ama LPG geçme sıcaklığında yine stop ediyor. Hadi bunu kabullendik kırmızı ışıklara yaklaşırken durmaya yakın az az araç gaz veriyor soğukken daha hissedilir, ısındıkça pek hissedilmiyor. Prins Sıralı sistem var bu arada. LPG cilerin verdiği cevaplar pek tatmin etmeyince kendimiz kontrole başladık birde ne görelim regülatördeki vakum hortumu takılı değil. Onu takınca yukarıda anlattığım duruma geldi daha önce daha çok gaz verip bırakıyordu. daha sık stop ediyordu. Neyse LPG ci amcalar bunuda görmeyince bende dedikleri pek aklıma yatmadı. Biri sistem 10 sene olmuş hepsi değişecek diyor bir başka bişey... Bence sorun regülatörde ve tamir takımıyla iş bitecek ama LPG ci amcalar olmaz değişmesi lazım diyor bakalım zaman ne gösterecek.

lpg sistemlerinin ömrü 10 yıl abi. özellikle lpg tankını mutlaka değiştir. zaten muayeneden de geçmemesi lazım 10 yıllık tankın. bana sanki lpg ye geçiş ısısını yükseltmek gerek gibi geldi ama lpg ci daha iyi bilir.

- Vin ekranı hiç çalışmıyor söktüm baktım galiba önceden bir tamir görmüş. Lehim atığı falan görünmüyor ama müsait zamanda tekrar söküp komple sonradan lehimlenen kablolar falan var onları kontrol edicem.

söküp elinden geliyorsa yapabilirsin sanırım leğimler diotlar falan var basit bi sistem benim ekranı gürcan tamir etmişti.

- Genelde yapmasa da arada sırada tam tur dönüşlerde sağ önden küt küt ses geliyor. 2 haftadır falan hiç ses yok.

ses yoksa kurcalama. alt takımı ara sıra kuru yağlama yaptırmayı unutma gres basılacak birçok nokta var. rotbaşları vs.

- ilk kalkışta geri vites sonra d ye al kalk hafifte direksiyon herhangi bir yöne dönükse sol önden bir küt sesi geliyor. Bu sesler için söküp bakılacak önler.

gibi gibi..... ;)

serkan.duran
07.Temmuz.2015, 17:54
HoÅŸgeldin Ali

MUHTEÅžEM26
07.Temmuz.2015, 20:22
hoşgeldin ali amansız bir hastalığa tutulmuşsun ama güzel bir hastalık :)

ahimrek
04.Eylül.2015, 22:38
Aracımı aldığım günden buyana forumlardan araçla ilgili çok bilgi edindim-edinmeye devam ediyorum. Bir arkadaş hayırlı olsun virüs sana da bulaşmış dediğinde haklıymış. Ne zaman bilgisayarın başına otursam mutlaka araçla ilgili bir şeyler okur-izler oldum. Yavaş yavaş araçta çıkan problemleri ve bakımları kendi imkanlarımla halletmeye çalışıyorum. ABS beynini tamir ettik. 4 amortisörü değiştirdim. Yükseltme takozlarını (get) monte ettim. Aldığım günden buyana günlük ve uzun yolda kullanıyorum aracı. Antalya ve Bursa ya gidip geldim. Yakıtı çok mu az mı? Bu devirde nasıl biniyorsun vb. soruları cevaplamak zorunda kalsakta, grand cherokee v8 binmek ayrı bir zevk, motor sesi ise ayrı bir haz veriyor. 4x4 bakarken bir çok marka baktım ancak iyi ki jeep almışım...

toporomboz
05.Eylül.2015, 13:24
hoşgeldiniz;iyi forumlar burası cherokee cilerin mekanı :)

DERKMEN
07.Eylül.2015, 10:32
Aramıza hoş geldiniz,
Keyifli paylaşımlar.

y-bsungur
07.Eylül.2015, 21:01
HoÅŸgeldin kardeÅŸ

erolkan
07.Eylül.2015, 23:36
HoÅŸgeldiniz

Xperia Z

ahimrek
22.Þubat.2016, 01:16
Bir şeyler yazmak istedim... Geçen sene mayıs ayında aldığım 5.2 ile başladı jeep maceram. Bir arkadaş virüs bulaşmış hayırlı olsun demişti. Gerçekten de öyle imiş... Binerken satarım yenileriz falan diye ilan verdim hemen satamayacağımı düşünerek. 2. gün satıldı. İlk şoktan sonra... Büyük bir eksiklik olduğunu fark ettim... Homurdanan, gürleyen arıza yapıp nazlanan bir jeep im yoktu artık... Nasıl bir hastalıktır bu... İyileşirmiyim ki :))))

ahimrek
20.Mart.2017, 12:03
Geçtiğimiz hafta denizli de tanıdığım bildiğim arkadaşlardan whatsapp grubu oluşturdum. 7 kişiyiz jeep ci, 1 adet 2.7, 3 adet 5.9, 3 adet 5.2 daha fazlası var tabii olarak ama başlangıç olarak bildiklerimizle başladık. İlk toplantımızı akşam çay içerek yaptık. Bakalım gezi planlıyoruz yaptığımızda buradan görselleri paylaşırım. Bizim grubun özelliği herkes standart biniyor araçlara. en donanımlısı 2" yükseltmeli. :) İstanbul'daki arkadaşların organizasyonlarını imrenerek izliyorduk, inşallah burada da becerebiliriz güzel bir arkadaşlık ortamı. Doğal olarak toplu iş yapmak zor, herkesin boş vaktini denk getirmek zor... Deniyoruz bir şeyler....

Han Solo
20.Mart.2017, 19:27
Geçtiğimiz hafta denizli de tanıdığım bildiğim arkadaşlardan whatsapp grubu oluşturdum. 7 kişiyiz jeep ci, 1 adet 2.7, 3 adet 5.9, 3 adet 5.2 daha fazlası var tabii olarak ama başlangıç olarak bildiklerimizle başladık. İlk toplantımızı akşam çay içerek yaptık. Bakalım gezi planlıyoruz yaptığımızda buradan görselleri paylaşırım. Bizim grubun özelliği herkes standart biniyor araçlara. en donanımlısı 2" yükseltmeli. :) İstanbul'daki arkadaşların organizasyonlarını imrenerek izliyorduk, inşallah burada da becerebiliriz güzel bir arkadaşlık ortamı. Doğal olarak toplu iş yapmak zor, herkesin boş vaktini denk getirmek zor... Deniyoruz bir şeyler....

3 adeet 5.9 maşallah türkiye ortalamasını bozuyosunuz zaten az var araçtan :) gezi yapın güzel vakit geçirin yeter donanım olsun olmasın her coğrafyanın kendine özgü ihtiyaçları var.... keyifle takipteyiz

ahimrek
20.Mart.2017, 20:24
3 adeet 5.9 maşallah türkiye ortalamasını bozuyosunuz zaten az var araçtan :) gezi yapın güzel vakit geçirin yeter donanım olsun olmasın her coğrafyanın kendine özgü ihtiyaçları var.... keyifle takipteyiz
Keyfimize düşkünüz başkan... [emoji2] Sen de denizli den almadın mı 5.9.... [emoji6]

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi