PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Twin açık hava filitresi..

erolkan
03.Haziran.2015, 13:55
Arkadaşlar bu filitreden kullanan yada bu konuda bilgisi olan varmı?Bizim araçlara faydası veya zararı nedir?

Mirkan Şenol
03.Haziran.2015, 14:53
LPG var ise aracınızda gereksiz olur, zaten standart filtre bile 4700cc hacme yetiyor. Gaz yapısı itibarı ile fazla havayı sevmez.
Bu uydurmasyon bir filtre kiti, araç orijinal filtresi ile daha az sıcak hava çekecektir. Bu direkt olarak motorun üzerinde olacak.
Egzoz sistemli bir araçta kullanılır, bir de yazılım atılır ise toplamda 40hp ye kadar getirisi olur.

erolkan
03.Haziran.2015, 15:05
4,7 ye yazılım atılıyormu, ben Antalyada chip tuningle ugraşan biryere sordurmuştum,benım araca olmadıgını söylemişlerdi...

Xperia Z

Mirkan Şenol
03.Haziran.2015, 15:23
Beceremeyecekleri için öyle söylemişlerdir. enjeksiyonlu 4.0 5.2 5.9 4.7 2.7 3.1 hepsine yazılım yapılabiliyor.

erolkan
03.Haziran.2015, 15:25
Beceremeyecekleri için öyle söylemişlerdir. enjeksiyonlu 4.0 5.2 5.9 4.7 2.7 3.1 hepsine yazılım yapılabiliyor.

Sadece yazılımla 4,7 de ne kadar hp ve tork elde edilebilir?

Mirkan Şenol
03.Haziran.2015, 16:02
Fazla değil maksimum 12-13hp diye düşünüyorum. Atmosferik standart bir araçdan fazla güçler alınamıyor.
Egzoz sistemi, hava filtre sistemi, ateşleme sistemi modifiye edilip yazılım yapılır ise çok daha tamamlayıcı olur.
60-70-80hp ye kadar alınabilir böyle litreli motorlarda.

erolkan
03.Haziran.2015, 16:05
Fazla değil maksimum 12-13hp diye düşünüyorum. Atmosferik standart bir araçdan fazla güçler alınamıyor.
Egzoz sistemi, hava filtre sistemi, ateşleme sistemi modifiye edilip yazılım yapılır ise çok daha tamamlayıcı olur.
60-70-80hp ye kadar alınabilir böyle litreli motorlarda.

Kısaca Overland almak daha hesaplı olacak o zaman :)

Mirkan Şenol
03.Haziran.2015, 16:09
Overland almakdan daha maliyetsiz olur. Daha güçlü ve inanılmaz sesi olur aracın.
Güç için ilk adım da lpg sistemini söküp atmak olur. :)

erolkan
03.Haziran.2015, 16:13
Overland almakdan daha maliyetsiz olur. Daha güçlü ve inanılmaz sesi olur aracın.
Güç için ilk adım da lpg sistemini söküp atmak olur. :)

Benzinle bu araca binmek cep ister :)

mossin nagant
04.Haziran.2015, 00:59
erol yazılımla doğru dürüst bişey elde edemezsin sizin araçlarda.
en iyi ihtimal afr değerini fakire çekip arabanın alt devirlerini agresifleştirip yakıtı %5-10 arası düşürürsün.
eksi olarak yüksek afr değeri motor iç ısısını arttırır. zaten hararet sorunu olabiliyor sizin araçlarda. riskli olur.
az yakıta çok hava=şiddetli patlama ve bunun sonuncunda ısı.
eğer aracında maf varsa bu filtreler bi işe yaramaz.