PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : herkese selamlar

tolga
15.Mart.2015, 11:16
Merhaba arkadaşlar, adım Tolga 41 yaşındayım, memleketim Burdur , 4 senedir Alanya'da yaşıyorum.
sırasıyla;
1993 tempra sxak
1992 bmw 318i
2005 ford focus
2005 bmw 320d
2013 honda civic

ve son olarak ta nissan juke kullanıcısıyım. Deniz dağ tepe kısacası doğa ve av(hem deniz hem kara) meraklısıyım. 1 ay kadar önce dağda stabilize yolda geçerken aracım çamura saplandı ve çıkıncaya kadar akla karayı seçtim. O gün sadece av ve doğa gezilerinde hafta sonu kullanacağım ufak tefek bir şeyler alma kararı verdim.

Suzuki samurai, lada niva(Alanya sıcağında kliması da yok eledim hemen), jimmy nissan terramo derken, arkadaşım Onur Demir (kendisinde 97 5.2 offroad donanımlı güzel bir zj var) vede bir hastamın eşinin jeep offroad tamircisi olmamasının etkisi ile 2 hafta önce 1995 grand cherokee orvis edition a kavuştum. Hayırlı olur inşallah.

Aracın offroad donanımı yok şuanda orijinal halinde. İlerleyen zamanlarda bana yardımcı olursanız sevinirim

aracımın dün akşam aşırı beyaz duman atmaya başlaması nedeniyle nette araştırma yaparken buldum sitenizi. Çok güzel keyifli tecrübeli arkadaşlar ve faydalı linkler var, çok beğendim... İnşallah güzel olacak.

Bu arada dk1 gol1 silindir kapağı contasını yaktık galiba,araştırmalar onu gösteriyor. Hafta içi Yüksel usta bizi bekler :)

Tekrar herkese selamlar...

platin75
15.Mart.2015, 13:05
hoşgeldiniz.aracınız hayırlı olsun.ama sanayiye adımınızı erken atmışsınız .umarım aracınızın motorunda büyük mekanik arıza yoktur. conta vss kurtarırsınız

Han Solo
16.Mart.2015, 14:31
tolga hoşgeldin. aracın hayırlı olsun ama üzüldüm inşallah kolayca çözülür fazla masraf çıkarmadan. Radyatör ve soğutma sistemini de gözden geçir alanya sıcağında klima açık dur kalk trafikte azcık hararet görebilirsin panik yapma sakın . klimada sıcağı aç hemen sonunda kadar fanı aç araç rölantide çalışsın gölgede...aracı iyice tanımadan zorlama sınırları sakın. orvis az bulunan bir araç güle güle kullan.

kuzeyli
16.Mart.2015, 19:37
Hoşgeldiniz.:)

y-bsungur
17.Mart.2015, 02:28
welcome to team

anarchist
21.Mart.2015, 09:59
Hoş geldiniz. Gule gule kullanin aracinizi.

Tugra KHAN
21.Mart.2015, 16:23
Merhabalar Tolga ağabey.
:)

Han Solo
23.Mart.2015, 20:40
tolga ne oldu son durum nedir

tolga
18.Nisan.2015, 09:59
herkese teşekkürler...
Mert/Başkan son durum az karışık :)) ilk olarak silindir kapak contası değişti, enjektör bakımları ve senin tavsiyenle ( alanya sıcağıda hararet) viskos fanı yeniledik, radyatör bakımı vsss...masraf 2300 tl civarı çıktı...
araç çok iyi durumda ama bazen lpg de yokuş aşağı inerken yada trafikte kırmızı ışıkta durmaya yakın, rölanti dalgalanması yapıyordu. bir arkadaş tavsiyesiyle bir lpg ustasına gittik, dalgalanma ok ama yaptı gibi ama daha büyük sorun çıkardı... checkengine devamlı yanıyor, araç lpg den benzine geçmiyor ve 8 silindirden 1 çalışmıyor, 1 de benzinde çakışıyor dediler...
az daha devam ederse bu sorunlar lpg yi komple sökmeyi düşünüyorum :))
ama herşeye rağmen hayatımda kullandığım en keyifli araç diyebilirim, bütün bu sorunlara rağmen aracımı seviyorum
tavsiyesi olaın varmı? sorunum: 1-araç benzinde çalışıp lpg ye geçiyor(geçişte sıkıntılı sesler geliyor) ama lpg den benzine alamıyorum, 2- sarsıntlı çalışıyor 3-check engine sürekli yanıyor 4- hızlanırken 70-100 km arası acayip sarsıntılı oluyor...
birde sürekli 4wd switch uyarısı ( ama LO mod çalışıyor)
herşeye rağmen mükemmel bir araç

tolga
18.Nisan.2015, 10:04
hoş bulduk, teşekkür ederim...

- - - Mesaj Birleştirme - - -

teşekkürler başkan...tavsiyeleriniz kulağımda

hoşbuduk...:))

thanks YILDIRIM :)

sağolun tahsin bey.. hoşgördük